Localizations image
Strona główna / Aktualności / Turboserwis | Turbo service | Turbo-serwis

Turboserwis | Turbo service | Turbo-serwis

Naprawa turbosprężarek - Melett

Turbosprężarka to urządzenie montowane w wielu typach pojazdów – od osobowych, przez ciężarowe aż po specjalne.

 

Układy turbodoładowania to urządzenia wytwarzane z bardzo wytrzymałych materiałów, które przeważnie nie ulegają awarii na wskutek wyeksploatowania. Jednak warunki ich pracy i wysoka dokładność spasowania elementów celem zwiększenia wydajności sprawiają, że są one podatne na zanieczyszczenia oraz zatarcia. Zanieczyszczenia znajdować się mogą w oleju, jeżeli jest on zużyty lub słabej jakości, mogą także przedostać się przez zużyte czy uszkodzone filtry oleju i powietrza. Dodatkowo różne drobinki mogą przedostać się przez nieszczelności w układzie dolotowym. Zatarcia i przegrzanie spowodować może złe ciśnienie oleju silnikowego lub całkowity brak smarowania, a także wyżej wymienione zanieczyszczenia.


Profilaktyka turbosprężarki

Chcąc uniknąć większości kosztownych uszkodzeń, a w konsekwencji naprawy lub regeneracji turbosprężarki należy przestrzegać podstawowych zasad eksploatacji pojazdu z turbodoładowaniem: często zmieniać olej silnikowy, filtr powietrza i filtr oleju, używając produktów z górnej półki. Dobrze jest też nie ruszać natychmiast po uruchomieniu silnika, oraz nie zatrzymywać jego pracy zaraz po zakończeniu jazdy, lecz odczekać kilkadziesiąt sekund, tak aby pozwolić na smarowanie, czy schłodzenie turbosprężarki. Zdecydowanie niepolecanym działaniem jest samodzielne podkręcanie osiągów posiadanego układu turbodoładowania bez odpowiedniej wiedzy, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia zarówno turbo, jak i całej jednostki napędowej samochodu.

Kiedy tylko odkryjemy możliwość awarii naszej turbosprężarki, natychmiast powinniśmy oddać ją do Turbo serwisu celem diagnostyki. Może okazać się, że to wcale nie jest turbo, ponieważ większość objawów uszkodzenia systemu doładowania pokrywa się także z innymi awariami, jednak lepiej dmuchać na zimne, ponieważ pozwala to na uniknięcie większych kosztów. Jeśli okaże się, że jednak doszło do uszkodzenia turbosprężarki, najlepszym rozwiązaniem będzie regeneracja , która zwykle jest tańsza od zakupu nowego urządzenia i zdecydowanie bezpieczniejsza od zakupu niepewnych, używanych egzemplarzy.

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Twin Scroll, BiTurbo, Twin Turbo – dwie turbosprężarki 02 października 2018

Twin Scroll, BiTurbo, Twin Turbo – dwie turbosprężarki

Jakie są różnice są między Twin Scroll, BiTurbo, Twin Turbo – dwie turbosprężarki...

Serwis turbin 02 października 2018

Serwis turbin

 | Innowacyjne, nowatorskie, pionierskie, progresywne technologie zastosowane...

Regeneracja Turbosprężarek Sosnowiec – Warsztat-Turbo MELETT 02 października 2018

Regeneracja Turbosprężarek Sosnowiec – Warsztat-Turbo MELETT

Turbo-Warsztat Meletta - Regeneracja turbosprężarek Sosnowiec Sosnowiec to miasto...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.