Localizations image

Czyszczenie turbosprężarki i regeneracja turbin pod Choczem (kod pocztowy 63-313) i w Choczu

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.58

Chocz to niewielkie miasteczko, którego szukać należy w granicach powiatu pleszewskiego, który mieści się w województwie wielkopolskim. Miasto Chocz pochwalić się może istnieniem już od 1382 roku i od wtedy piastuje prawa miejskie. Zdegradowany do pozycji osady w 1870 roku za udział w zrywach niepodległościowych. Początkowo był własnością kościelną, a kolejnymi jego właścicielami kanonicy kantorzy i biskupi. Chocz leży nad rzeką Prosną, którą ustanowiono granice pomiędzy zaborami rosyjskim i pruskim, ponieważ rzeka była dobrze broniona.

Przez Chocz biegnie droga wojewódzka nr 442 (WrześniaPyzdry → Gizałki → Kalisz). Wśród zabytków, jakie można znaleźć w Choczu można wymienić: kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, barokowy kościół klasztorny Świętego Michała Archanioła, pałac infułatów oraz klasztor Reformatów z XVII wieku. W okresie międzywojennym Chocz był ośrodkiem rzemiosła oraz niewielkiego przemysłu.


Koszty regeneracji turbosprężarki po awarii w Choczu

Turbosprężarka składa się z osadzonych na tym samym wale, dwóch elementów, a dokładniej turbiny oraz sprężarki, jak sama nazwa mówi. Służy ona do chwilowego zwiększenia mocy silnika, czyli jego doładowania. Cały proces zaczyna się od tego, że turbina zasilana jest spalinami z silnika, natomiast sprężone powietrza zasila silnik. Ten mechanizm został opatentowany na początku dwudziestego wieku, przez doktora Alfreda Buchni, Szwajcara. W roku 1938 turbosprężarka zaczęła być montowana w samochodach ciężarowych, a od roku 1973 można było znaleźć ją także w samochodach osobowych. Do napędu turbosprężarki są wykorzystywane spaliny, a dokładniej ich energia. Zaczyna się od napędzenia wirnika spalinami, które powstają w wyniku spalania mieszanki paliwowo – powietrznej. Jak wiemy na kilogram paliwa potrzeba aż około czternastu kilogramów powietrza, żeby dokonało się spalanie całkowite. Skoro turbina osadzona jest na tym samym wale co sprężarka, to znaczy, że wraz ze wzrostem prędkości obrotowej turbiny zaczyna pracować wirnik sprężarki. Wirniki zlokalizowane są w kadłubach, a komplet turbiny i sprężarki utrzymuje się w kadłubie środkowym przy pomocy łożyska ślizgowego oraz oporowego. Zadaniem, jakie ma wykonać wirnik sprężarki, jest wtłoczenie dodatkowej ilości powietrza, za pomocą kolektora dolotowego, do komory spalania. Efektem tego mechanizmu jest możliwość spalania większej ilości paliwa, a to znaczy, że możliwe jest uzyskanie większej mocy, a dodatkiem jest mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu zastosowaniu zyskujemy o wiele więcej mocy, ale należy pamiętać o dwóch ważnych elementach, które znacznie wydłużają okres eksploatacyjny turbosprężarki. Po pierwsze pamiętajmy, aby dać czas na rozgrzanie się olejowi, przed korzystaniem z wysokich obrotów, a po drugie odczekajmy parę sekund przed zgaszeniem pojazdu, w celu wyhamowania turbosprężarki z obrotów. Ceny za regenerację turbiny w Choczu znajdują się w cenniku poniżej.

Turbosprężarka po serwisie w specjalistycznej pracowni z Chocza Zregenerowana i w pełni sprawa turbina z Chocza

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek w Choczu

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka, sprawdzenie, ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki i wycena w Choczu 0 złotych
Regeneracja turbosprężarki, turbiny do samochodów osobowych i dostawczych pod Choczem 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin, turbosprężarek do samochodów ciężarowych z Chocza 366 złotych (netto) + części
Naprawa, wymiana, czyszczenie zmiennej geometrii • Chocz 163 złote (netto) + koszt części
Podstawowa regeneracja turbosprężarki (robocizna + części) w Choczu 399 do 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (miasto Chocz)

Opis

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.