Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin Szczecinek

Regeneracja turbin Szczecinek

Melett TURBOSERWIS – naprawa turbosprężarek Szczecinek (Zachodniopomorskie Turbo Centrum)


Szczecinek to niewielkie miasto turystyczne położone na Pomorzu Zachodnim, między jeziorami Trzesiecko, Wielimie i Wilczkowo. Mieści się tu siedziba władz powiatu szczecineckiego.


Miasto założone zostało w 1310 roku przez księcia Warcisława IV na pograniczu Pojezierza Drawskiego i Pojezierza Szczecińskiego, nad rzeką Nizicą, która przepływa przez jego centrum. Szczecinek zajmuje obszar 48,48km2, na którym żyje około 40 tysięcy mieszkańców. W mieście rozwija się przemysł dzięki utworzeniu, obejmującej 9 kompleksów zajmujących łącznie 95,51ha, podstrefy Szczecinek, wchodzącej w skład Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto stanowi także ważny węzeł komunikacyjny, co spowodowane jest przecięciem na jego obszarze dwóch dróg krajowych: 11(Bytom-Kołobrzeg) i 20(Stargard Szczeciński-Gdynia) oraz drogi wojewódzkiej nr 172, a także trzech linii kolejowych.

 

Naprawiona turbosprężarka ze Szczecinka
Naprawa turbosprężarek Szczecinek

 


Regeneracja turbin w Szczecinku

Ze względu na połączenie ważnych dróg krajowych przez miasto przejeżdżają codziennie samochody przedstawicieli firm, dostawcze i ciężarowe. Większość z nich wyposażona jest w silniki doładowane, dzięki czemu mogą lepiej wykonywać swoją pracę. Najczęściej spotykanym typem doładowania w tych pojazdach jest turbosprężarka, która najlepiej ze wszystkich samochodowych układów poprawia osiągi i charakterystykę pracy jednostki napędowej. Układy turbodoładowania mają duży wpływ na jazdę przy zwiększonych wysokościach, gdzie silniki spalinowe tracą nawet do 60% swojej mocy, a także podczas dużych obciążeń pojazdu, co ma miejsce w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych. Nowsze układy turbodoładowania pozbawione są uciążliwej wady starszych konstrukcji, zjawiska turbodziury – momentu bezwładności turbosprężarki przy gwałtownym zwiększeniu obrotów jednostki napędowej. Konstruktorzy pozbyli się jej stosując w turbosprężarkach systemy kierowania spalin, takie jak technologia zmiennej geometrii kierownic turbiny i zawór upustu spalin, nazywany potocznie „wastegate”.

 

Zregenerowana w Szczecinku turbosprężarka na stole w pracowni przed wysyłką do Szczecinka
Regeneracja turbin w Szczecinku

 


Naprawa turbo w Szczecinku

Niestety zwiększają one skomplikowanie konstrukcji i wrażliwość układu turbodoładowania na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i drobiny materiałów, a także na niewłaściwe olejowanie. Efektem tego dochodzi czasem do awarii turbosprężarki, objawiającej się spadkiem mocy, dziwnymi odgłosami wydobywającymi się spod maski czy olbrzymim zużyciem oleju silnikowego i niebieskim dymem wylatującym z układu wydechowego. Na szczęście w przypadku uszkodzenia układu turbodoładowania poszukiwanie nowego egzemplarza zwykle nie jest konieczne, ponieważ wiele uszkodzonych turbosprężarek da się zregenerować w Warsztacie Melett Turboserwis - Pawlik. Regeneracja turbosprężarki nie kosztuje tyle co nowe urządzenie jednak przeprowadzona w profesjonalnym serwisie, wyspecjalizowanym w naprawie tego typu konstrukcji, ma bardzo zbliżoną lub nawet identyczną sprawność, a także długą żywotność(oczywiście pod warunkiem właściwego eksploatowania samochodu turbodoładowanego, w którym znajduje się naprawione urządzenie). Regeneracja turbosprężarki jest naprawą, polegającą na wymianie jedynie uszkodzonych lub wadliwych komponentów oraz, w razie potrzeby, wyważeniu rdzenia (CHRA) turbosprężarki.

 

Naprawione turbo na stole w pracowni przed wysyłką do Szczecinka
Naprawa turbo w Szczecinku

 

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Regeneracja turbosprężarek cena 02 października 2018

Regeneracja turbosprężarek cena

Naprawa turbosprężarek cena – oryginalne części Melett w Bosch Diesel Service...

Zobacz jak wygląda regeneracja turbosprężarek 02 października 2018

Zobacz jak wygląda regeneracja turbosprężarek

REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK – REGENERACJA TURBINY KOSZT – ZOBACZ JAK...

Regeneracja turbin Wschowa 02 października 2018

Regeneracja turbin Wschowa

Bosch Diesel Service – Wschowa naprawa turbosprężarek (Centrum Lubuskie Turbo)...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.