Localizations image

Regeneracja sprężarek

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Oceń:
/ Aktualna ocena:

Turbo w Twoim samochodzie

Sprężarka to część chłodna w turbo, odpowiadająca za kompresowanie powietrza, a także razem z turbiną i wałkiem turbosprężarki jeden z głównych podzespołów systemu turbodoładowania.

 

Turbo sprężarka z samochodu klienta wysłana na serwis regeneracji turbosprężarek
Regeneracja sprężarek - Turbo w Twoim samochodzie


Gdzie regenerować turbinę?

Tylko Melett serwis gwarancja oryginalnych części. Jaki jest koszt regeneracji turbiny na częściach Melett ? Jak jest cena ?

Turbosprężarki produkowane są z wysokiej trwałości stopów, dzięki którym rzadko zdarzają się awarie w następstwie wyeksploatowania. Są jednak podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, czy to w spalinach, powietrzu czy w oleju silnikowym, co spowodowane jest dużą dokładnością wykonania i spasowania elementów. Obecność takich zanieczyszczeń spowodowana być może zużytym olejem silnikowym, źle działającymi filtrami oleju i powietrza lub nieszczelnym układem przelotowym pojazdu. Do poważnych uszkodzeń turbosprężarki przyczynić się może słabe ciśnienie oleju lub jego całkowity brak.

Większości usterek w układzie turbodoładowania da się uniknąć poprzez regularne wymienianie oleju silnikowego oraz filtrów powietrza i oleju, używając przy tym produktów wysokiej jakości.

 

Regeneracja sprężarek - turbosprężarka wysłana do regeneracji w specjalistycznym serwisie
Regeneracja sprężarek - Gdzie regenerować turbinę?


Awaria turbosprężarki - co robić?

W razie podejrzenia awarii turbosprężarki należy niezwłocznie skontaktować się z wyspecjalizowanym zakładem serwisowym Bosch Diesel Service Pawlik Aso Melett w celu przeprowadzenia diagnostyki urządzenia. Może to pomóc uniknąć większych kosztów regeneracji, związanych z gruntowną naprawą jednostki napędowej samochodu. Pracownicy takiego warsztatu turbo mogą także przeprowadzić ewentualną regenerację, która jest rozwiązaniem bezpieczniejszym od zakupu używanej i niesprawdzonej turbosprężarki oraz tańszym od próby zdobycia nowego egzemplarza. W trakcie regeneracji mechanicy rozłożą i dokładnie przeczyszczą każdy komponent sprężarki, po czym sprawdzą je pod względem uszkodzeń i mankamentów, a następnie wymienią uszkodzone elementy wraz z łożyskami i pierścieniami uszczelniającymi. Wyposażony w odpowiednie narzędzia i maszyny, z jakich korzystają producenci turbosprężarek, mechanicy mogą po montażu sprawdzić wszystkie parametry takie jak na przykład stopień kompresji powietrza i wyważenie urządzenia, niezwykle potrzebne do uniknięcia kolejnych awarii oraz wyregulować je zgodnie z danymi producenta.

Regeneracja sprężarki jest zatem najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku jej uszkodzenia, i zapewnia wysoką sprawność naprawionego urządzenia na długi czas.

 

Zregenerowana turbina wysłana po awarii turbosprężarki do pracowni regeneracji
Awaria turbosprężarki - co robić?

 

Komentarze

Leafffff 2019-10-17 11:14:50

Regeneracja sprężarek, klimatyzacji, Zabrze się rozwija :D wasz serwis od turbo cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Rysia 2019-08-27 15:20:48

Bardzo możliwe, aczkolwiek udaj się do profesjonalnego serwisu i poddaj auto diagnostyce :)

m.anetka 2019-08-22 15:09:27

W moim samochodzie muszę dolewać oleju co tydzień, czy to może być uszkodzona turbosprężarka?

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Regeneracja turbiny - zmienna geometria - wymiana zmiennej geometrii 31 lipca 2019

Regeneracja turbiny - zmienna geometria - wymiana zmiennej geometrii

Regeneracja turbiny - zmienna geometria - wymiana zmiennej geometrii   Turbina...

Regeneracja turbin Lublin – Melett - turboserwisy 02 października 2018

Regeneracja turbin Lublin – Melett - turboserwisy

Regeneracja turbin Lublin Naprawa, regeneracja turbosprężarek samochodowych...

Turbina Passat B5 02 października 2018

Turbina Passat B5

Wymiana, regeneracja i cena turbosprężarki w Passat B5 Turbosprężarka - Passat...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.