bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Melett-Centrum-Serwis - Regeneracja turbosprężarek Olsztyn | Naprawa turbiny w Olsztynie

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Stolica województwa warmińsko-mazurskiego to równocześnie ważny ośrodek turystyczny i przemysłowy, w którym niezwykle ważną rolę pełnią samochody, także turbodoładowane.

Olsztyn założony został prawdopodobnie w 1334 roku na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, nad przepływającą przez miasto rzeką Łyną. Prócz niej, przez Olsztyn przepływa Kortówka oraz Wadąg, a w aktualnych granicach miasta znajduje się 15 jezior, z których aż 13 posiada powierzchnię powyżej jednego hektara, a ich łączna powierzchnia wynosi około 720ha. Niemal 22% powierzchni miasta pokryta jest lasami, co równa się 1800 hektarom, zaś zieleń miejska zajmuje 560ha. Aktualnie Olsztyn zajmuje powierzchnię 88,33 kilometrów kwadratowych, co stanowi około 20% powierzchni aglomeracji olsztyńskiej, która rozciąga się na obszarze 1763,59km2. W mieście żyją niemal 174 tysiące mieszkańców, dzięki czemu Olsztyn jest największym miastem województwa warmińsko-mazurskiego.

Rozwój gospodarki w mieście przypadł na drugą połowę XIX wieku, kiedy prężnie funkcjonowały tu fabryki maszyn oraz fabryka zapałek, zaś tuż przed I Wojną Światową w Olsztynie działało 7 tartaków, 4 browary, 7 cegielni, 9 niewielkich fabryk mebli, 2 młyny, 3 drukarnie, fabryka musztardy, fabryka rękawiczek oraz wytwórnia batów. Obecnie w Olsztynie największym centrum przemysłowym jest fabryka opon Michelin, dzięki której Olsztyn jest jednym z dwóch największych ośrodków przemysłu oponiarskiego w kraju, a oprócz niej działa tu wiele przedsiębiorstw zajmujących się przemysłem drzewnym i meblarskim, takich jak Mebelplast czy Mazur Comfort, a także jeden z największych, niezależnych browarów w Polsce – Kormoran.

Zdecydowana większość tranzytu drogowego w Olsztynie odbywa się na jego głównych ulicach, głównie ze względu na fakt, iż miasto to nie posiada żadnej obwodnicy. Jest jednak ważnym ośrodkiem logistycznym ze względu na rozmiar i pozycję gospodarczą Olsztyna oraz znajdujące się w nim centra produkcyjne. Miasto połączone jest z innymi miejscowościami trzema drogami krajowymi, oznaczonymi numerami 16, 51 oraz 53, a także drogami wojewódzkimi nr 527 i 598, zaś niedaleko Olsztyna przebiega droga krajowa numer 7.

Powyższe dane wskazują na całkiem wysokie prawdopodobieństwo spotkania w Olsztynie samochodu wyposażonego w turbosprężarkę, która jest urządzeniem znacząco wspomagającym pracę i wydajność silnika, pozwalającym także zmniejszyć ilość szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery. Urządzenia te rzadko ulegają wyeksploatowaniu, jednak są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i drobiny materiałów, które mogą spowodować zatarcie lub wyłamywanie się łopatek, doprowadzając w ten sposób do poważnej awarii układu turbodoładowania, w przypadku, której należy niezwłocznie skontaktować się z mechanikiem lub serwisem Meletta Turbo-Serwis zajmującym się profesjonalną regeneracją turbosprężarek. W przypadku drugiej opcji warto rozglądać się nie tylko w Olsztynie, ale też na obszarze całej Polski celem znalezienia najlepiej wyposażonego i doświadczonego zakładu Turboserwsu Melett.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.