blog

Co należy zrobić po wymianie turbiny?

27 sierpnia 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Regeneracja turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

To należy zrobić po wymianie turbo

Mało kto wie, że po wymianie turbosprężarki na regenerowaną czy też fabrycznie nową należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, poniżej znajdziecie najważniejsze według nas czynności, jakie należy wykonać po wymianie turbiny.

Aby móc, cieszyć się dłuższą żywotnością turbosprężarki, ważne jest, aby zadbać o nią już w pierwszych sekundach jej pracy, mowa tu o pierwszym odpalaniu po wymianie turbiny. Adaptacja nowej turbosprężarki powinna odbywać się na tzw. luzie i trwać około 30-45 minut – przeprowadzając proces docierania turbiny po regeneracji nie należy osiągać wysokich obrotów, jak to można wyczytać w poradach pseudo-specjalistów na forach internetowych.

O tym, że przed montażem turbo należy zadbać o układ turbodoładowania, wie każdy szanujący się właściciel swojego auta, jak i mechanik pojazdów, mamy tu na myśli między innymi wymianę oleju na świeży, a także wymianę filtrów. Jeżeli chodzi o zalewanie turbiny olejem, należy zwrócić uwagę jego na właściwości smarne, podobnie wygląda sytuacja z filtrem oleju – należy stosować filtry dobrej jakości. Jednak zanim dojdzie do wymiany oleju po regeneracji turbiny, należy sprawdzić stan przewodów oraz ich drożność. W przypadku uzupełniania oleju należy zadbać o jego odpowiednią ilość, ale również i ciśnienie.

Podpowiadamy, jak jeździć po wymianie turbiny

Aby nie doprowadzić do ponownej awarii układu turbodoładowania, jazda po wymianie turbiny powinna wyglądać następująco:
- należy unikać osiągania wysokich obrotów, kiedy silnik jest jeszcze zimny, a olej nie dotarł we wszystkie wymagane miejsca,
- po dynamicznej jeździe wypada pamiętać o tym, aby nie wyłączać agresywnie silnika, należy przez kilka sekund umożliwić mu jego schłodzenie się,
- ważne jest, aby systematycznie sprawdzać poziom oleju, smarowanie turbiny jest bardzo ważne ponieważ nie tylko chroni ją przed zatarciem, ale olej ma również właściwości chłodzące.

Jak sprawdzić smarowanie turbiny? O potrzebie uzupełnienia oleju oczywiście poinformuje kierowcę adekwatna kontrolka, jednak przed podróżą warto samemu sprawdzić jego poziom. Miarka poziomu oleju, zwana również bagnetem na swoim końcu posiada miarkę z oznaczeniami MIN (minimum) i MAX (maksimum). Aby móc uzyskać prawidłowe pomiary poziomu oleju, pojazd powinien stać na prostym podłożu, pomiar oleju w aucie, które stoi na pochyleniu, może dać nierzetelny wynik z pomiaru.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Bogdan
2023-01-13 10:18:47
Po wymianie turbiny, należy dokładnie przestrzegać poniższych kroków, aby zapewnić prawidłowe działanie i trwałość nowej turbosprężarki: Przebieg rozruchu: Silnik powinien być uruchomiony i pozostawiony na biegu jałowym przez kilka minut, aby nowa turbosprężarka mogła się nagrzać i rozgrzać olej smarny. Okres rozgrzewania: Należy unikać ciągłego przeciążania silnika przez pierwsze kilka godzin po wymianie turbosprężarki, aby pozwolić na rozgrzanie się elementów turbosprężarki. Przeprowadzenie pierwszego przeglądu: Należy skontaktować się z mechanikiem, aby przeprowadzić pierwszy przegląd po kilku tysiącach kilometrów, w celu sprawdzenia stanu turbosprężarki i wykrycia ewentualnych problemów. Prawidłowa eksploatacja: Należy unikać ciągłego przeciążania silnika, jazdy z wysokimi obrotami przez długi czas, jazdy z niskim poziomem oleju lub zużytym filtrem oleju. Obsługa: Regularnie sprawdzaj poziom oleju i wymieniaj go zgodnie z zaleceniami producenta. Zawsze używaj oleju spełniającego wymagania producenta. Regularne kontrole: Regularnie przeprowadzaj przeglądy i konserwację, aby zapewnić prawidłowe działanie i trwałość turbosprężarki.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi