Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbosprężarek Katowice

Regeneracja turbosprężarek Katowice

Regeneracja turbosprężarek Katowice

Naprawa turbin w Katowicach – Turbosprężarki Śląsk – Serwis-turbo

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Katowice są miastem na prawach powiatu ulokowanym we wschodniej części Górnego Śląska, na obszarze Wyżyny Śląskiej, nad rzekami Kłodnicą oraz Rawą.

Miasto założone zostało w okolicach XVI wieku i jest obecnie dziesiątym miastem w kraju pod względem populacji, wynoszącej około 302 000 mieszkańców oraz jedenastym pod względem powierzchni, która obejmuje 164,64km2. Jest to także główne miasto konurbacji górnośląskiej, której liczba mieszkańców wynosi, w zależności od kryteriów delimitacji, od 2,2 do nawet 3,5 miliona osób. Katowice należą do najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce i Europie, zarówno pod względem dróg jak i kolei, posiada także funkcjonujący międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Miasto jest też jednym z najlepiej prosperujących i największych ośrodków gospodarczych w kraju z rozbudowaną kopalni węgla i wieloma centrami technologicznymi oraz usługowymi. Blisko są także miejscowości Jaworzno, Bielsko Biała, Sosnowiec, Gliwice.

W tak wielkiej aglomeracji jak konurbacja górnośląska przemieszcza się codziennie po drogach wiele samochodów wyposażonych w systemy turbodoładowania, które zaniedbane mogą odmówić posłuszeństwa. Pragnąc uniknięcia wysokich kosztów serwisu, związanych z uszkodzeniami turbosprężarki i jednostki napędowej, należy odpowiednio dbać o swój pojazd, regularnie wymieniając filtry powietrza i oleju oraz olej silnikowy, przy użyciu odpowiednio dobranych produktów możliwie najwyższej jakości. Należy także ostrożniej eksploatować jednostkę turbodoładowaną, nie zatrzymując jej pracy przy wysokich obrotach lub od razu po skończonej jeździe, ani nie ruszać zaraz po uruchomieniu.

W razie podejrzenia usterki układu turbodoładowania należy niezwłocznie skontaktować się z mechanikiem Turbo-serwisu Pawlik ASO Melett, ponieważ większość objawów wskazujących na uszkodzenie turbosprężarki może być spowodowana awarią w zupełnie innym miejscu. W przypadku absolutnej pewności uszkodzenia turbosprężarki najlepszym rozwiązaniem jest oddanie jej do wyspecjalizowanego serwisu turbo, w którym poddana zostanie regeneracji, będącej tańszą i równie dobrą alternatywą dla zakupu nowego egzemplarza. Regeneracja turbodoładowania turbosprężarki Łódź związana jest z dokładną diagnostyką, czyszczeniem i wymianą uszkodzonych oraz wyeksploatowanych komponentów turbosprężarki. W przypadku, gdy wymieniany jest cały rdzeń turbosprężarki CHRA MELETT, bardzo ważną czynnością jest odpowiednie wyważenie go, do którego konieczne jest użycie produkowanych specjalnie w tym celu wyważarek SCHENCK. Takie wyważarki posiadają tylko wyspecjalizowane w regeneracji turbosprężarek serwisy, dzięki czemu są one w stanie zapewnić odpowiednie działanie naprawianego układu turbodoładowania na długi czas.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Wymiana turbiny 02 października 2018

Wymiana turbiny

Demontaż i montaż turbosprężarki do regeneracji – Wymiana turbiny |...

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny? 09 października 2018

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny?

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny? Gruszka turbiny to innymi...

Usterki turbosprężarki - eksploatacja, uszkodzenia, diagnostyka 02 października 2018

Usterki turbosprężarki - eksploatacja, uszkodzenia, diagnostyka

Eksploatacja i diagnostyka turbosprężarki samochodowej Udostępnij Eksploatacja...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.