
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę

Teoretycznie turbosprężarka powinna dorównać żywotnością silnikowi, jednak z wielu powodów jej żywotność okazuje się znacznie krótsza. W samochodach z silnikiem diesla trwałość turbiny jest szacowana na około 150-200 tysięcy kilometrów, zaś w jednostkach benzynowych wytrzymują one nieco dłużej. Na żywotność turbosprężarki ma wpływ wiele czynników, m.in. eksploatacja auta przez użytkownika – powinno się unikać osiągania wysokich obrotów na nierozgrzanym silniku, a jednocześnie po długiej, dynamicznej jeździe nie gasić od razu samochodu, tylko odczekać 2-3 minuty w celu wyhamowania turbosprężarki. Ważne jest także, by pamiętać o regularnych przeglądach oraz o wymianie oleju.
Turbina po regeneracji i jej trwałość - Ile wytrzymuje turbina po regeneracji
Turbosprężarka, która została poddana regeneracji w profesjonalnym serwisie, powinna mieć identyczną trwałość, jak nowa. Jej krótsza żywotność po naprawie najczęściej wynika z faktu, że nowa turbina pracuje na nowym silniku, zaś ta poddana regeneracji trafia do częściowo zużytego. Oznacza to zdecydowanie gorsze warunki pracy, które decydują często o mniejszej trwałości turbosprężarki po naprawie – regeneracji. Specjaliści, którzy zajmują się regeneracją turbosprężarek, twierdzą, że sam w sobie proces regeneracji nie jest trudny, natomiast ważny jest proces technologiczny i precyzja ich regeneracji. Sam użytkownik samochodu z silnikiem wyposażanym w turbosprężarkę powinien pamiętać o odpowiedniej eksploatacji takiej jednostki.
2. Ile może wytrzymać regenerowana turbina (turbosprężarka)? - Ile wytrzymuje turbina w dieslu
Jeżeli silnik jest w dobrej kondycji, a sam proces regeneracji turbosprężarki został przeprowadzony według wszystkich zalecanych czynności, to wytrzymałość turbiny powinna być zbliżona do wytrzymałości nowej. Aby wydłużyć życie zregenerowanej turbiny, użytkownik powinien pamiętać o kilku ważnych zasadach eksploatacji: regularna kontrola i wymiana oleju, a także filtru oleju oraz powietrza - ważne jest także, aby były one jak najlepszej jakości, według wytycznych producenta. Na żywotność naszej turbiny duży wpływ ma sposób, w jaki samochód jest uruchamiany i gaszony, czyli po jeździe w autostradowych warunkach przy zatrzymaniu pojazdu powinno się go zostawić na biegu jałowym na około 2-3 minuty, aby wirnik mógł wyhamować, oraz żeby schłodzić turbinę. Natomiast przy uruchamianiu silnika należy unikać ostrego dodawania gazu i gwałtownego ruszania.
3. Jakie są pierwsze objawy uszkodzenia turbosprężarki? - Turbina do regeneracji - objawy
Do pierwszych objawów uszkodzonej turbosprężarki należą:
1. Specyficzny, metaliczny dźwięk występujący przy zwiększonych obrotach silnika.
2. Włączanie się trybu awaryjnego silnika podczas zwiększania prędkości.

3. Widoczny ubytek oleju silnikowego
4. Spadek mocy silnika, samochód nie może dojść do maksymalnej prędkości.
5. Wydostający się z rury wydechowej gęsty dym, który nasila się wraz ze wzrostem obrotów.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze