blog

Turbina po regeneracji Ile wytrzyma?

18 stycznia 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
turbosprężarka

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Regeneracja turbo jest znacznie tańsza, niż zakup nowego, wielu kierowców zadaje sobie pytanie jak się sprawuje turbina po regeneracji, ile wytrzyma? Otóż turbina po profesjonalnie przeprowadzonej regeneracji działa tak samo, jak fabrycznie nowa. Na żywotność turbosprężarki zarówno nowej, jak i zregenerowanej ma wpływ wiele czynników, między innymi eksploatacja auta z turbo, należy unikać osiągania wysokich obrotów na zimnym silniku, jednocześnie po długiej i dynamicznej jeździe nie gasić od razu samochodu tylko odczekać około minuty, w celu schłodzenia turbiny. Często pojawiające się pytania dotyczą tego, co ile regeneracja turbiny powinna być przeprowadzana. W samochodach z silnikiem diesla turbo powinno pracować przez około 150 tysięcy – 200 tysięcy kilometrów. Należy również pamiętać o regularnych przeglądach turbosprężarki oraz o wymianie oleju, którego jakość również wpływa na kondycje turbo. Kolejne pytanie: ile trwa regeneracja turbiny? W naszym serwisie naprawa turbosprężarki trwa jeden dzień, dodatkowo wraz z kartą gwarancyjną Klient otrzymuje protokół z przeprowadzonej regeneracji.

Turbina po regeneracji - ile wytrzyma?

Eksploatacja turbiny po regeneracji

Ważne jest docieranie turbiny po regeneracji, ponieważ wpływa to na dalszą jej pracę, jednak przed docieraniem ważne jest również zadbanie o filtry – należy je wymienić, dodatkowo zaleca się oczyszczenie układu dolotowego, a także jak zostało wspomniane wyżej wymiana oleju, na którym nie należy oszczędzać, ponieważ odpowiada on między innymi za smarowanie. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest regeneracja turbin, opinie są różne, znajdą się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy regenerowanych turbosprężarek.

Eksploatacja turbiny po regeneracji
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Ernest
2023-01-13 14:30:15
Ile czasu wytrzyma turbina po regeneracji, zależy od kilku czynników, takich jak: jakość regeneracji, warunki użytkowania i eksploatacji pojazdu, jakość i ilość używanego oleju, styl jazdy, poziom zanieczyszczeń i pyłu w powietrzu. Jeśli regeneracja została przeprowadzona przez specjalistyczny zakład z dobrym doświadczeniem i przy użyciu wysokiej jakości części zamiennych, turbina powinna pracować wiele lat bez problemów. W przypadku prawidłowego użytkowania pojazdu, serwisowania i konserwacji, turbina po regeneracji może pracować nawet do 100-150 tys. km. Jednakże, jeśli pojazd jest użytkowany w trudnych warunkach, z wysokim poziomem zanieczyszczeń, czy też styl jazdy jest agresywny, to żywotność turbosprężarki może być krótsza. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących serwisowania i konserwacji pojazdu, oraz używać odpowiedniego oleju i filtrów, by zwiększyć trwałość po regeneracji.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi