Localizations image

Turbosprężarka 49172-04020

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.43

Oferujemy regenerację lub sprzedaż już zregenerowanej turbosprężarki 49172-04020 firmy MHI.

Cena od 490 zł

 

Turbosprężarka 49172-04020
Turbosprężarka 49172-04020

W sprzedaży posiadamy również turbiny nowe, jak i części do nich:

- komplet uszczelek montażowych,
- koras/rdzeń turbosprężarki.

Na Twoje życzenie - oprócz regeneracji - przeprowadzamy także diagnostykę turbosprężarek, jak i ich poszczególnych elementów – weryfikacja jest bezpłatna. Ty decydujesz, nie czekaj - przyjmujemy zamówienia z całego kraju.

Regeneracja turbin przeprowadzana jest z zachowaniem najwyższych standardów. Uszkodzone elementy wymieniamy na oryginalne części firmy Melett i znanych światowych producentów.

Oprócz kompleksowo zregenerowanej turbosprężarki otrzymasz:

- protokół z przeprowadzonej regeneracji, potwierdzający uzyskanie parametrów odpowiadających fabrycznie nowej turbinie,
- 24-miesięczną gwarancję BEZ LIMITU PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW,
- przyjemność z bezawaryjnej, spokojnej jazdy.

Zadzwoń! Zamówienia złożone do godziny 12:00 realizowane są jeszcze tego samego dnia!

Turbosprężarka 49172-04020 dostępna jest również pod numerem 13900-86P01.

Pasuje do pojazdów:

Suzuki SWIFT 1.4 T
Silnik: Euro 6
Moc: 140 KM

Suzuki Vitara 1.4 T
Silnik: Euro 6
Moc: 140 KM


Turbina 49172-04020 | Intercooler zalany olejem
  

Turbina 49172-04020  | Intercooler zalany olejem
Turbina 49172-04020 | Intercooler zalany olejem

Zauważyłeś, że turbina puszcza olej do intercoolera i zastanawiasz się, co może być tego przyczyną? Olej w intercooolerze wskazywać może na zatkaną odmę, która nie odpowietrza skrzyni korbowej, powodując występowanie zbyt wysokiego ciśnienia. Obecność oleju w miejscu innym niż komora olejowa turbosprężarki oznaczać może uszkodzone uszczelki, które przepuszczają olej. Również zbyt wysoki poziom oleju będzie powodował wyciek oleju z turbiny.


Uszkodzona chłodnica powietrza (intercooler) - objawy

Do najczęstszych objawów świadczących o niesprawności intercoolera należą: spadek mocy samochodu, kłęby dymy z rury wydechowej oraz wzrost zużycia paliwa. Przyczynami natomiast mogą być: nieszczelny intercooler – usterka ta mogła powstać w przypadku kontaktu z ciałem obcym, inna przyczyna to pęknięty wąż intercoolera. Bez względu na źródło problemu, należy szybko przeprowadzić diagnostykę, która pozwoli na zlokalizowanie przyczyny awarii, a następnie ją wyeliminować. Bagatelizowanie problemu z intercoolerem może negatywnie wpłynąć na pracę zarówno turbosprężarki, jak i jednostki napędowej.

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.43
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Sylwia
2023-01-26 09:15:57
Zalanie intercoolera olejem może być poważnym problemem, który może prowadzić do awarii turbosprężarki oznaczonej jako 49172-04020 w modelu Suzuki SWIFT z silnikiem 1.4 T. Przyczyny tego problemu mogą być różne, ale najczęściej są to: Uszkodzenie uszczelniacza pod głowicą cylindrów, które powoduje przedostawanie się oleju do układu dolotowego. Uszkodzenie uszczelniacza na wałku korbowym, które powoduje przedostawanie się oleju do układu dolotowego. Uszkodzenie uszczelki pod turbosprężarką, które powoduje przedostawanie się oleju do intercoolera. Aby rozwiązać problem zalania intercoolera olejem, należy najpierw dokładnie zdiagnozować przyczynę. W tym celu należy sprawdzić poziom oleju w silniku i uszczelniacze pod głowicą cylindrów oraz wałkiem korbowym. Jeśli uszczelniacze są uszkodzone, należy je wymienić. Następnie należy oczyścić intercooler i sprawdzić czy jest on prawidłowo zamontowany i czy nie ma żadnych nieszczelności.

Filmy