Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbosprężarek Łódź

Regeneracja turbosprężarek Łódź

Naprawa turbin w Łodzi – Naprawa Turbo – Bosch Diesel Service

Łódź to miasto powiatowe w środkowej Polsce, będące stolicą województwa łódzkiego, kiedyś także jednym z głównych ośrodków przemysłu włókienniczego, oraz przejściową siedzibą władz państwowych w 1945 roku.

Miasto ulokowane jest w centralnej części województwa łódzkiego, na Wysoczyźnie Łaskiej i Wzniesieniach Łódzkich. Łódź jest obecnie trzecim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców, wynoszącej około 706 000 osób, oraz czwartym pod względem powierzchni, która zajmuje 293,25 km2. W mieście łączą się drogi krajowe z Gdańska, Torunia, Wrocławia, Konina, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy i Częstochowy, a także krzyżuje się tu wiele linii kolejowych. Nieopodal Łodzi krzyżują się dwie transeuropejskie autostrady o numeracjach A1 i A2.

Naprawiona w Łodzi turbina
Naprawa turbin w Łodzi


Czyszczenie turbo Łódź

Obecnie przemysł włókienniczy w Łodzi podupadł, rozwijają się tu jednak centra logistyczne i zaplecza biznesowego oraz wytwórnie sprzętu AGD i różnego rodzaju elektrotechniki. W mieście znajdują się zakłady takich firm jak Dell, Bosch, Gillete czy Comarch. W ostatnich latach rozbudowana została także infrastruktura komunikacyjna, co pozwoliło Łodzi stać się ważnym węzłem komunikacyjnym.

W aglomeracji łódzkiej mieszka ponad 1 100 000 osób, co przyczynia się do dużej ilości samochodów wyposażonych w układy turbodoładowania (turbosprężarki), które przemieszczają się po mieście i okolicznych drogach. Wiele z tych pojazdów jest niewłaściwie eksploatowanych, przez co zwiększa się ryzyko poważnego uszkodzenia turbosprężarki i jednostki napędowej samochodu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z poważnymi wydatkami należy często wymieniać olej silnikowy, filtr oleju oraz filtr powietrza, a także regularnie dokonywać przeglądu stanu technicznego pojazdu.

Turbo wyczyszczone w pracowni w Łodzi
Czyszczenie turbo Łódź


Regeneracja turbosprężarek w Łodzi

W przypadku podejrzenia awarii układu turbodoładowania, czyli turbiny należy niezwłocznie oddać turbosprężarkę do wyspecjalizowanego Bosch Diesel Service Pawlik ASO Melett celem dokładnej diagnostyki. Wcześnie wykryta awaria oznacza mniejsze koszty regeneracji, która jest rozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem od zakupu nowego egzemplarza czy niepewnego, używanego. Taka regeneracja obejmuje dokładne czyszczenie, piaskowanie i sprawdzenie pod kątem uszkodzeń każdego elementu turbosprężarki oraz porównanie jej parametrów z tymi, które podaje producent. Wadliwe elementy są następnie wymieniane, to samo tyczy się elementów eksploatacyjnych układu turbodoładowania, takich jak łożyska czy pierścienie uszczelniające. W przypadku dużych uszkodzeń rdzenia turbosprężarki, nazywanego w skrócie CHRA MELETT (od Center Housing Rotating Assembly), TURBO serwis może dokonać wymiany całego rdzenia oraz wyważenia go, co jest szczególnie ważną czynnością w takim przypadku, ponieważ źle wyważony rdzeń turbosprężarki może doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia na wskutek występujących przeciążeń i tarć. Wyważaniem układów turbodoładowania zajmują się jedynie wyspecjalizowane w regeneracji turbosprężarek warsztaty, które posiadają odpowiednią wiedzę i specjalnie przystosowane wyważarki.

Turbosprężarka zregenerowana, na gwarancji w Łodzi
Regeneracja turbosprężarek w Łodzi

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Części Do Turbosprężarek - Budowa oraz ceny części do turbo 02 października 2018

Części Do Turbosprężarek - Budowa oraz ceny części do turbo

Budowa oraz ceny części do turbosprężarek samochodowych Teoretycznie turbosprężarka...

Koszt regeneracji turbiny – Warsztaty samochodowe Melett - cennik 02 października 2018

Koszt regeneracji turbiny – Warsztaty samochodowe Melett - cennik

Cena regeneracji turbo – Cennik pracowni Melett Turbina nie bez powodu zwana...

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep 02 października 2018

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep

  Układy turbodoładowania są najwydajniejszym systemem wspomagania silników...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.