Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin Gdynia

Regeneracja turbin Gdynia

REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK W GDYNI | Pomorskie warsztaty turbosprężarek – MELETT - Gwarancja satysfakcji i jakości !!!

Gdynia jest największym nie-wojewódzkim miastem na prawach powiatu w Polsce i znajduje się w północnej Polsce, w województwie pomorskim.

Miejscowość o nazwie Gdynia powstała prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie XIII wieku, jednak prawa miejskie uzyskała dopiero 10 lutego 1926 roku, a stało się to za sprawą portu i bazy marynarki wojennej, ponieważ sytuacja w Wolnym Mieście Gdańsku była zbyt nieprzewidywalna i chciano zapewnić stały dostęp do Morza Bałtyckiego w Polsce. Dzięki otrzymaniu praw miejskich i budowie portu Gdynia zaczęła się błyskawicznie rozwijać, stając się w 1939 roku prężnym miastem zamieszkałym przez 127 tysięcy osób. Miasto ulokowane jest na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim, przepływają przez nie dwie niewielkich rozmiarów rzeki: Kacza i Chylonka. Gdynia rozciąga się na obszarze 135,14km2, na którym żyje obecnie około 248 tysięcy mieszkańców, dzięki czemu miasto plasuje się w pierwszej dwudziestce największych miast Polski zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni. Różnica wysokości w różnych punktach miasta wynosi około 206 metrów.

Zregenerowana turbosprężarka z Gdyni w pracowni na stole
Regeneracja turbosprężarek w Gdyni


Czyszczenie turbo Gdynia

Gdynia jest niezwykle ważnym dla kraju węzłem komunikacyjnym, jest także liczącym się ośrodkiem turystycznym i przemysłowym. Port w tym mieście jest uznawany za najbardziej wszechstronny w kraju, jest też drugi pod względem rozmiarów. W Gdyni znajdują się takie zakłady przemysłowe i siedziby firm jak Stocznia Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta”, Balcticon, Polskie Linie Oceaniczne, 4 terminale morskie oraz wiele firm związanych z międzynarodowym transportem wodnym. Znajdują się tu także siedziby dwóch wiodących firm telekomunikacyjnych, Vectra oraz Multimedia Polska, a także kilka spółek o charakterze finansowym, jak Nordea Bank.

Miasto połączone jest z innymi miejscowościami trzema drogami krajowymi i dwiema wojewódzkimi, a także trasą kolejową E65. Gdynia posiada kilka obiektów przystosowanych dla jednostek pływających, takich jak port Gdynia z terminalem promowym Stena Line oraz przystanie morskie: Dalmor, Żegluga Gdańska, Marina Gdynia, Gdynia-Obłuże oraz port Marynarki Wojennej RP Gdynia-Oksywie.

Przez miasto przejeżdża codziennie niezliczona liczba pojazdów zarówno transportowych jak i osobowych, zaś wśród nich wiele wyposażonych zostało w układy turbodoładowania, mające za zadanie zwiększenie osiągów i poprawę charakterystyki pracy jednostki napędowej, zmniejszenie spalania i emisji spalin oraz zwiększenie wydajności pojazdu obciążonego lub poruszającego się na dużych wysokościach, gdzie silniki spalinowe tracą nawet połowę mocy ze względu na mniejszą dostępność tlenu. Niestety, pomimo wykorzystywania do ich produkcji niezwykle wytrzymałych stopów i materiałów, turbosprężarki bywają bardzo podatne na uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami, złym olejowaniem czy też drobinami materiałów, które po przedostaniu się do turbiny mogą doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia.

Turbo wyczyszczone i naprawione w Gdyni
Czyszczenie turbo Gdynia


Naprawa turbin w Gdyni

W przypadku, gdy dojdzie do takiego uszkodzenia, istnieją trzy główne metody działania, czyli zakup nowego egzemplarza, zakup używanego lub regeneracja obecnego urządzenia posiadającego defekt w Turboserwisie Melett – Bosch Diesel Sevice Pawlik. Pierwsza opcja jest niestety niezwykle kosztowna i często niemożliwa, ponieważ nowe turbosprężarki do niektórych modeli samochodów nie pojawiają się na rynku detalicznym. Drugie rozwiązanie jest bardzo ryzykowne, ze względu na fakt, iż używane turbosprężarki często nie są sprawdzane i serwisowane przed ponowną sprzedażą i mogą odmówić posłuszeństwa już po kilkunastu kilometrach od zamontowania urządzenia w pojeździe. Trzecim wyjściem zadowolić się mogą ludzie zarówno poszukujący wysokiej żywotności turbosprężarki, jak i ci, którzy mają niski budżet, ponieważ regeneracja układu turbodoładowania zapewnia sprawność równą nowemu urządzeniu, kosztując często ułamek kwoty, jaką poszkodowany musiałby wydać na nowy egzemplarz.

Turbo Centrum Melett odbierze od Ciebie turbosprężarkę do naprawy jeśli jesteś z miasta Jastarnia, Jurata, Hel, Gdynia, Sopot, Jelitkowo, Gdańsk, Koszwały, Cydry Wielkie, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Przemysław, Dworek, Ostaszewo, Pruszcz Gdański, Łęgowo, Borkowo, Kolbudy, Przywidz, Leźno, Żukowo, Chwaszczyno, Przodkowo, Kartuzy, Mezowo, Somonino, Ostrzyce, Kolno, Szymbark, Bojano, Szemud, Strysza Buda, Sierakowice, Migi, Pieski, Siemirowice, Cewice, Linia, Nowy Dwór Wejherowski, Rumia, Mechelinki, Rewa, REDA, Wejherowo, Bolszewo, Luzino, Łęczyce, Lębork, Ryki, Runowo, Gęś, Łebień, Ulinia, Sasino, Ciekocinko, Kwartowo, Kopalino, Choczewo, Salino, Bychowo, Gniewino, Nadole, Żarnowiec, Dębki, Krokowa, Karwia, Jastrzębia Góra, Mechowo, Władysławowo, Łebcz, Swarzewo, Chałupy, Puck, Rzucewo, Łeba, Kościerzyna, Tczew, Malbork, Elbląg, Chojnice, Kościerzyna, Sztum, Kępice, Bytów, Słupsk, Kwidzyn, Ustka, Człuchów, Miastko, Pelplin, Gniew, Brusy, Nowy Staw, Skórcz i innych miast pomorskich.

Naprawiona w Gdyni turbina, po montażu w turbosprężarce, przed wysyłką do klienta
Naprawa turbin w Gdyni

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Turbosprężarka, Turbo | Turbina samochodowa zasada działania 02 października 2018

Turbosprężarka, Turbo | Turbina samochodowa zasada działania

Turbo, Turbosprężarka, Turbina samochodowa zasada działania | Centrum Meletta...

CZY WIEDZIAŁEŚ - TURBINA SILNIKA – jest w twoim samochodzie 02 października 2018

CZY WIEDZIAŁEŚ - TURBINA SILNIKA – jest w twoim samochodzie

W moim artykule opiszę Państwu Turbinę Silnika pochodzenie, zasady działania...

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa układu i stosowane w nim uszczelnienia 02 października 2018

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa układu i stosowane w nim uszczelnienia

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa układu i stosowane w nim uszczelnienia Turbosprężarki...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.