blog

Wymiana turbiny – krok po kroku

11 stycznia 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego, jak powinna wyglądać wymiana turbiny krok po kroku. Pierwsze od czego należy rozpocząć demontaż turbiny 1.9 TDI to przygotowanie niezbędnych narzędzi. Potrzebne nam będą: klucz typu C (12-13), klucz 17-tka – potrzebny on będzie do dokręcenia rurki dopływu oleju (wymagane będzie jego spiłowanie), klucz oczkowy 16-tka – odkręcać nim będziemy wspornik łączący turbosprężarkę z silnikiem, kluczem nasadowym 10 lub kluczem nasadowym torx, będziemy będziemy od spodu samochodu odkręcać spływ oleju pod turbiną. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest wymontowanie filtra powietrza wraz z przewodami, następnie odkręcamy przewód doprowadzający olej do turbiny – na tym etapie będzie potrzebna spiłowana 17-tka. Od spodu turbiny odkręcamy spływ oleju wraz ze wspornikiem trzymającym turbosprężarkę. Następnie rozmontowujemy kolektor od turbo i wyjmujemy turbinę. W przypadku problemów z odkręceniem śrub warto sobie pomóc WD40. Wymiana turbiny – cena nie jest szczególnie wygórowana, więc jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego zrobić, lepiej skorzystać z usług serwisu.

Wymiana turbiny - krok po kroku

Montaż turbo | Krok po krok

Montaż turbo jest odwróconą wersją demontażu, czyli dokręcamy i mocujemy wszystko zaczynając od włożenia turbiny, następnie dokręcamy kolektor do turbosprężarki, dokręcamy wspornik oraz spływ oleju. Przy ponownym montażu turbo rekomendujemy wymianę oleju na świeży. Podłączamy przewody oraz filtr powietrza. Ważne jest, aby przy montażu turbo zastosować nowe uszczelki, odradzamy stosowanie past uszczelniających. Kolejnym etapem jest docieranie turbiny po regeneracji, polegające na pozwoleniu silnikowi, aby pracował on na biegu jałowym przez około 30 minut. Kategorycznie zabrania się zwiększania obrotów podczas procesu docierania się.

Montaż turbo | Krok po krok
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Jakub
2023-01-13 14:36:54
Wymiana turbosprężarki jest skomplikowanym procesem, który powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę. Poniżej przedstawiono ogólne kroki, jakie należy wykonać przy wymianie turbosprężarki: Demontaż: aby wymienić turbosprężarkę, należy najpierw demontować części, które ją otaczają, takie jak intercooler, układ dolotowy, wydechowy itp. Osłona: po demontażu osłony, należy zdemontować pozostałe elementy, takie jak węże, rury, przewody i inne elementy, które utrudniają dostęp do turbosprężarki. Łączenie: następnie należy odłączyć przewody, węże, rury oraz inne elementy łączące turbosprężarkę z silnikiem. Demontaż: po odłączeniu wszystkich elementów, należy demontować turbosprężarkę z silnika. Montaż: po zdemontowaniu starej turbosprężarki, należy zamontować nową, zaczynając od połączenia wszystkich elementów z silnikiem oraz osłoną. Sprawdzenie: po zamontowaniu nowej turbosprężarki, należy przeprowadzić próby silnika oraz sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo. Wymiana oleju: po regeneracji lub wymianie turbosprężarki, należy wymienić olej silnikowy. Przegląd: po wymianie turbosprężarki, zaleca się przeprowadzenie przeglądu pojazdu, w celu wykrycia ewentualnych problemów i usterek. Warto pamiętać, że wymiana turbosprężarki jest skomplikowanym procesem i wymaga doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi