blog

Regeneracja turbin – koszt

30 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbosprężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Jaki zapas gotówki musisz przygotować, jeżeli zdecydujesz się na działanie, jakim jest serwisowa regeneracja turbin? Koszt bez wątpienia będzie bardziej akceptowalny niż konieczność zakupu nowego turbo urządzenia. Z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje regeneracja turbiny? Cena jest uwarunkowana pod względem serwisu, miasta, w którym serwis jest położony, jak również od ilości występujących wadliwych usterek, które trzeba albo zregenerować, albo wymienić na nowy zestaw części składowych turbosprężarki. Należy wziąć pod uwagę fakt, że określony model i rodzaj posiadanej przez nas turbiny podlega również różnicy cenowej. Czy to hybrydowe turbo, turbina ze stałą geometrią, czy też turbo ze zmienną geometrią, koszt na pewno będzie inny. Na pewno kwota, jaką przyjdzie nam wydać za podstawową regenerację turbo, zaczyna się już od 400 zł. Potrzebujesz działań ratujących turbo, jaką jest regeneracja turbiny 2.0 TDI? Cena będzie na pewno podana po zakończeniu wszystkich etapów, składających się na naprawę turbiny. Zawsze cena poglądowa może zostać przez nas obliczona, poprzez wgląd do cennika, który każdy poważny serwis posiada na swojej stronie internetowej.

Regeneracja turbin - koszt

Naprawa turbo - cena

Każda wycena za naprawę, regenerację turbosprężarki jest określana w sposób indywidualny, jak specyficzne są jej uszkodzenia. Standardową ceną wywoławczą, jak było wspomniane na początku, jest kwota 400 zł wzwyż, w zależności od ilości nagromadzonych w turbo usterek. W Bosch Car Service nie płacimy jedynie za rozkręcenie i weryfikację przyczyn uszkodzenia turbo. Dla kierowców z turbodoładowaniem, którzy zastanawiają się, ile trwa regeneracja turbiny, możemy śmiało udzielić odpowiedzi. Podany termin w przypadku serwisu Bosch Car Service wynosi jeden dzień roboczy. Zawsze staramy się, aby czas realizacji zleconej do naprawy turbosprężarki był zachowany. Oczywiście, w przypadku braku wymaganej części składowej turbo, czy też niemożności regeneracji poważnie uszkodzonej turbiny, Klient zawsze zostanie o tym poinformowany telefonicznie, w celu ustalenia kontynuacji działań. Może się wówczas okazać, że potrzebna będzie wymiana turbiny. Koszt robocizny 2019 był wtedy na pewno dość wysoki. Taki stan rzeczy można zaobserwować również w roku 2020 i na pewno cena nie ulegnie zmniejszeniu w przeciągu następnych lat. Jeżeli chcesz ustrzec się przed komplikacjami po stronie pracy turbosprężarki i silnika, to musisz zawsze pamiętać, że cykliczna wymiana oleju może zapobiec wielu wadom turbo. Niedostateczne olejowanie może mieć wpływ na zatarcie elementów składowych, powodując zatarcie turbiny. Takiego stanu dysfunkcji na pewno każdy chciałby uniknąć, więc sukcesywne sprawdzanie poziomu oleju oraz konfrontacja jego jakości będzie mieć na pewno pozytywny skutek w dynamizmie jazdy naszym pojazdem.

Naprawa turbo - cena
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Marek
2023-01-13 14:39:43
Koszt regeneracji turbosprężarki może się różnić w zależności od marki i modelu samochodu, stopnia uszkodzenia turbosprężarki oraz cen części zamiennych. Cena regeneracji zwykle zawiera koszt demontażu i montażu turbosprężarki, diagnostyki, naprawy lub wymiany uszkodzonych części, a także testów po regeneracji. Średni koszt regeneracji turbosprężarki w Polsce to około 2000-3000 zł, choć cena ta może się znacznie różnić w zależności od modelu samochodu i stopnia uszkodzenia. W przypadku nowszych modeli i trudniejszych do naprawienia uszkodzeń koszt może być wyższy. Warto pamiętać, że naprawa lub regeneracja turbosprężarki jest tańsza niż zakup nowej, a także bardziej ekologiczna i zwiększa żywotność silnika. Dlatego też jest to opłacalne rozwiązanie dla właścicieli samochodów z uszkodzonymi turbosprężarkami.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi