Localizations image

Regeneracja turbin Katowice

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.59

Naprawa turbosprężarek w Katowicach – warsztaty ASO Melett - gwarancja

Katowice (z niemieckiego Kattowitz, śląskiego Katowicy, czeskiego Katovice) to miasto na prawach powiatu we wschodniej części Górnego Śląska, na obszarze Wyżyny Śląskiej, nad rzekami Rawą i Kłodnicą.

 

Naprawiona w Katowicach turbosprężarka
Naprawa turbosprężarek w Katowicach

 


Regeneracja turbin Katowice

Założone w okolicach XVI wieku Katowice są dziesiątym miastem w kraju pod względem liczby ludności wynoszącej około 302 000 mieszkańców oraz jedenastym pod względem powierzchni (164,64km2) miastem w Polsce, oraz największym w konurbacji górnośląskiej, liczącej sobie w zależności od kryteriów delimitacji od 2,2 do nawet 3,5 mln osób. Miasto jest jednym z najważniejszych węzłów zarówno kolejowych, jak i drogowych w kraju i Europie, z funkcjonującym w pobliskich Pyrzowicach międzynarodowym portem lotniczym Katowice-Pyrzowice. Katowice są także jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce, posiadając rozbudowaną sieć kopalni węgla oraz wiele centrów technologicznych i usługowych.

W tak ogromnej aglomeracji porusza się wiele pojazdów wyposażonych w układy turbodoładowania, które czasem mogą odmówić posłuszeństwa. Chcąc uniknąć kosztownych defektów, regeneracji turbosprężarki należy przestrzegać podstawowych zasad eksploatacji samochodu w nią wyposażonego oraz często wymieniać w nim olej napędowy, filtr powietrza i filtr oleju, korzystając z odpowiednio dobranych produktów najwyższej jakości.

 

Zregenerowana w Katowicach turbina
Regeneracja turbin Katowice

 


Czyszczenie turbo Katowice

Czasem jednak zdarza się, niezależnie od starań właściciela, że układ turbodoładowania odmówi posłuszeństwa. W takim przypadku są trzy rozwiązania: zakup nowej turbosprężarki, zakup używanej lub regeneracja, naprawa obecnie posiadanej. Jednak nowe urządzenia potrafią kosztować fortunę, a używane są często niepewne i mogą doprowadzić do jeszcze większej dziury w portfelu. Z punktu ekonomicznego najlepszym rozwiązaniem jest więc regeneracja turbosprężarki, która jest tańsza od zakupu nowego egzemplarza i prawidłowo wykonana zapewnia porównywalną trwałość. Polega ona na przeczyszczeniu i dokładnym sprawdzeniu wszystkich komponentów oraz wymianie uszkodzonych części na oryginale Melett wraz z wyeksploatowanymi łożyskami i pierścieniami. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia przez posiadających odpowiednie maszyny fachowców TURBO serwisu Bosch Diesel Service Pawlik wyważenia turbosprężarki, a także jego poprawienia w razie konieczności.

 

Wyczyszczone turbo z Katowic
Czyszczenie turbo Katowice

 

Komentarze

katowicenoca 2019-08-27 13:59:50

Krótki, ale sensowny artykuł o czyszczeniu, daje 5!

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Turbosprężarka, Turbo | Turbina samochodowa zasada działania 02 października 2018

Turbosprężarka, Turbo | Turbina samochodowa zasada działania

Turbo, Turbosprężarka, Turbina samochodowa zasada działania | Centrum Meletta...

Czy regeneracja turbosprężarki to wymiana rdzenia? 02 października 2018

Czy regeneracja turbosprężarki to wymiana rdzenia?

Proces regeneracji turbosprężarki - Czyszczenie | Czy wyczyszczenie turbiny pomaga...

Turbina diesel 02 października 2018

Turbina diesel

Turbina w silniku diesla | Regeneracja AUDI, SEAT, SKODA, VW, MAZDA 5,6 – NAPRAWA...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.