Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin Wschowa

Regeneracja turbin Wschowa

Regeneracja turbin Wschowa

Udostępnij

Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.plREGENERACJA TURBIN WSCHOWA | Bosch Diesel Service – Wschowa naprawa turbosprężarek (Centrum Lubuskie Turbo) – warsztat autoryzowany Melett

Wschowa jest niewielkim i długo istniejącym miasteczkiem położonym w województwie lubuskim, będącym siedzibą władz powiatu wschowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Wschowa.

Miasto znajduje się pomiędzy Głogowem a Lesznem, zajmuje obszar równy zaledwie 8,39km2, na którym żyje 14 357 mieszkańców. Po raz pierwszy o miasteczku wspomniano na piśmie w bulli papieża Innocentego II w roku 1136, określając je wtedy jako wieś arcybiskupów gnieźnieńskich. W 1343 roku król Kazimierz III wielki wyjął miasto z posiadania książąt śląskich i wcielił je w granice Korony Królestwa Polskiego, dwa lata później nadając mu przywileje miasta królewskiego. W okresie renesansu działały tu ważne zakłady sukiennicze, złotnicze, konwisarskie i garncarskie. Ciekawostką jest fakt, iż w XVII wieku powstała tu pierwsza w Polsce manufaktura farbiarska. Obecnie Wschowa oraz wiele budynków znajdujących się w jej granicach zostały wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa jako zabytki.

Przez Wschowę przebiega droga krajowa nr 12 oraz drogi wojewódzkie nr 278 i 305, co sprawia, iż jest ona istotnym dla regionu węzłem komunikacyjnym, zaś atrakcyjność turystyczna dodatkowo zwiększa ruch samochodowy na jej obszarze. Często są to samochody wyposażone w turbodoładowanie, o które warto dbać wymieniając regularnie filtr powietrza, filtr oleju oraz olej silnikowy, odpowiedzialny za chłodzenie układu. Pomaga to w uniknięciu nieprzyjemnych dla portfela kierowcy awarii, takich jak zapiekanie się kierownic(dotyczy jedynie turbosprężarek z technologią zmiennej geometrii kierownic turbiny), wyszczerbienie łopatek wirnika czy zatarcie rdzenia turbosprężarki. Niestety czasem zdarza się, że i tak dochodzi do awarii układu turbodoładowania, a wtedy kierowca zaczyna się załamywać horrendalnymi sumami związanymi z zakupem nowego egzemplarza, który często jest niemożliwy przez brak nowych urządzeń na rynku detalicznym. Jeżeli jest się posiadaczem uszkodzonej turbosprężarki, warto skontaktować się z wyspecjalizowanym serwisem regeneracji tych urządzeń, ponieważ jest to o wiele mniej kosztowna alternatywa dla zakupu nowego egzemplarza, dająca taką samą sprawność naprawionego układu.

Taka naprawa nie jest skomplikowana, jednak wymaga warunków laboratoryjnych po to by zapobiec dostawaniu się najmniejszym zanieczyszczeniom na dopiero wyczyszczone i wypiaskowane elementy turbosprężarki, które są dokładnie sprawdzane specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi w celu wykrycia nawet najmniejszych uszkodzeń, czy wad fabrycznych, po czym sprawne komponenty są czyszczone ultradźwiękowo zaś uszkodzone zostają wymienione na nowe. Przy ponownym składaniu mechanicy serwisu Melett - Pawlik sprawdzają wyważenie rdzenia turbosprężarki i poprawiają je, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sprawdzają także, czy nastaw ruchomych kierownic jest odpowiednio wyregulowany. Takie czynności nie są możliwe do przeprowadzenia bez odpowiedniej wiedzy i zaplecza narzędziowo-maszynowego, posiadanych przez profesjonalne Turbo-Serwisy Melett, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego warsztatu. Właściwie zregenerowana turbosprężarka może służyć właścicielowi jeszcze przez wiele lat, pod warunkiem odpowiedniego eksploatowania turbodoładowanego samochodu.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Doładowanie silników 02 października 2018

Doładowanie silników

Doładowanie silników DOŁADOWANIE SILNIKÓW | Rodzaje turbodoładowania samochodów...

Objawy awarii turbosprężarki 02 października 2018

Objawy awarii turbosprężarki

Awaria turbosprężarki - co robić? Objawy awarii turbosprężarki | Sprawdzenie,...

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny? 09 października 2018

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny?

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny? Gruszka turbiny to innymi...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.