Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbosprężarek Białystok

Regeneracja turbosprężarek Białystok

Naprawa turbosprężarek Białystok – MELLET – wysyłkowa naprawa turbiny

 

Białystok to ważny ośrodek gospodarczy i kulturowy, położony w północno-wschodniej części Polski, nieopodal trójstyku granic z Białorusią i Litwą. W mieście znajduje się siedziba starostwa powiatu białostockiego i wojewody podlaskiego.

 

Naprawa turbosprężarek Białystok - turbosprężarka po naprawie
Naprawa turbosprężarek Białystok

 

Utworzony w 1320 roku Białystok otrzymał prawa miejskie dopiero pod koniec XVII wieku. Stale zamieszkuje tu 295 459 osób na powierzchni 102.12km2. Jest to zatem drugie najbardziej zagęszczone miasto w kraju. Będąc centralną i największą miejscowością w województwie Podlaskim, Białystok jest stolicą owego województwa, a także wraz z pobliskimi gminami elementem aglomeracji białostockiej, w której zameldowanych jest ponad 432 tysiące mieszkańców. Jednak lwią część jej powierzchni, wynoszącej aż 2129,21km2, zajmują lasy takie jak Puszcza Białowieska czy Puszcza Knyszyńska.

Biorąc pod uwagę położenie Białegostoku, nie może dziwić fakt, iż jest to najważniejszy ośrodek gospodarczo-kulturowy, a także węzeł komunikacyjny w tej części Polski. Rozwinęły się tu różne gałęzie przemysłu, a swoje zakłady posiadają firmy z branży włókienniczej, elektromaszynowej, drzewnej, spożywczej oraz materiałów budowlanych i huta szkła. Miasto jest swoistym połączeniem handlowym między Europą Zachodnią i Europą Wschodnią, jest też zlepkiem różnych kultur, ponieważ zamieszkuje tu wiele obywateli Białorusi, Rosji i Litwy. W Białymstoku krzyżują się drogi krajowe o oznaczeniach: 8 – relacji Kudowa-Zdrój – Budzisko, 19 - prowadząca z Rzeszowa do Kuźnicy białostockiej, 65 – relacji Bobrowniki – Gołdap, oraz transeuropejska droga E67, będąca połączeniem dwóch stolic – fińskich Helsinek i czeskiej Pragi.


Regeneracja turbin Białystok

 

Regeneracja turbin Białystok - turbina z Białegostoku po regeneracji
Regeneracja turbin Białystok

 

Duże natężenie ruchu międzynarodowego na drogach tranzytowych, a także spora liczba mieszkańców przyczyniają się do pokaźnej ilości samochodów z turbodoładowanymi jednostkami napędowymi. Turbosprężarki w takich samochodach mają za zadanie zwiększenie osiągów auta oraz poprawę charakterystyki pracy silnika i zmniejszenie emisji spalin. Produkowane z niezwykle wytrzymałych na wysokie temperatury, ścieranie czy korozję materiałów turbosprężarki trudno zaliczyć do urządzeń często ulegających wyeksploatowaniu, jednakże zdarzają się awarie i usterki związane ze złym działaniem innych podzespołów samochodu. Do ich produkcji wykorzystywany jest tytan oraz stopy metali o nazwach: Inconel, Ni-Resist i MaRM247, które wykazują się niezrównaną na tym polu trwałością. Dlatego też przyczyny uszkodzenia turbosprężarki należy szukać w jakości oleju, filtru oleju, filtru powietrza czy szczelności układów przelotowych lub sprawności pompy olejowej, bowiem to są najczęstsze ich źródła.

Do najpowszechniejszych mankamentów turbosprężarki zdecydowanie można zaliczyć zapiekanie się kierownic. Kierownice te są elementem systemu kierowania spalin, nazywanego technologią zmiennej geometrii kierownic turbiny, która jest najwydajniejszym tego typu układem, jednak nie należącym do najwytrzymalszych, ponieważ jest to system niezwykle czuły na jakość oleju i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia dostające się do turbiny. W przypadku, gdy dojdzie do jakiejkolwiek awarii turbosprężarki, najlepiej oddać ją do Turboserwisu Bosch Diesel Service Pawlik - ASO MELETT zajmującego się profesjonalnie regeneracją takich urządzeń, bowiem taki zakład jest w stanie przeprowadzić dokładną diagnostykę i dojść do tego, co było przyczyną uszkodzenia. Wyspecjalizowane zakłady Turbo-Melett regenerujące turbosprężarki są także odpowiednio wyposażone w konieczne do takiej pracy narzędzia i maszyny, w tym wyważarki, oraz posiadają wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią odpowiednio wyregulować często spotykany system zmiennej geometrii oraz wyważyć rdzeń układu turbodoładowania.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Czyszczenie turbiny Passat 02 października 2018

Czyszczenie turbiny Passat

Czyszczenie turbiny Passat CZYSZCZENIE TURBINY PASSAT | VW B5, B6 B7 B4 1.9 2.0...

Serwis turbin 02 października 2018

Serwis turbin

 | Innowacyjne, nowatorskie, pionierskie, progresywne technologie zastosowane...

Wszystko o Turbosprężarkach 02 października 2018

Wszystko o Turbosprężarkach

Wszystko o Turbosprężarkach Jej Historia, budowa oraz zasada działania Udostępnij W...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.