blog

SKUP TURBIN - KUPNO TURBOSPRĘŻAREK - SPRZEDAŻ TURBO – nowe, używane, uszkodzone i wymiana

2 października 2018

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

1. Turbosprężarki używane - czy warto inwestować w używane turbo ze skupu turbin?

Turbo od dłuższego czasu znalazło zastosowanie w silnikach wolnossących. Z czym się wiąże powstanie dużej ilości zakładów które zajmują się regeneracją, sprzedażą nowych jak I zarazem używanych turbosprężarek oraz ich skupem. W artykule poruszymy temat Skupu turbin, na co trzeba zwracać uwagę oddając swoje turbo do takiego skupu, jak I również co powinniśmy wziąć pod uwagę gdy zdecydujemy się na kupno turbo w takim skupie. Turbosprężarka jest podstawowym zespołem odpowiadającym za napędzanie auta I przy okazji nadaje więcej mocy naszemu silnikowi. Każdy fan jest świadomy tego, że z turbiną w większości wypadków trzeba obchodzić się jak z jajkiem – zbyt szybkie wyłączenie silnika, niedostateczna ilość oleju lub nieodpowiednie dogrzanie auta może spowodować znaczący spadek jej żywotności. Regeneracja turbo w niektórych przypadkach nie jest możliwa, wówczas musimy się zastanowić nad nowym turbo.

turbosprężarka

2. Uszkodzona turbosprężarka - co robić?

Pojawia się jednak pytanie – Co zrobić ze starą, zużytą częścią która w sumie nie jest nam już potrzebna ? Czy ją wyrzucić ? Nie ! , nie trzeba jej wyrzucać. Na terenie polski jest bardzo dużo serwisów zajmujących się skupem turbin HURT/DETAL . Skup turbin samochodowych możemy znaleźć w mniejszych miastach oraz w tych większych np. w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu lub Krakowie. Wystarczy zadzwonić do takiego serwisu, w większości wypadków podczas rozmowy telefonicznej opisujemy model swojej turbosprężarki oraz przedstawiamy objawy uszkodzenia. Dzięki tym informacjom serwisant jest wstanie zrobić wstępną wycenę oraz przedstawić klientowi ofertę. Gdy oferta będzie zachęcająca kolejnym krokiem jest wysyłka turbo do takiego serwisu gdzie mechanik wykona dokładne oględziny sprzętu I będzie wstanie przedstawić ostateczną cenę za nasze turbo. Jeżeli będziemy zainteresowani takimi warunkami współpracy I cena będzie zadowalająca pieniążki za zużyte turbo trafią na twoje konto. Dzięki takim usługom możesz sprzedać wadliwy podzespół z którym nie chcesz mieć nic wspólnego. Jednak sprzedaż uszkodzonej turbosprężarki będzie kroplą w morzu potrzeb finansowych związanych z zakupem nowej, ale musimy wziąć pod uwagę to że w sytuacjach awaryjnych każdy grosz może się przydać. Kupując turbosprężarkę w skupie, musimy zadać sobie pytanie czy jednak opłaca się szukać na rynku części używanych tego rodzaju ? Czy warto kupić turbinę np. na giełdzie lub zamówić nową.

turbosprężarka

Nowe czy używane turbo?

Na te pytania można odpowiedzieć za pomocą następujących argumentów:

– Klient nie jest w stanie sprawdzić turbo przed zamontowaniem go w silniku.
– Turbosprężarka jest urządzeniem bardzo wrażliwym na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia które mogą dostać się do układu smarowania silnika
– Na turbosprężarkę używaną, niewiadomego pochodzenia kupujący nie uzyska żadnej gwarancji. Tutaj głównie chodzi o giełdzie czy o prywatną osobę, ponieważ w większości przypadków skupy po regeneracji dają gwarancje na turbo.
– Nieprawidłowe parametry turbosprężarki. Takie turbo może nie działać prawidłowo po zamontowaniu i doprowadzić do awarii silnika.

Jak widać decydując się na zakup turbiny używanej, klient jest narażony na dość duże ryzyko zakupu towaru, który tylko pozornie może wydawać się atrakcyjny cenowo. Często jest to w konsekwencji dodatkowy wydatek i stracony czas.

turbosprężarka

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Edward
2023-01-25 09:59:27
Skup turbin, kupno turbosprężarek, sprzedaż turbo to usługi oferowane przez firmy, które specjalizują się w naprawie, regeneracji i sprzedaży turbosprężarek. Te firmy mogą oferować szeroki zakres usług, takich jak: - Kupno turbosprężarek używanych lub uszkodzonych od klientów indywidualnych lub warsztatów samochodowych. - Sprzedaż nowych lub regenerowanych turbosprężarek. - Wymiana turbosprężarek w samochodach. - Naprawa i regeneracja turbosprężarek. - Dostarczanie części zamiennych do turbosprężarek. Ceny tego typu usług będą się różnić w zależności od stanu technicznego turbosprężarki, marki i modelu samochodu oraz lokalizacji firmy. Jeśli potrzebujesz usług skupu, kupna, sprzedaży lub wymiany turbosprężarek, najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z firmą, aby uzyskać szczegółowe informacje i cenę.
Tomasz
2022-05-13 19:01:34
Sprzedam 3szt turbiny renault 1.9dci
Bartek
2022-05-05 06:11:19
Dzien dobry mam do sprzedania turbosprężarkę która przepuszcza olej silnik to 2.0 d4d z toyoty previ w razie czego proszę o kontakt bkraj@interia.eu
Robert
2022-02-16 09:04:09
Witam posiadam na sprzedaż uszkodzona turbosprężarke od audi A6 3.0 TDI 2004r chętnie odsprzedam
Radek
2021-10-01 10:59:16
Witam posiadam na sprzedaz turbosprezarke do toyoty avensis 2.0 d4d 2003 r
maciej
2021-03-01 20:10:12
<p>Czy interesuje państwa turbina po regeneracji marki GENESIS do audi a3 90 km?</p>
Paweł
2021-02-26 12:35:46
Witam posiadam uszkodzone turbo z BMW E46 2,0 150km chętnie odsprzedam
Kamil
2021-01-30 10:09:00
Witam mam do sprzedania turbinę do regeneracji do audi 1.8t AEB
Andrzejfota@wp.pl
2020-12-22 18:35:53
Skupuje Może państwo turbiny do Renault 1.9 2.2 dci
Rafal
2020-09-16 09:02:29
<p>Gdzie można was znaleźć w Poznaniu mam 41 turbin do sprzedania</p>
d.kasakow@gmx.de
2020-03-13 17:58:57
Dzień dobry Piszę z Niemiec. Mam około 10 turbosprężarek do samochodów ciężarowych. Chciałbym to sprzedać. Czy jesteś zainteresowany Jakie kryteria odgrywają dla Ciebie rolę? Dziękuję bardzo!
Bartek22
2020-03-04 12:39:28
Dzień dobry. Prowadzicie skup turbin z samochodów ciężarowych?
sprzedafca
2019-08-27 13:15:20
Posiadam turbo z silnika 2.0 tdci, gdzie mogę się zgłosić, aby je sprzedać?
Krzysztof
2019-01-15 12:06:40
Witam. Chce sprzedać sprężarek z renault espace 4 1.9 dci wyczuwalny luz na wirniku brak gruszki sterujacej

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi