Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbosprężarek łódź

Regeneracja turbosprężarek łódź

Regeneracja turbosprężarek łódź

Naprawa turbin w Łodzi – Naprawa Turbo – Bosch Diesel Service

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Łódź to miasto powiatowe w środkowej Polsce, będące stolicą województwa łódzkiego, kiedyś także jednym z głównych ośrodków przemysłu włókienniczego, oraz przejściową siedzibą władz państwowych w 1945 roku.

Miasto ulokowane jest w centralnej części województwa łódzkiego, na Wysoczyźnie Łaskiej i Wzniesieniach Łódzkich. Łódź jest obecnie trzecim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców, wynoszącej około 706 000 osób, oraz czwartym pod względem powierzchni, która zajmuje 293,25km2. W mieście łączą się drogi krajowe z Gdańska, Torunia, Wrocławia, Konina, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy i Częstochowy, a także krzyżuje się tu wiele linii kolejowych. Nieopodal Łodzi krzyżują się dwie transeuropejskie autostrady o numeracjach A1 i A2.

Obecnie przemysł włókienniczy w Łodzi podupadł, rozwijają się tu jednak centra logistyczne i zaplecza biznesowego oraz wytwórnie sprzętu AGD i różnego rodzaju elektrotechniki. W mieście znajdują się zakłady takich firm jak Dell, Bosch, Gillete czy Comarch. W ostatnich latach rozbudowana została także infrastruktura komunikacyjna, co pozwoliło Łodzi stać się ważnym węzłem komunikacyjnym.

W aglomeracji łódzkiej mieszka ponad 1 100 000 osób, co przyczynia się do dużej ilości samochodów wyposażonych w układy turbodoładowania (turbosprężarki), które przemieszczają się po mieście i okolicznych drogach. Wiele z tych pojazdów jest niewłaściwie eksploatowanych, przez co zwiększa się ryzyko poważnego uszkodzenia turbosprężarki i jednostki napędowej samochodu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z poważnymi wydatkami należy często wymieniać olej silnikowy, filtr oleju oraz filtr powietrza, a także regularnie dokonywać przeglądu stanu technicznego pojazdu.

W przypadku podejrzenia awarii układu turbodoładowania, czyli turbiny należy niezwłocznie oddać turbosprężarkę do wyspecjalizowanego Bosch Diesel Service Pawlik ASO Melett celem dokładnej diagnostyki. Wcześnie wykryta awaria oznacza mniejsze koszty regeneracji, która jest rozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem od zakupu nowego egzemplarza czy niepewnego, używanego. Taka regeneracja obejmuje dokładne czyszczenie, piaskowanie i sprawdzenie pod kątem uszkodzeń każdego elementu turbosprężarki oraz porównanie jej parametrów z tymi, które podaje producent. Wadliwe elementy są następnie wymieniane, to samo tyczy się elementów eksploatacyjnych układu turbodoładowania, takich jak łożyska czy pierścienie uszczelniające. W przypadku dużych uszkodzeń rdzenia turbosprężarki, nazywanego w skrócie CHRA MELETT(od Center Housing Rotating Assembly), TURBO serwis może dokonać wymiany całego rdzenia oraz wyważenia go, co jest szczególnie ważną czynnością w takim przypadku, ponieważ źle wyważony rdzeń turbosprężarki może doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia na wskutek występujących przeciążeń i tarć. Wyważaniem układów turbodoładowania zajmują się jedynie wyspecjalizowane w regeneracji turbosprężarek warsztaty, które posiadają odpowiednią wiedzę i specjalnie przystosowane wyważarki.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Turbina passat b5 – Naprawa turbosprężarki – Melett Service 02 października 2018

Turbina passat b5 – Naprawa turbosprężarki – Melett Service

Volkswagen Passat piątej generacji zaprezentowany został w 1996 roku i dostępny...

Turbo sprężarka 02 października 2018

Turbo sprężarka

Układ doładowania silnika Turbo sprężarka, a właściwie – turbosprężarka,...

Turbina Ford Focus – Nowa, Używana, Regenerowana 02 października 2018

Turbina Ford Focus – Nowa, Używana, Regenerowana

Po regeneracji, naprawie, czy nowa, używana - Turbina Ford Focus | Pewne części...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.