Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin Zgierz

Regeneracja turbin Zgierz

Regeneracja turbosprężarek w Zgierzu | Łódzkie Centrum Turbo – Naprawa turbosprężarek w Zgierzu (Warsztat ASO Melett i Bosch Diesel Service – Pawlik)

Zgierz jest średnim miastem leżącym nad Bzurą i wchodzącym w skład aglomeracji łódzkiej, posiadającym wspólną granicę z Łodzią.

Zregenerowane w Zgierzu turbo
Regeneracja turbosprężarek w Zgierzu


Naprawa turbin Zgierz

Pierwsze pisane wzmianki o mieście pochodzą z 1231 roku, nie wiadomo kiedy dokładnie Zgierz otrzymał prawa miejskie, jednak nastąpiło to jeszcze przed 1288 rokiem, zaś ich potwierdzenie w 1420r. W czasie zaborów miasto stało się ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, zaś w 1831 największym centrum produkcji sukienniczej w kraju. Aktualnie miasto zajmuje 42,33 km2 powierzchni, na której mieszka około 58 tysięcy ludzi, jednakże jest trzecim co do wielkości i zarazem jednym z głównych miast aglomeracji łódzkiej, liczącej około 1,15 miliona mieszkańców. Zgierz należy także do Łódzkiego Okręgu Przemysłowego, w którym swoje zakłady produkcyjne posiadają takie koncerny jak Philips, Bosch, Siemens AG, General Electric czy Indesit, a także znajduje się tu wiele centrów dystrybucji, należących między innymi do koncernu Shell, Coca Cola czy Gillete. W rejonie Łódzkiego Okręgu Przemysłowego zaczęły się rozwijać ośrodki usługowe, pojawiło się wiele siedzib firm z branży finansowej oraz informatycznej. Na obszarze Zgierza przecinają się drogi krajowe nr 91 relacji Gdańsk - Częstochowa i 71 relacji Stryków – Rzgów. Miasto połączone jest także z autostradą A2 poprzez węzły drogowe i przechodzą przez nie dwie linie kolejowe.

Naprawiona turbina ze Zgierza
Naprawa turbin Zgierz


Czyszczenie turbin Zgierz

W aglomeracji opierającej swoją gospodarkę na logistyce i usługach samochody są nieodłącznym elementem krajobrazu. Wiele pojazdów dostawczych, ciężarowych czy nawet małych samochodów flotowych posiada pod maską układy turbodoładowania, zapewniające lepszą wydajność i charakterystykę pracy silnika. Zmniejsza się ilość emitowanych przez nie szkodliwych substancji, są też w stanie przewozić cięższe ładunki. Turbosprężarki posiadają zatem wiele zalet, jednak mają też swoje wady, takie jak zjawisko turbodziury, które rozwiązane zostało w nowszych konstrukcjach, wyposażonych w systemy kierowania spalin takie jak zawór upustu spalin „wastegate” i technologia zmiennej geometrii kierownic turbiny(VTG, VGT, VNT). Większą wadą jest jednak wrażliwość na zanieczyszczenia i niewłaściwe olejowanie, przyczyniająca się do wielu awarii urządzenia, które nie narażone na te czynniki potrafiłoby działać przez bardzo długi czas bez najmniejszych nawet oznak wyeksploatowania.

Uszkodzenia turbosprężarek potrafią mocno odbić się na portfelu poszkodowanego właściciela, szczególnie przyczynia się do tego fakt, iż nowe turbosprężarki bywają horrendalnie drogie i często niemożliwe do kupienia. Na szczęście kosmicznych kwot na rachunku da się uniknąć wybierając regenerację turbosprężarki, polegającą na wyczyszczeniu wszystkich części urządzenia i wymianie uszkodzonych lub zużytych elementów, a także, w razie potrzeby, wyważeniu rdzenia turbosprężarki czy regulacji nastawu ruchomych kierownic. Jeżeli zabieg regeneracji przeprowadzony zostanie w profesjonalnym zakładzie, specjalizującym się w naprawie turbosprężarek, wtedy można być pewnym długiego okresu wysokiej sprawności zregenerowanego urządzenia.

Wyczyszczona turbosprężarka ze Zgierza
Czyszczenie turbin Zgierz

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Serwis turbin - Bosch Serwis 02 października 2018

Serwis turbin - Bosch Serwis

Naprawa turbosprężarki krok po kroku Turbodoładowanie od 1938 r. znalazło...

Turbosprężarki Łódź 12 października 2018

Turbosprężarki Łódź

Turbosprężarki łódź TURBOSPRĘŻARKI ŁÓDŹ – Bosch Diesel Service | regenerujemy...

Co to jest turbina – MELETT 02 października 2018

Co to jest turbina – MELETT

CO TO JEST TURBINA | Tłumaczy Melett – sieć serwisów i warsztatów, gdzie...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.