Regeneruj turbosprężarkę

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

Regeneracja turbosprężarek

Regeneracja turbosprężarek, polega na przywróceniu turbinie parametrów ściśle określonych przez producenta. Co daje regeneracja turbin w praktyce? Usługa ta polega na przywróceniu ich do pełnej sprawności technicznej poprzez wymianę uszkodzonych lub zużytych części, takich jak łożyska, uszczelki i wirniki, oraz dokładne czyszczenie wszystkich elementów. Proces ten obejmuje również balansowanie wirnika i przeprowadzenie testów, aby upewnić się, że turbosprężarka działa poprawnie. Mówiąc ogólnie, turbina po regeneracji oznacza turbosprężarkę skrupulatnie wyczyszczoną, w której wymieniono wszystkie działające niepoprawnie elementy.  

W tym artykule podeszliśmy kompleksowo do zagadnienia, jakim jest regeneracja turbosprężarek samochodowych, dlatego też zaprezentujemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć w tej kwestii jako użytkownik samochodu z turbodoładowaniem. Chciałbyś wiedzieć, jakie czynności obejmuje oraz ile czasu trwa regeneracja turbiny w ASO? Masz wątpliwości dotyczące tego, czy regeneracja turbiny ma sens? Świetnie trafiłeś, ponieważ fachowa regeneracja turbosprężarek to usługa, którą świadczymy od lat, stale doskonaląc zarówno swoje umiejętności praktyczne, jak i wzbogacając nasz park maszynowy o innowacyjne urządzenia. Poniżej rozwijamy interesujący temat, jakim jest regeneracja turbiny – czy warto się na nią zdecydować? Przeczytaj nasze opracowanie i sam zadecyduj!

Regeneracja turbosprężarek

Ponad 3000 dostępnych turbosprężąrek

Zamawiamy Ci kuriera

Dobieramy turbosprężarki

Ponad 25 lat doświadczenia

Autoryzacja Bosch i Melett

Najnowsze technologie regeneracji

Fachowa regeneracja turbosprężarek oraz ich sprzedaż to usługi, z których możesz skorzystać w pracowni Bosch Service Pawlik. Posiadamy zarówno autoryzację Bosch, jak i Melett, światowej klasy producenta części do turbosprężarek. Sprawdź, co zyskujesz, oddając w nasze ręce swoje turbo lub dokonując zakupu turbosprężarki z naszego magazynu.

Autoryzacja Melett i Bosch

ŚWIATOWEJ KLASY PRODUCENTÓW, KTÓRZY WYMAGAJĄ OD NAS NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW

Jesteśmy nie tylko autoryzowanym serwisem Bosch, pochwalić się możemy również autoryzacją Melett - uznawanego na całym świecie producenta turbosprężarek oraz części do nich. Wymaga to od nas realizowania napraw zgodnie z najwyższymi standardami.

Duży magazyn dostępnych od ręki turbosprężarek

PONAD 3000 DOSTĘPNYCH TURBOSPRĘŻAREK

Obok regeneracji turbo oferujemy Ci także możliwość zakupu zregenerowanych lub fabrycznie nowych turbosprężarek. Dysponujemy magazynem z tysiącami dostępnych, gotowych do montażu podzespołów.

Fachowa pomoc w doborze właściwej turbosprężarki

PODAJESZ DANE AUTA, A MY DOBIERAMY I WYSYŁAMY DO CIEBIE TURBO

Jeżeli potrzebujesz zakupić nową lub regenerowaną turbosprężarkę i nie jesteś do końca pewien, jakie dokładnie turbo zamówić, fachowo dobieramy podzespół do Twojego modelu samochodu.

Dostępność usług kurierskich

NIE MARTWISZ SIĘ WYSYŁKĄ, A CAŁOŚĆ TRWA 1-2 DNI ROBOCZE!

Dbamy o Twój komfort, zamawiając kuriera, który odbierze od Ciebie turbosprężarkę do regeneracji, a następnie dostarczy z powrotem w pełni sprawne, gotowe do instalacji w samochodzie turbo.

Najnowsze technologie regeneracji turbosprężarek

REGULUJEMY TURBO ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI!

W naszej pracy bazujemy na najnowszych technologiach diagnostyki oraz regeneracji turbosprężarek samochodowych. Posługujemy się maszynami Schenck oraz CIMAT, a pracownie oprócz znakomitego wyposażenia odznaczają się wręcz sterylną czystością.

Ponad 25 lat doświadczenia w regeneracji turbosprężarek

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Turbosprężarkami zajmujemy się od ponad 25 lat, a przy tym stale doskonalimy swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne.

Konkurencyjne ceny regeneracji oraz gotowych turbosprężarek

TURBINY GOTOWE DO MONTAŻU DOSTĘPNE OD RĘKI!

Dokładamy starań, by wysoka jakość oferowanych przez nas usług w zakresie regeneracji i sprzedaży turbosprężarek była dla naszych Klientów przystępna cenowo.

2 lata gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów!

TURBINY Z GWARANCJĄ NA 2 LATA

Na każde zregenerowane lub zakupione u nas turbo udzielamy gwarancji na 2 lata, podczas której nie obowiązuje żaden limit przejechanych kilometrów.

Turbosprężarki - regeneracja

Specjalistyczną regenerację turbosprężarek samochodowych jesteśmy w stanie opisać krok po kroku, z pewnością także mile zaskoczymy Cię w kwestii tego, ile trwa regeneracja turbiny. Na to, by zdiagnozować, zregenerować i odpowiednio skalibrować turbo, wystarczy nam tylko jeden dzień roboczy, w ciągu którego podejmujemy precyzyjne działania z zastosowaniem dedykowanych maszyn oraz oryginalnych części zamiennych. Co czeka zdemontowaną z Twojego samochodu turbosprężarkę w ASO? Poniżej prezentujemy poszczególne etapy regeneracji krok po kroku:

Rozebranie turbosprężarki. By przeprowadzona regeneracja okazała się w pełni efektywna, specjalista musi dostać się do wszystkich istotnych elementów turbo.

  1. Czyszczenie poszczególnych części turbosprężarki oraz piaskowanie wybranych elementów – czynności te sprawiają, że turbo nie tylko działa jak nowe, ale również tak wygląda.
  2. Wymiana uszkodzonych części turbosprężarki na nowe (w tym często wymiana środka turbiny), oryginalne elementy.
  3. Montaż łożysk, pierścieni uszczelniających oraz uszczelek turbo.
  4. Złożenie turbosprężarki.
  5. Wyważenie rdzenia (korasa) turbosprężarki.
  6. W przypadku turbosprężarek VNT ze zmienną geometrią – regulacja kierownic turbiny.
  7. Przygotowanie turbo wraz z gwarancją i pozostałymi dokumentami do przekazania Klientowi.

Zregenerowana w ten sposób turbosprężarka samochodowa jest gotowa do zainstalowania jej w pojeździe. Zazwyczaj zsumowane kwoty za montaż i demontaż turbiny, a także dodany do nich koszt regeneracji turbiny to i tak znacznie mniej, niż przyszłoby Ci zapłacić za nową turbosprężarkę w sklepie. Regeneracja, czy też naprawa turbosprężarki w autoryzowanym serwisie przynosi znakomity efekt i potraktowane w ten sposób turbo działa tak samo dobrze, jak fabrycznie nowe turbosprężarki Garrett, 3K, Mitsubishi bądź innych producentów.

Znając przedstawione powyżej fakty z pewnością zastanawiasz się w takim razie, ile kosztuje regeneracja turbiny. Standardowo jest to koszt zaczynający się już od kilkuset złotych, co jest bardzo korzystne w porównaniu z cenami nowych turbosprężarek, które zawsze są liczone już w cztero- bądź pięciocyfrowych kwotach.

Jako ASO zapewniamy, że solidnie zregenerowana turbosprężarka działa jak nowa, dlatego też nie powinno Cię martwić, ile wytrzymuje turbina po regeneracji. Turbo po kompleksowej naprawie wykazuje taką samą trwałość, jak turbosprężarka fabrycznie nowa, jednakże jego żywotność jest uzależniona od kilku istotnych czynników. Aby pierwsze odpalenie po wymianie turbiny nie okazało się rozczarowaniem i początkiem kolejnych problemów, konieczna jest wymiana oleju. Po regeneracji turbiny bardzo niebezpieczny jest tak zwany „suchy start”, czyli uruchomienie jednostki napędowej, jeżeli ilość oleju jest niewystarczająca bądź gdy jest on niedostatecznie rozprowadzony w układzie turbodoładowania. Takie niedopatrzenie może spowodować, że zregenerowana i w pełni sprawna turbosprężarka z powrotem ulegnie uszkodzeniu i będzie wymagała naprawy, zatem cena regeneracji turbiny dwukrotnie wzrośnie.

REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Nowe życie dla Twojej turbosprężarki

Aby móc cieszyć się maksymalnie długo zregenerowaną turbosprężarką, warto zatroszczyć się o jej kondycję. Nie wymaga to specjalnego postępowania ani dużego wysiłku, a przynosi bardzo dobre efekty. Jakie cechy powinna mieć zatem jazda po wymianie turbiny bądź po regeneracji turbo? Użytkowników turbodoładowanych samochodów powinna charakteryzować cierpliwość, ponieważ Dieslem z turbosprężarką nie warto ani gwałtownie przyspieszać tuż po odpalaniu, ani gasić go od razu po pokonaniu dłuższej trasy z dość wysoką prędkością. Ma to pełne uzasadnienie w zasadzie działania turbo, ponieważ mechanizm ten potrzebuje rozgrzanego, rozprowadzonego po całym układzie oleju do właściwego funkcjonowania, stąd też właśnie zalecenie, by po odpaleniu odczekać chwilę, aż substancja smarująca trafi do wszystkich potrzebujących jej elementów. Pozostanie przez chwilę w samochodzie po zakończeniu podróży także ma ogromne znaczenie, ponieważ nagłe zgaszenie silnika spowoduje, że odetniemy olej od turbiny, która jeszcze przez jakiś czas będzie wirować, powoli wytracając prędkość. Pamiętanie o tych kwestiach sprawi, że efekty, jakie dała przeprowadzona turbo naprawa, utrzymają się przez długi czas. Pytanie o to, ile razy można regenerować turbinę pojawia się zazwyczaj, gdy problem zaczyna stanowić gwiżdżąca turbina po regeneracji. Wydobywający się z naprawionej i już pracującej w samochodzie turbosprężarki gwizd może wskazywać na wiele nieprawidłowości – od źle przeprowadzonej regeneracji aż po błędy, jakie wystąpiły podczas docierania turbiny po regeneracji. Warto zbadać przyczynę nietypowych dźwięków turbo, ponieważ ich lekceważenie sprawi, że kondycja całego pojazdu będzie się stopniowo pogarszać, aż w końcu dojdzie do kolejnej usterki. Turbosprężarkę można regenerować kilkukrotnie, ponieważ proces regeneracji zakłada jej całkowite odnowienie. Zregenerowane turbo powinno służyć tak samo długo, jak fabrycznie nowa turbosprężarka. Podkreślamy, że naprawa turbosprężarek to tylko część sukcesu, który może zostać podtrzymany tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu użytkowaniu samochodu z zamontowanym zregenerowanym turbo.

Liczni kierowcy sami próbują rozwiązać problemy dotyczące turbosprężarki samochodowej i w tym celu podejmują działania takie, jak czyszczenie turbosprężarki bez jej wyjmowania z samochodu. Dostępne na rynku środki umożliwiają wykonanie tego zabiegu, jednakże w praktyce sprawdzi się to jedynie doraźnie w sytuacjach, gdy turbo nie jest mocno zabrudzone, czego tak naprawdę kierowca sam nie jest w stanie dokładnie zweryfikować. Umiejętnie zastosowany preparat do czyszczenia turbiny może usunąć niewielkie zabrudzenia, jednakże do tego, by przeprowadzić gruntowne i w pełni skuteczne czyszczenie geometrii turbiny oraz innych jej elementów warto zwrócić się do serwisu dysponującego odpowiednimi narzędziami. Zazwyczaj w takich pracowniach obok czyszczenia przeprowadzana jest kompleksowa regeneracja turbin, a cena za przeprowadzenie kompleksowych działań naprawczych okazuje się naprawdę niewygórowana. Czyszczenie turbosprężarki bez zdemontowania jej z pojazdu uniemożliwia weryfikację jej ewentualnych uszkodzeń, które często są widoczne na pierwszy rzut oka. Jeżeli chcesz, aby pracujące pod maską Twojego samochodu turbo działało wzorowo, skorzystaj z opcji regeneracji, ponieważ próby czyszczenia turbosprężarki bez wyjmowania zazwyczaj i tak sprowadzają się do konieczności wizyty w serwisie.

Jak oceniają przeprowadzaną w ASO regenerację turbosprężarek nasi Klienci? Dzięki temu, że w ich samochodach została zamontowana turbina po regeneracji, brak mocy, gwizdanie oraz szarpanie odeszły w zapomnienie, a auto odzyskało w pełni satysfakcjonującą dynamikę. Jesteśmy w stanie trafnie zdiagnozować i naprawić każdą turbosprężarkę, dlatego też często spotykamy się z nieco mniej typowymi zleceniami, takimi jak chociażby regeneracja turbin do ciągników czy też do innego rodzaju maszyn rolniczych. Problemy takie, jak gwizd turbosprężarki, zapieczona geometria turbiny czy zniszczenie turbosprężarki ciałem obcym rozwiązujemy w ciągu jednego dnia, ponieważ doskonale wiemy, że brak samochodu to duża uciążliwość. Działamy szybko, realizując poszczególne etapy, zatem gdy tylko trafi do nas Twoja turbosprężarka, naprawa zostanie przeprowadzona najszybciej, jak to możliwe, z zachowaniem najwyższych standardów producenta. Skorzystaj z naszej oferty, jeżeli potrzebna jest Ci regeneracja turbosprężarki – cena tej usługi w ASO przedstawia się naprawdę korzystnie, przy czym każde zregenerowane turbo jest objęte gwarancją na 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów. Możliwa jest u nas także wymiana turbiny – koszt robocizny należy wówczas doliczyć do ceny za turbosprężarkę, a możesz zakupić u nas zarówno nowe, jak i zregenerowane turbo. Opinie na temat regeneracji turbosprężarek okazują się zdecydowanie pozytywne, co wskazuje, że jest to skuteczne i satysfakcjonujące kierowców rozwiązanie. Zareaguj od razu, gdy tylko turbosprężarka w Twoim samochodzie zacznie wykazywać objawy awarii, ponieważ jesteśmy w stanie ją uratować!

W celu przeprowadzenia regeneracji turbosprężarki samochodowej należy zdemontować ją z samochodu. Tak, jak wspomnieliśmy, usługa demontażu turbo jest dostępna w naszym serwisie, ale możesz także przysłać do nas turbo już wyjęte z samochodu przez swojego mechanika. Ile kosztuje wyjęcie turbosprężarki? W zależności od cennika danego warsztatu bądź serwisu samochodowego jest to koszt zaczynający się przeciętnie od 300 złotych. Na cenę demontażu turbo wpływa umieszczenie turbosprężarki w samochodzie, a także występowanie ewentualnych problemów takich, jak chociażby zapieczone śruby. Od podobnych czynników uzależniona jest także kompletna usługa, czyli wymiana turbiny – cena robocizny zarówno w przypadku fabrycznie nowego, jak i regenerowanego turbo, będzie wynosiła zazwyczaj kilkaset złotych. Decyzję o demontażu, a następnie o sprawdzeniu i regeneracji turbosprężarki warto podjąć wcześnie, zanim turbo nie zostanie poważnie uszkodzone. Warto mieć na uwadze, że wszelkie skuteczne działania diagnostyczne i naprawcze dotyczące turbosprężarki należy przeprowadzać na zdemontowanym turbo. Tylko wówczas specjalista może w sposób efektywny przeprowadzić czyszczenie kierownic turbiny (o ile ma do czynienia z turbosprężarką VNT), a także usuwanie osadów i nagarów ze wszystkich elementów turbo. Jest to tak samo istotne, jak wymiana zużytych części na nowe, którą także przeprowadza się w ramach turbosprężarki. Doraźne próby naprawy turbosprężarki bez jej demontażu niestety nie odznaczają się tak wysoką skutecznością, dlatego warto zainwestować stosunkowo niewielką kwotę w wyjęcie turbo z samochodu w celu zregenerowania jej w fachowy sposób.

Wybór, jaką turbosprężarkę wybrać, z pewnością nie należy do najłatwiejszych, a ponadto dotyczy on wielu czynników. Klientów naszego serwisu interesuje przede wszystkim jakość turbosprężarek dostępnych u nas zasadniczo w trzech opcjach. Fabrycznie nowe turbosprężarki Garrett, BorgWarner, Mitsubishi czy KKK, a także turbiny nowych producentów, to wydatek rzędu kilku tysięcy, jednakże wówczas Klient wie, że płaci za jakość fabrycznie nowego podzespołu. Niekiedy nawet kilkukrotnie niższe koszty dotyczą turbosprężarek, które zregenerowaliśmy w naszym autoryzowanym serwisie. Każda turbina po regeneracji jest sprawdzana, wyważana i regulowana, co potwierdzają dołączone do niej protokoły. Zgodnie z założeniami regeneracji, w jej ramach przywracamy turbosprężarkom parametry fabrycznie nowych, tak więc jest to opcja bardzo opłacalna i przynosząca tak samo dobre efekty, co zakup nowego turbo. W opcji trzeciej regeneracji poddawana jest turbosprężarka z Twojego samochodu. Usługa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ przeprowadzenie diagnostyki turbosprężarki to także ogląd na kondycję innych podzespołów pojazdu będących bezpośrednio związanymi z funkcjonowaniem turbo. Identyfikację przyczyn uszkodzenia turbosprężarki w Twoim samochodzie warto więc potraktować diagnostykę jako punkt wyjścia do eliminowania innych usterek związanych bezpośrednio z aktualną kondycją turbiny, a mamy tu na myśli na przykład awarie w obrębie kolektora dolotowego. Podkreślamy, iż nawet zregenerowane turbo nie będzie miało szans na poprawne działanie, jeżeli nie zostaną usunięte przyczyny usterki turbosprężarki. Wybór dotyczący tego, z jakiej opcji skorzystasz w kontekście Twojej turbosprężarki, powinien zostać dokładnie przemyślany. Po pierwsze, skieruj się do serwisu cieszącego się dobrymi opiniami klientów, gdyż w takiej pracowni z pewnością możesz liczyć na fachowe doradztwo. Upewnij się, jakim budżetem dysponujesz i sprawdź także, która z opcji będzie wiązała się z jak najszybszym i najbardziej skutecznym zażegnaniem problemu. Jeśli zależy Ci na długiej gwarancji Twojej turbosprężarki – w naszym serwisie nie musisz się o to martwić, ponieważ zarówno regenerowane, jak i nowe turbosprężarki, obejmowane są gwarancją na 2 lata. W okresie obowiązywania gwarancji nie nakładamy na Ciebie żadnych limitów kilometrów, byś mógł bez obaw cieszyć się jazdą turbodoładowanym samochodem na każdej trasie.