blog

Wydajność turbosprężarki

13 września 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Im turbosprężarka jest większa, a dokładniej - jej koło kompresji, tym jej wydajność również wzrasta. Kolejnym czynnikiem jest wyważenie turbo – jest ono obowiązkowe podczas wymiany jej komponentów. Celem wyważenia jest redukcja pewnej masy niewyważenia, co przekłada się również na trwałość turbosprężarki. Oczywiście stosowane przez nas elementy zamienne są już wyważane w fazie produkcyjnej, jednakże w naszym serwie wyważamy je dodatkowo z największą precyzją.

1. Ile koni daje turbosprężarka – wymiana turbiny na większą

Jeżeli chcesz wspomóc swoje auto dodatkową mocą, sama wymiana turbiny na większą, jak i intercoolera nic nie da. Należy również wprowadzić pewne zmiany w sterowniku ECU. Jednakże, aby nie doszło do niechcianych konsekwencji, takich jak np. uszkodzenie sterownika spowodowane nieumiejętnie przeprowadzonymi modyfikacjami, najlepiej zlecić to zadanie specjalistom.

Wracając jeszcze to rozmiarów nowego turbo, jak i intercoolera – może się okazać, ze w Twoim samochodzie może najzwyczajniej nie być wystarczającej ilości miejsca, aby je pomieścić. Warto również zwrócić uwagę na stan jednostki napędowej – przed przystąpieniem do wgrywania nowego oprogramowania należy przeprowadzić dokładną diagnostykę silnika. Okazać się bowiem może, że Twoja jednostka napędowa nie jest w najlepszym stanie i taki tuning może jej jedynie zaszkodzić. Ponieważ jest to również pewne obciążenia silnika.

Regeneracja turbosprężarek

Proces naprawy i regeneracji turbin ma na celu przywrócenie uszkodzonej maszynie parametrów porównywalnych do fabrycznie nowego urządzenia. W pierwszej kolejności turbo poddawane jest dokładnej ocenie jej ogólnego stanu. Następnie, jeżeli uszkodzenia turbosprężarki nie są na tyle poważne, poddawana jest ona rozbiórce, gdzie po dokładnym oczyszczeniu z nagromadzonych zanieczyszczeń oraz wymianie uszkodzonych komponentów turbo składane jest w całość, a następnie poddawane jest regulacji. Regulacja to odbywa się poprzez odpowiednie odkręcanie i dokręcanie sztangi siłownika turbosprężarki – tutaj nawet najmniejszy obrót ma ogromny wpływ. Dlaczego? Sztanga bierze udział w sterowaniu technologią VNT. Za bardzo wydłużona sztanga spowoduje, że łopatki turbiny będą się później zamykać, natomiast za bardzo skrócona sztanga generować będzie zbyt wysokie ciśnienie doładowania, co może spowodować pęknięcie korpusu turbosprężarki.

Nasz serwis zlokalizowany w Stalowej Woli oferuje profesjonalne usługi z zakresu naprawy i regeneracji turbosprężarek znanych światowych producentów. Nie czekaj – zadzwoń!

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Jakub
2023-01-13 10:16:08
Wydajność turbosprężarki jest mierzona przez jej zdolność do dostarczania dodatkowego powietrza do silnika, co pozwala na uzyskanie większej mocy i momentu obrotowego. Wydajność turbosprężarki jest zależna od kilku czynników, w tym: Wymiary i konstrukcja: Wymiary i konstrukcja turbosprężarki mają wpływ na jej wydajność. Im większa turbosprężarka, tym więcej powietrza jest dostarczane do silnika. Dostępność powietrza: Wydajność turbosprężarki jest również uzależniona od ilości dostępnego powietrza. Jeśli jest ona ograniczona, wydajność turbosprężarki będzie niższa. Temperatura: Wysoka temperatura może prowadzić do przegrzania turbosprężarki, co zmniejsza jej wydajność. Czyszczenie i konserwacja: Regularne czyszczenie i konserwacja turbosprężarki pozwala na utrzymanie jej wydajności na odpowiednim poziomie. Warunki jazdy: styl jazdy, trasa jazdy, czy też ciężar ładunku wpływają na wydajność turbosprężarki. Stan i jakość oleju: Prawidłowy olej o odpowiedniej jakości i właściwym poziomie jest kluczowy dla prawidłowego działania turbosprężarki. W celu zwiększenia wydajności turbosprężarki, należy dbać o regularną konserwację, używać odpowiedniego oleju oraz unikać przeciążania silnika.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi