Turbosprężarka w silnikach diesla odgrywa kluczową rolę w poprawie efektywności spalania paliwa. Dzięki swojej konstrukcji turbina dostarcza dodatkowe powietrze do cylindrów, dzięki temu silnik działa sprawniej i osiąga wyższą wydajność bez konieczności powiększania wcześniejszej pojemności. Ta dodatkowa efektywność wpływa na mniejsze spalanie oleju napędowego przy zachowaniu dotychczasowej mocy. Według badań szacuje się, że samochód z turbo jest nam w stanie zapewnić większą oszczędność paliwa, aż do 10% względem silników bez niego zmniejszając koszty eksploatacyjne. Zatem osoby korzystające z pojazdów wyposażonych w turbosprężarkę mogą zaoszczędzić znaczącą sumę rocznie, obniżając wydatki związane z tankowaniem. Dlatego zainwestowanie w podzespół nie tylko wpływa na poprawę osiągów, ale także przynosi korzyści w postaci oszczędności paliwa i pieniędzy.


W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Turbosprężarka w dieslu, czyli moc, efektywność i oszczędność paliwa - jak działa?
Turbosprężarka w silnikach diesla odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu mocy jednostki napędowej, poprawie efektywności oraz oszczędności paliwa. Turbo działa na zasadzie wykorzystywania energii gazów spalinowych, które napędzają wirnik turbiny. To z kolei zwiększa ciśnienie powietrza dostarczanego do silnika. Więcej sprężonego powietrza w cylindrach jednostki napędowej zwiększa natomiast ilość tlenu i paliwa, co prowadzi do efektywniejszego spalania. W efekcie silnik uzyskuje większą moc i moment obrotowy, a także możemy zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych samochodu.
Turbo a zwiększenie mocy silnika - jak doładowanie wpływa na wydajność?

Turbo wpływa bardzo pozytywnie na zwiększenie wydajności silnika. Dzięki większej ilości sprężonego powietrza i paliwa, jednostka napędowa osiąga wyższą moc bez konieczności zwiększania jej pojemności. Zatem większa moc oznacza lepsze osiągi pojazdu, a to wszystko przy zachowaniu (lub nawet poprawie) efektywności spalania oleju napędowego. Warto zainwestować w turbo w swoim samochodzie, aby cieszyć się wysoką wydajnością silnika, a także lepszym przyśpieszeniem.
Naprawa turbiny – czy warto zainwestować?
Decyzja o naprawie turbiny zależy od wielu czynników, w tym stanu urządzenia, kosztów naprawy, oraz oczekiwań odnośnie dalszej eksploatacji pojazdu. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę:
1. Stan turbiny, jeśli podzespół nie był wielokrotnie regenerowany, jest wyższe prawdopodobieństwo, że część będzie się dało z powodzeniem naprawić.
2. Koszty naprawy (czasami może dojść do sytuacji, gdy cena regeneracji będzie podobna, jak nowy element).
3. Przyszłe plany użytkowania - jeśli planujesz dłuższą eksploatację pojazdu i koszty naprawy nie przewyższają wartości samochodu, naprawa turbiny może być opłacalna.
Podsumowując, jeśli Twoje turbo nie jest mocno zniszczone oraz spełnia kryteria potrzebne do regeneracji, warto zainwestować w jego zregenerowanie. Przed ostateczną decyzją jak naprawić turbinę warto zasięgnąć opinii specjalisty.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze