blog

Turbosprężarki a oszczędność paliwa - jak oszczędzać na kosztach eksploatacji?

29 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Turbosprężarka w silnikach diesla odgrywa kluczową rolę w poprawie efektywności spalania paliwa. Dzięki swojej konstrukcji turbina dostarcza dodatkowe powietrze do cylindrów, dzięki temu silnik działa sprawniej i osiąga wyższą wydajność bez konieczności powiększania wcześniejszej pojemności. Ta dodatkowa efektywność wpływa na mniejsze spalanie oleju napędowego przy zachowaniu dotychczasowej mocy. Według badań szacuje się, że samochód z turbo jest nam w stanie zapewnić większą oszczędność paliwa, aż do 10% względem silników bez niego zmniejszając koszty eksploatacyjne. Zatem osoby korzystające z pojazdów wyposażonych w turbosprężarkę mogą zaoszczędzić znaczącą sumę rocznie, obniżając wydatki związane z tankowaniem. Dlatego zainwestowanie w podzespół nie tylko wpływa na poprawę osiągów, ale także przynosi korzyści w postaci oszczędności paliwa i pieniędzy.

Turbo w dieslu
Wlew paliwa

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Turbosprężarka w dieslu, czyli moc, efektywność i oszczędność paliwa - jak działa?

Turbosprężarka w silnikach diesla odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu mocy jednostki napędowej, poprawie efektywności oraz oszczędności paliwa. Turbo działa na zasadzie wykorzystywania energii gazów spalinowych, które napędzają wirnik turbiny. To z kolei zwiększa ciśnienie powietrza dostarczanego do silnika. Więcej sprężonego powietrza w cylindrach jednostki napędowej zwiększa natomiast ilość tlenu i paliwa, co prowadzi do efektywniejszego spalania. W efekcie silnik uzyskuje większą moc i moment obrotowy, a także możemy zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych samochodu.

Turbo a zwiększenie mocy silnika - jak doładowanie wpływa na wydajność?

Silnik w BMW

Turbo wpływa bardzo pozytywnie na zwiększenie wydajności silnika. Dzięki większej ilości sprężonego powietrza i paliwa, jednostka napędowa osiąga wyższą moc bez konieczności zwiększania jej pojemności. Zatem większa moc oznacza lepsze osiągi pojazdu, a to wszystko przy zachowaniu (lub nawet poprawie) efektywności spalania oleju napędowego. Warto zainwestować w turbo w swoim samochodzie, aby cieszyć się wysoką wydajnością silnika, a także lepszym przyśpieszeniem.

Naprawa turbiny – czy warto zainwestować?

Decyzja o naprawie turbiny zależy od wielu czynników, w tym stanu urządzenia, kosztów naprawy, oraz oczekiwań odnośnie dalszej eksploatacji pojazdu. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę:

1. Stan turbiny, jeśli podzespół nie był wielokrotnie regenerowany, jest wyższe prawdopodobieństwo, że część będzie się dało z powodzeniem naprawić.
2. Koszty naprawy (czasami może dojść do sytuacji, gdy cena regeneracji będzie podobna, jak nowy element).
3. Przyszłe plany użytkowania - jeśli planujesz dłuższą eksploatację pojazdu i koszty naprawy nie przewyższają wartości samochodu, naprawa turbiny może być opłacalna.

Podsumowując, jeśli Twoje turbo nie jest mocno zniszczone oraz spełnia kryteria potrzebne do regeneracji, warto zainwestować w jego zregenerowanie. Przed ostateczną decyzją jak naprawić turbinę warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi