Localizations image
Strona główna / Aktualności / Skup turbin - co zrobić z używaną turbiną ?

Skup turbin - co zrobić z używaną turbiną ?

Skup turbin - co zrobić z używaną turbiną ?

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbo już dawno znalazło swoje zastosowanie w silnikach wolnossących, a od dłuższego czasu jest już standardowym stosowanym przy produkcji rozwiązaniem. Z czym, wiąże się, powstanie dużej ilości zakładów, które zajmują się regeneracją, sprzedażą nowych, jak i zarazem używanych turbosprężarek oraz ich skupem. W artykule, poruszymy temat skupu turbin, na co trzeba zwracać uwagę oddając swoje turbo do takiego skupu, jak i również co powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy zdecydujemy się na kupno turbo w takim skupie.Montaż Rdzenia turbiny w wyważarce
Montaż Rdzenia turbiny w wyważarce

Turbosprężarka

Turbosprężarka jest podstawowym zespołem odpowiadającym za napędzanie auta i przy okazji nadaje więcej mocy naszemu silnikowi. Każdy fan, jest świadomy tego, że z turbem w większości wypadków trzeba obchodzić się jak z jajkiem – zbyt szybkie wyłączenie silnika, niedostateczna ilość oleju lub nieodpowiednie dogrzanie auta, może spowodować znaczący spadek jej żywotności. Regeneracja turbo, w niektórych przypadkach, nie jest możliwa, wówczas musimy się zastanowić nad nowym turbo. Pojawia się jednak pytanie – Co zrobić ze starą, zużytą częścią która, w sumie, nie jest nam już potrzebna ? Czy ją wyrzucić ? Nie ! , nie trzeba jej wyrzucać. Na terenie polski jest bardzo dużo serwisów zajmujących się skupem turbin.

Skup turbin samochodowych

Skup Turbin możemy znaleźć w mniejszych miastach oraz w tych większych np. w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu lub Krakowie. Wystarczy zadzwonić do takiego serwisu, w większości wypadków, podczas rozmowy telefonicznej opisujemy model swojej turbosprężarki oraz przedstawiamy objawy uszkodzenia. Dzięki tym informacjom, serwisant jest wstanie zrobić wstępną wycenę oraz przedstawić klientowi ofertę. Gdy oferta będzie zachęcająca, kolejnym krokiem jest wysyłka turbo do takiego serwisu, gdzie mechanik wykona dokładne oględziny sprzętu i będzie wstanie przedstawić ostateczną cenę, za nasze turbo. Jeżeli będziemy zainteresowani takimi warunkami współpracy i cena będzie zadowalająca, pieniążki za zużyte turbo trafią na twoje konto. Dzięki takim usługom, możesz sprzedać wadliwy podzespół, z którym nie chcesz mieć nic wspólnego. Jednak sprzedaż uszkodzonej turbosprężarki będzie kroplą w morzu potrzeb finansowych związanych z zakupem nowej, ale musimy wziąć pod uwagę to że w sytuacjach awaryjnych każdy grosz może się przydać. Kupując turbosprężarkę w skupie, musimy zadać sobie pytanie czy jednak opłaca się szukać na rynku części używanych tego rodzaju ? Czy warto kupić turbinę np. na giełdzie lub zamówić nową ?Demontaż rdzenia turbiny z wyważarki
Demontaż rdzenia turbiny z wyważarki

Na te pytania można odpowiedzieć za pomocą następujących argumentów:


– Klient nie jest w stanie sprawdzić turbo przed zamontowaniem go w silniku.

– Turbosprężarka jest urządzeniem bardzo wrażliwym na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia które mogą dostać się do układu smarowania silnika.

– Na turbosprężarkę używaną, niewiadomego pochodzenia kupujący nie uzyska żadnej gwarancji. Tutaj głównie chodzi o giełde czy o prywatną osobę, ponieważ w większości przypadków skupy po regeneracji dają gwarancje na turbo.

– Nieprawidłowe parametry turbosprężarki. Takie turbo może nie działać prawidłowo po zamontowaniu i doprowadzić do awarii silnika.

Jak widać decydując się na zakup turbiny używanej, klient jest narażony na dość duże ryzyko zakupu towaru, który tylko pozornie może wydawać się atrakcyjny cenowo. Często jest to w konsekwencji dodatkowy wydatek i stracony czas.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa i zastosowanie układu 02 października 2018

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa i zastosowanie układu

Uszczelnienie turbospręzarek - Budowa i zastosowanie układu Udostępnij Turbosprężarki...

Turbiny samochodowe regeneracja – skup / sprzedaż, Poznań, Wrocław, Mielec 02 października 2018

Turbiny samochodowe regeneracja – skup / sprzedaż, Poznań, Wrocław, Mielec

Skup – Sprzedaż | Turbiny samochodowe regeneracja – Poznań, Wrocław, Mielec,...

Katalog turbosprężarek - charakterystyka turbosprężarek z katalogu 17 października 2018

Katalog turbosprężarek - charakterystyka turbosprężarek z katalogu

Uczucie nagłego wciskania w fotel samochodowy nie będzie znane nikomu kto nigdy...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.