blog

Samochód dymi na niebiesko - Awaria Turbosprężarki, zobacz jaka jest przyczyna

27 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Samochód dymiący na niebiesko to sygnał, który z pewnością budzi niepokój każdego kierowcy. Jedną z najczęstszych przyczyn tego problemu jest awaria turbosprężarki. Przyjrzymy się zatem bliżej tej usterce, omówmy sposoby eliminacji niebieskiego dymu oraz pokażemy, że naprawa turbosprężarki to tylko pierwszy krok w procesie przywracania sprawności pojazdu. Samochód dymiący na niebiesko z pewnością jest powodem do zaniepokojenia, ale zidentyfikowanie i naprawa usterki turbosprężarki może przywrócić pojazd do pełnej sprawności. Eliminacja niebieskiego dymu, kompleksowa naprawa turbosprężarki oraz zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa to kluczowe elementy procesu regeneracji turbo. Dbałość o te aspekty pozwoli cieszyć się nie tylko sprawnością pojazdu, ale również bezpiecznym podróżowaniem.

Regeneracja Turbosprężarki
Wymiana uszczelki w Turbosprężarce

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Eliminacja niebieskiego dymu pochodzącego z Turbosprężarki

Głównym objawem awarii turbosprężarki jest niebieski dym wydobywający się z układu wydechowego. To zjawisko wynika z wycieku oleju do komory spalania, co prowadzi do spalania oleju i generowania charakterystycznego koloru dymu. Aby skutecznie wyeliminować niebieski dym, konieczne jest zidentyfikowanie źródła wycieku oleju. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy nie występują wycieki oleju w okolicach turbosprężarki. Często dochodzi do uszkodzeń uszczelnień, co umożliwia olejowi przedostanie się do układu dolotowego. Uszkodzone elementy, takie jak uszczelki, można wymienić, co przywróci integralność turbosprężarki. Jeśli wyciek oleju jest bardziej zaawansowany, konieczne może być rozebranie turbosprężarki w celu dokładnej weryfikacji i naprawy. Warto skorzystać z usług specjalistów w zakresie regeneracji turbosprężarek, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i narzędzia do skutecznej naprawy.

Naprawa Turbosprężarki to nie wszystko

Wymiana oleju

Chociaż naprawa turbosprężarki stanowi kluczowy krok w usunięciu problemu niebieskiego dymu, warto pamiętać, że skuteczne działanie tego elementu zależy także od innych czynników. Należy skontrolować i ewentualnie wymienić filtry oleju oraz powietrza, ponieważ zanieczyszczone filtry mogą przyczyniać się do uszkodzeń turbosprężarki. Ponadto, ważne jest regularne stosowanie odpowiednich olejów silnikowych o właściwościach przystosowanych do pracy turbosprężarki. Używanie niewłaściwego oleju może skutkować nadmiernym zużyciem i skróceniem żywotności turbosprężarki.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podczas regeneracji turbosprężarki niezmiernie istotne jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Osoby wykonujące naprawy powinny być odpowiednio przeszkolone i używać specjalistycznego sprzętu zgodnie z normami bezpieczeństwa.
Kierowcy również powinni zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości w pracy pojazdu i natychmiast zgłaszać je specjalistom. Ignorowanie problemów z turbosprężarką może prowadzić do poważniejszych usterek, a nawet stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi