Jak wygląda regeneracja turbo?
Wielu ludzi interesuje, jak wygląda procedura regeneracji turbo, a to właśnie my w poniższym artykule postaramy się przedstawić w jak najlepszy sposób tę procedurę. Większa część klientów, którzy zlecają profesjonalnej pracowni wykonanie procesu turbosprężarki, pytają o to, jak będzie przebiegał proces regeneracji turbosprężarki, każdy z doradców stara się odpowiedź na to pytanie, jak najlepiej potrafi, lecz niektórzy wolą dostać to na piśmie, aczkolwiek jak wiadomo ilość drzew na świecie z każdym rokiem, maleje, dlatego też lepiej mieć to w wersji elektronicznej. Przy każdej okazji będziemy mogli po to sięgnąć i nie nosić ze sobą teczki, co jest wygodniejsze.

Jak wygląda regeneracja turbo?
Proces regeneracji turbo
Proces regeneracji turbo w specjalistycznej, najnowocześniejszej i największej pracowni w kraju rozpoczyna się od generalnej diagnostyki, która wskazuje dokładny stan techniczny turbiny, a także ewentualną przyczynę uszkodzenia bądź destrukcji turbosprężarki. Podczas tej procedury turbo zostaje rozebrane na części pierwsze i dokładnie sprawdzona. W drugiej kolejność turbosprężarka zostaje poddana procesowi czyszczenia myjką ciśnieniową i ultradźwiękowa. Przy użyciu myjki ciśnieniowej procedura czyszczenia przebiega za pomocą wody pod ciśnieniem, w której składzie znajdują się bardzo silne chemikalia, za których pomocą myjka jest w stanie wyczyścić nawet największe złogi tłustych nagarów znajdujących się w konstrukcji turbiny. Następnie serwisant przechodzi do przygotowania nowych, oryginalnych i rekomendowanych przez producenta części do turbo, rozpoczyna się proces składania turbosprężarki, w której zostają założone nowe bądź zregenerowane części. Po złożeniu turbiny następuje proces wyważania, który jest najważniejszą procedurą, ponieważ to od niego zależy sposób działania turbosprężarki po zamontowaniu jej do pojazdu mechanicznego. Po przejściu tych wszystkich procedur następuje proces symulacji, który wskazuje czy turbosprężarka przeszła pozytywnie procedurę regeneracji i odzyskała swoje fabryczne osiągi. Jeżeli regeneracja turbo uzyskała pozytywny wynik, następuje oddanie jej klientowi, który dostaje gwarancję na dwanaście miesięcy bez limitu kilometrów. Należy pamiętać, że gwarancję dostaniemy tylko w autoryzowanych serwisach turbo, które regenerują turbosprężarki na oryginalnych częściach, a nie tak jak większość tani warsztatów, które przeprowadzają ten proces na tanich importowanych chińskim zamiennikach.

Proces regeneracji turbo
Gdzie najlepiej regenerować turbo?
Turbo najlepiej regenerować w autoryzowanych, najnowocześniejszych, profesjonalnych i specjalistycznych pracowniach trudniących się procesem regeneracji turbosprężarek, które posiadają certyfikaty potwierdzające kwalifikację pracowników oraz poziom, na jakim jest serwis, ponieważ to w nim będzie wykonywana procedura regeneracji. Szukając najlepszej pracowni, należy kierować się opiniami klientów, którzy już korzystali z usług danej pracowni regeneracji turbosprężarek, wyposażeniem, jakie posiada pracownia, czy są to najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, specjalnie przystosowane do tego procesu, a także jakie usługi oferuje dany serwis turbo. Jeżeli już będziemy mieli wybraną pracownię, należy sprawdzić, od kiedy istnieje ona na rynku, ponieważ to także dużo zależy od tego, jaki procent zaufania posiada. Po tym wszystkim należy udać się osobiście bądź zadzwonić i dopytać o informacje, które nas interesują, a przede wszystkim powinno nas zainteresować to na jakich maszynach, częściach oraz w jakiej cenie wykonuje proces regeneracji dana specjalistyczna pracownia. Profesjonalny zakład czyszczenia turbo najłatwiej znaleźć w dużych miastach takich jak Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław czy też Gdańsk, aczkolwiek największe i najnowocześniej pracownie w kraju posiadają swoje oddziały również w mniejszych miejscowościach takich jak Głubczyce, Dołuje, Lututów, Korzyścienko.

Gdzie najlepiej regenerować turbo?
Ile kosztuje regeneracja turbo?
Regeneracja turbo zazwyczaj kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, aczkolwiek zdarzają się przypadki, w których posiadacz pojazdu mechanicznego posiadającego turbosprężarkę, zapłacił za regenerację ponad tysiąc złotych, aczkolwiek w jego wypadku uszkodzenie było na tyle rozległe, że wymianie podlegały prawie wszystkie elementy turbosprężarki. W cenie regeneracji jest zawarty koszt robocizny oraz cena części do turbo, o których należy pamiętać, aby były to oryginalne części rekomendowane przez producenta turbiny, ponieważ tylko w takim wypadku możemy oczekiwać gwarancji, która nie przysługuje na regenerację przeprowadzoną na tanich chińskich zamiennikach. Wycena kosztu regeneracji turbosprężarki przebiega podczas diagnostyki turbiny, kiedy to turbo jest rozebrane na części pierwsze i serwisant widzi, w jakim stanie technicznym znajduje się turbosprężarka, profesjonalny zakład regeneracji turbo nigdy nie podejmuje decyzji za klienta, po każdej wycenie, zawsze jest wykonywany telefon do klienta, w którym to zostaje on poinformowany o stanie technicznym turbosprężarki i jaki będzie koszt regeneracji turbiny.

Ile kosztuje regeneracja turbo?
Dodaj komentarz

Smarowanie turbosprężarki
Smarowanie turbosprężarki to bardzo istotna czynność, która wpływa na długie...

Regeneracja turbin Wschowa
Bosch Diesel Service – Wschowa naprawa turbosprężarek (Centrum Lubuskie Turbo)...

Jak sprawdzić, czy działa turbina?
Jak sprawdzić, czy działa turbina, jeżeli jesteśmy w trakcie dalekiej podróży...
Wybierz swoje województwo
Filmy
Marki pojazdów
- Alfa Romeo
- Alpina
- Audi
- Bentley Continental
- BMW
- Cadillac
- Chevrolet
- Chrysler
- Citroen
- Dacia
- Daewoo
- Dodge
- Ferrari
- Fiat
- Ford
- Honda
- Hyundai
- Infiniti
- Isuzu
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Kia
- Lancia
- Land Rover
- Lexus
- Luxgen
- Maserati
- Mazda
- McLaren
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugeot
- Pontiac
- Porsche
- Renault
- Rolls Royce
- Rover
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- SsangYong
- Subaru
- Suzuki
- TATA
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
Miasta
Warsztaty: Usługi
- Cena turbin
- Cena turbiny
- Cena turbo
- Cena turbosprężarek
- Cena turbosprężarki
- Cennik turbin
- Cennik turbiny
- Cennik turbo
- Cennik turbosprężarek
- Cennik turbosprężarki
- Czyszczenie turbin
- Czyszczenie turbiny
- Czyszczenie turbo
- Czyszczenie turbosprężarek
- Czyszczenie turbosprężarki
- Demontaż turbin
- Demontaż turbiny
- Demontaż turbo
- Demontaż turbosprężarek
- Demontaż turbosprężarki
- Diagnostyka turbin
- Diagnostyka turbiny
- Diagnostyka turbo
- Diagnostyka turbosprężarek
- Diagnostyka turbosprężarki
- Koszt turbin
- Koszt turbiny
- Koszt turbo
- Koszt turbosprężarek
- Koszt turbosprężarki
- Montaż turbin
- Montaż turbiny
- Montaż turbo
- Montaż turbosprężarek
- Montaż turbosprężarki
- Naprawa turbin
- Naprawa turbiny
- Naprawa turbo
- Naprawa turbosprężarek
- Naprawa turbosprężarki
- Nowa turbina
- Nowa turbosprężarka
- Nowe turbiny
- Nowe turbo
- Nowe turbosprężarki
- Regeneracja turbin
- Regeneracja turbiny
- Regeneracja turbo
- Regeneracja turbosprężarek
- Regeneracja turbosprężarki
- Remont turbin
- Remont turbiny
- Remont turbo
- Remont turbosprężarek
- Remont turbosprężarki
- Serwis turbin
- Serwis turbiny
- Serwis turbo
- Serwis turbosprężarek
- Serwis turbosprężarki
- Wymiana turbin
- Wymiana turbiny
- Wymiana turbo
- Wymiana turbosprężarek
- Wymiana turbosprężarki
- Wyważanie turbin
- Wyważanie turbiny
- Wyważanie turbo
- Wyważanie turbosprężarek
Komentarze
Czytam opinie o regeneracji turbosprężarek i naprawdę jestem pod wrażeniem.
Zazwyczaj to, ile trwa regeneracja turbiny zależy od jej stanu, ale w tym serwisie uwijają się z naprawą w jeden dzień ;)
A ile trwa taka regeneracja turbosprężarki?
Wszystko dobrze opisane, oby więcej takich artykułów.
Dzięki takim artykułom człowiek może bardzo dużo się dowiedzieć o rzeczach, które dzieją się w serwisach.