Localizations image
Strona główna / Baza wiedzy / Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek, jak wiadomo jest to niższa cena od zakupu nowej turbiny, której koszt może się od kilku tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych, proces regeneracji turbosprężarki jest kilka razy tańsza, ponieważ w nim zostają wymienione poszczególne elementy eksploatacyjne, które zostały uszkodzone. W poniższym artykule przedstawimy odpowiedzi na pytanie takie jak, jakie są przyczyny awarii turbo, jak przebiega proces regeneracji, a także jakie elementy podlegając wymianie podczas procesu regeneracji turbosprężarki. Należy również pamiętać, że turbosprężarka nie ulega uszkodzeniu sama z siebie, jedynie może ulec wyeksploatowanie, aczkolwiek to naturalna kolej rzeczy. Do uszkodzeń turbiny przyczyniają się także usterki jednostki napędowej, ciała obce i tym podobne. Aby turbo służyło naszemu pojazdowi mechanicznemu, należy regularnie wymieniać olej i stosować odpowiednie środki smarne, a także filtry o jak najwyższej jakości.

Koszty i cena regeneracji turbosprężarek i turbin samochodowych
Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?


Przyczyny awarii turbosprężarek

Do przyczyn awarii turbosprężarek możemy zaliczyć, chociażby między innymi uszkodzenie przez czynniki zewnętrzne takie jak ciała obce, a powodują one pogięcie wyszczerbienie bądź połamanie łopatek turbiny lub koła kompresji, spowodowane są przez połamane elementy motoru napędowego, nakrętki, śruby, kamienie piasek bądź pęknięte części przyłączeniowe, zanieczyszczony olej przez złej jakości lub zablokowany filtr oleju, zbyt długo niewymieniany olej silnikowy, niesprawny zawór przelewowy filtra oleju, ta przyczyna powoduje bardzo głębokie rysy na łożyskach turbosprężarki, kolejną przyczyną jest przerwa w dostarczaniu oleju, która powoduje wypalenie lub wypolerowanie łożysk turbiny, jest to spowodowane, chociażby niezalaną turbosprężarką przed jej montażem, złe funkcjonowanie systemu smarowania. Niedobór ciśnienia oleju, który powoduje przebarwienia termiczne, wypolerowanie lub wypalenie powierzchni łożysk, a przyczyną tego jest, chociażby uszkodzona pompa olejowa bądź zbyt niski poziom oleju w misce olejowej. Ostatnia i najczęstsza przyczyna uszkodzenia turbosprężarki to przegrzanie, które jest spowodowane zbyt szybkim wyłączeniem silnika po pracy, przedmuchami powietrza i spalin, a także przez uszkodzone wtryskiwacze.

Awaria turbosprężarki, przyczyny awarii i usterek turbo
Przyczyny awarii turbosprężarek


Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki?

Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki, to pytanie często zadają klienci, którzy zlecają profesjonalnej pracowni wykonanie procesu regeneracji. To właśnie w tym artykule przedstawimy, przez co musi przejść turbosprężarka, aby została dobrze zregenerowana. Pierwszym etapem regeneracji turbosprężarki jest jej rozbiórka na poszczególne części i następuje jej weryfikacja, dzięki której serwisant dowiaduje się, w jakim stanie technicznym jest turbina i jakie części uległy uszkodzeniu. Kolejnym etapem jest czyszczenie turbiny za pomocą piaskowania i myjki ultradźwiękowej, a następnie rozpoczyna się montaż elementów turbo, aczkolwiek należy pamiętać, że w profesjonalnej pracowni są używane tylko oryginalne i rekomendowane przez producenta części, ponieważ tylko w takim wypadku uzyskamy roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Po skończony montażu rozpoczyna się proces wyważanie i jest on jedną z najważniejszych procedur, ponieważ to ona decyduje jak turbosprężarka, będzie pracować po zamontowaniu jej w pojeździe mechanicznym. Ustawienie turbosprężarki przebiega w trzech lub dwóch etapach, a jest to zależne od tego, czy turbina posiada zmienną geometrię, czy nie, jeśli posiada, to przeprowadza się ustawienie w trzech etapach taki jak punkt otwarcia, punkt zamknięcia i punkt pośredni. Po skończonej procedurze regeneracji następuje plombowanie i wysyłka do klienta bądź montaż jej w samochodzie.

Regeneracja turbosprężarek - proces regeneracji i przebieg regeneracji
Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki?


Jakie elementy ulegają wymianie podczas regeneracji turbo?

Podczas regeneracji turbiny wymianie ulegają zazwyczaj wszystkie uszkodzone części, a mianowicie łopatki, wałek turbosprężarki, śruby mocujące, wirniki, łożyska, uszczelniacze. Jest możliwość zakupu zestawu naprawczego, który oferuje producent danej marki turbosprężarki, a zazwyczaj koszt takiego zestawu zamyka się kilkuset złotych, dlatego też klienci często się na niego decydują.

Wymiana niezbędnych elementów podczas regeneracji turbo
Jakie elementy ulegają wymianie podczas regeneracji turbo?

Komentarze

Dodaj komentarz

Bułgaria (BG) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Bułgarii (България) – cała Europa 10 kwietnia 2019

Bułgaria (BG) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Bułgarii (България) – cała Europa

Bułgaria jest na 104 miejscu na świecie pod względem wielkości, a wynosi ona...

Regeneracja turbin - Opinie na temat przeprowadzonych napraw 02 października 2018

Regeneracja turbin - Opinie na temat przeprowadzonych napraw

Opinie na temat przeprowadzonych napraw i regeneracji w serwisie Melett Każdy,...

Turbosprężarki Wrocław – Turboserwis – warsztaty Melett 12 października 2018

Turbosprężarki Wrocław – Turboserwis – warsztaty Melett

Regeneracja turbin samochodowych – wysyłkowo z całej Polski Wrocław to czwarte...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.