Localizations image
Strona główna / Aktualności / REGENERACJA TURBINY – Melett Turbo - warsztat

REGENERACJA TURBINY – Melett Turbo - warsztat

REGENERACJA TURBINY – Melett Turbo - warsztat

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbosprężarki to coraz częściej spotykane urządzenia w naszych autach, będące niezwykle odpornymi na wyeksploatowanie. Jednak warunki pracy oraz konstrukcja i spasowanie elementów tych urządzeń sprawiają, że są one podatne na zanieczyszczenia i awarie z braku smarowania.

Układ turbodoładowania opracowany został przez szwajcara Alfreda Büchi w 1905 roku i znalazł zastosowanie w samochodach ciężarowych pod koniec lat 30 ubiegłego wieku. W autach osobowych turbosprężarki zaczęły się pojawiać w 1973 roku, a obecnie są montowane w większości pojazdów rodzinnych i małolitrażowych, nie tylko z silnikami wysokoprężnymi, ale i benzynowymi.

Założenie konstrukcyjne turbosprężarki jest proste: z kolektora wydechowego spaliny kierowane są na wirnik turbiny, osadzony na wałku turbosprężarki, który napędza wirnik znajdujący się w sprężarce. Ten, wprawiony w ruch, kompresuje powietrze i wtłacza je do komory spalania jednostki napędowej, zwiększając wydajność spalania mieszanki. Sprężone powietrze schładza chłodnica międzystopniowa, nazywana intercoolerem, ponieważ zbyt ciepłe powietrze przyczyniłoby się do pogorszenia sprawności napełniania cylindra. Turbosprężarkę chłodzi natomiast, przepuszczany odpowiednio przystosowanymi do tego kanalikami w kadłubie, olej silnikowy. Dlatego też, aby uniknąć awarii i kosztów regeneracji turbosprężarki należy pilnować, aby jego ciśnienie było odpowiednie, a sam olej regularnie wymieniany na odpowiednio dobrany i wysokiej jakości produkt. Powinno się także pilnować filtrów powietrza i oleju, aby uniknąć przedostawania się różnego rodzaju drobinek i zanieczyszczeń do wnętrza turbosprężarki, mogących spowodować znaczne uszkodzenia.

Kiedy turbosprężarka ulegnie awarii, nie warto kupować niesprawdzonego i używanego egzemplarza, a nowe, oryginalne produkty są zwykle bardzo drogie. Alternatywą dla zakupu nowego urządzenie jest oddanie uszkodzonej turbiny do regeneracji w Melett Turbo Bosch Diesel Service Pawlik, który dokonana w wyspecjalizowanym do takich działań warsztacie naprawy, zagwarantuje sprawne urządzenie przy niedużych kosztach i cenach oryginalnych częściach Melett. Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze od zakupu używanej turbosprężarki, ponieważ podczas regeneracji specjaliści dokładnie czyszczą i sprawdzają urządzenia, po czym wymieniają uszkodzone komponenty na nowe, przy okazji wymieniając także wszystkie części eksploatacyjne oraz sprawdzając zgodność parametrów urządzenia z podanymi przez producenta.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Masz problem CZYSZCZENIE TURBINY – nie takie straszne 02 października 2018

Masz problem CZYSZCZENIE TURBINY – nie takie straszne

Masz problem CZYSZCZENIE TURBINY – nie takie straszne Udostępnij Objawów...

Kiedy jest uszkodzona turbina – turbosprężarki diesel 02 października 2018

Kiedy jest uszkodzona turbina – turbosprężarki diesel

KIEDY JEST USZKODZONA TURBINA – TURBOSPRĘŻARKI SKLEP – TURBINA DIESEL samochody...

Wszystko o Turbosprężarkach 02 października 2018

Wszystko o Turbosprężarkach

Wszystko o Turbosprężarkach Jej Historia, budowa oraz zasada działania Udostępnij W...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.