blog

Turbo ekonomia! Oszczędzaj na paliwie po regeneracji turbosprężarki

22 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Regeneracja Turbosprężarki może bezpośrednio przełożyć się na oszczędności związane ze średnią zużycia paliwa. Sprawne Turbo zużywa dużo mniej paliwa, ponieważ jest odpowiednio wyregulowane, co ułatwia odpowiedni dobór ilości paliwa, które jest spalane we właściwych proporcjach. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, iż regeneracja turbosprężarki poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku.

Regeneracja Turbo - wirnik
Oszczędność paliwa po regeneracji Turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Dlaczego regeneracja Turbo zmniejsza prawdopodobieństwo wypadku?

Dzięki regeneracji przywracamy odpowiednie parametry temu komponentowi. Dodatkowo poprawiamy swoje osiągi poprzez zwiększenie ilości dostarczanego powietrza do cylindrów. Skutkuje to lepszym przyspieszeniem i elastycznością, co pozwala kierowcy sprawniej reagować na zmienne warunki ruchu. Uszkodzona lub zużyta turbosprężarka może generować opóźnienia w dostarczaniu mocy, zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy. Regeneracja eliminuje to opóźnienie, co z kolei pomaga kierowcy w bardziej precyzyjnym sterowaniu pojazdem. Poprawa efektywności turbosprężarki może pomóc w utrzymaniu optymalnych warunków spalania paliwa, co z kolei wpływa również na emisję spalin. Zgodność z normami emisji może być istotna dla legalności i ochrony środowiska.

Jak jeszcze poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze?

Poprawa bezpieczeństwa na drodze

Poprawa bezpieczeństwa na drodze wymaga uwagi i odpowiedzialności każdego z uczestników ruchu drogowego. Zwróć uwagę na to, aby Twój styl jazdy był dopasowany do warunków panujących na drodze. Nie spożywaj środków odurzających, zachowaj zdrowy tryb życia dla poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, co z kolei poprawi Twoją koncentrację i reakcję na drodze. Utrzymuj bezpieczna odległość od pojazdu znajdującego się przed Tobą. Zachowaj szczególną ostrożność w nocy oraz w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona, zapinaj pasy bezpieczeństwa. Pamiętaj o regularnych przeglądach oraz o szkoleniach doszkalających (nasze prawo często się zmienia).

Bądź przygotowany na awarię Turbo (i nie tylko)

Musisz być przygotowany na awarię Turbosprężarki, ale i innych podzespołów. W przypadku gdy stwierdzisz, że coś w Twoim pojeździe nie działa poprawnie, musisz zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu, oznaczyć w odpowiedni sposób miejsce zatrzymania, ocenić stopień uszkodzeń, wezwać mechanika, pomoc drogową lub bezpośrednio lawetę. Pamiętaj, że dalsza jazda z awarią może doprowadzić do rozległych uszkodzeń w pojeździe, a tym samym do sporych wydatków. Nie ryzykuj zatem uszczuplenia swojego portfela i zrób wszystko z głową!

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi