
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę

Turbosprężarka może podnieść moc pojazdu nawet o 40%. Jednak nie jest to jej jedyna zaleta, ponieważ turbo wpływa na sprawniejsze działanie silnika, nie powodując jego niepotrzebnego obciążenia. Oczywiście, można podnieść moc pojazdu między innymi poprzez montaż większego turbo, zmianę oprogramowania, wymianę intercoolera na większy. Jednak podejmując się takich zabiegów, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić diagnostykę silnika, ponieważ taka modyfikacja może obciążyć go.
Turbosprężarka - działanie, wady i zalety - Co to znaczy turbo?
Turbosprężarka, której potoczne określenie to turbo, jest maszyną wirnikową. Turbina, czyli część ciepła turbo zasilana jest spalinami z jednostki napędowej. Natomiast sprężarka, która ulokowana jest od strony dolotu, odpowiada za sprężanie powierza, które następnie zasila silnik. Głównymi zaletami turbosprężarek są: większa moc pojazdu oraz wyższy moment obrotowy. Za wadę można uznać występowanie zjawiska turbodziury, jednak poprzez montaż mechanizmu VNT zjawisko to zostało ograniczone do minimum.
1. Turbo ile KM i Nm daje? - Hybrydowe turbo - wady
Koń mechaniczny (KM) jest to jednostka mocy, za pomocą której określa się moc silników spalinowych. Niutonometry (Nm) oznaczają maksymalny moment obrotowy i uzależnione są od czynników, takich jak pojemność i konstrukcja silnika. To ile KM i Nm daje turbo jest uzależnione od silnika pojazdu. Chcąc podnieść moc pojazdu, a co za tym idzie moment obrotowy, kierowcy często decydują się na chiptuning. Wymiana seryjnej turbosprężarki na hybrydową jest jedną z głównych czynności takiej modyfikacji. Hybrydowe turbo wpływa na poprawę osiągów pojazdu, szybszą reakcję silnika na wciskany pedał gazu – co jest ważne w przypadku pojazdów biorących udział np. w zawodach driftingowych. Zarówno hybrydowe turbo, jak i standardowa turbosprężarka mogę posiadać wady, jednak występują one w przypadku nieodpowiedniego użytkowania pojazdu turbodoładowanego przez kierowcę.
2. Turbo w samochodzie - więcej mocy, ale i kłopotów - Co daje turbosprężarka?
Turbosprężarka jest zaletą, nie tylko ze względu na przyrost mocy pojazdu, ale również wpływa korzystnie na środowisko. Turbo minimalizuje przenikanie szkodliwych cząstek do atmosfery. Kłopoty z turbosprężarką zaczynają się w chwili, kiedy właściciel pojazdu nie dba o nią. Brak regularnej wymiany oleju silnikowego oraz filtrów, ignorowanie jakichkolwiek objawów awarii układu turbodoładowanego, niedostateczna ilość oleju, a także niesprawny układ dolotowy czy też wylotowy przyczyniają się do uszkodzenia turbosprężarki.

3. Wszystko o turbosprężarkach - Jak dobrać turbo do silnika?
Nieodpowiednio dobrana turbosprężarka pod silnik pojazdu może doprowadzić do szybkiej jego awarii. Informacje na temat tego, jakie turbo jest odpowiednie dla Twojej jednostki, znajdziesz na tabliczce znamionowej turbo. W przypadku problemów z jej odczytaniem możesz skorzystać z katalogu turbosprężarek. Turbo możesz również dobrać po numerze VIN. Jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem, chętnie pomożemy w doborze odpowiedniej turbosprężarki do Twojego silnika.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze