blog

Po wymianie turbiny brak mocy – dlaczego?

19 lutego 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
naprawa turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Objawy występujące po wymianie turbiny takie jak: brak mocy, gwizd turbiny, świadczyć mogą o błędnie przeprowadzonej regeneracji turbosprężarki - niedokładnym wyważeniu wirników, rdzenia turbiny lub koła kompresji. Również zaniechanie takich czynności, jak regulacja sztangi i zderzaka turbiny będą miały wpływ na problemy związane z wymianą turbosprężarki.

Problem z turbo będzie również sygnalizował:
- gwizd turbiny,
- brak mocy,
- nierówna praca silnika samochodu (szarpanie, dławienie się).

Należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem specjalizującym się w regeneracji turbosprężarek, lekceważenie wspomnianych objawów może spowodować poważne uszkodzenia zarówno turbosprężarki, jak i silnika.

Odpowiadamy na pytanie - Ile wytrzymuje turbina po regeneracji?

Na to, jak długo posłuży nam turbosprężarka po regeneracji, ma wpływ między innymi jej późniejsza kalibracja, a dokładniej regulacja aktuatora turbiny tzw. gruszki. Kolejną ważną czynnością, o której należy pamiętać podczas montażu zregenerowanej turbosprężarki, czy też nowo zakupionej, to wymiana oleju na świeży. Okazać się może, że ”stary” olej jest zanieczyszczony np. opiłkami metalu. Istotne jest także docieranie turbiny po regeneracji.

Podsumowując, prawidłowo przeprowadzony proces regeneracji turbosprężarki z pewnością pozytywnie wpłynie na jej dalszą żywotność, jednak to nie wszystko. Pamiętać należy o jej prawidłowej eksploatacji, jak i o przeprowadzaniu regularnym przeglądów jej ogólnego stanu, jak i poziomu oleju, który odpowiedzialny jest za smarowanie układu.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Łukasz
2023-01-13 10:33:07
Brak mocy po wymianie turbiny może być spowodowany kilkoma przyczynami, w tym: Nieprawidłowo zamontowana turbina: Jeśli turbina została nieprawidłowo zamontowana, może to prowadzić do braku mocy silnika. Nieprawidłowe ustawienie parametrów elektronicznych: Po wymianie turbiny, konieczne jest ponowne ustawienie parametrów elektronicznych, takich jak mapa ciśnienia doładowania, w celu dopasowania ich do nowej turbiny. Jeśli parametry te nie zostaną prawidłowo ustawione, może to prowadzić do braku mocy. Uszkodzenie innych elementów układu doładowania: Wymiana turbiny może być przyczyną uszkodzenia innych elementów układu doładowania, takich jak intercooler, przewody dolotowe czy układ wydechowy. Jeśli te elementy nie działają prawidłowo, może to prowadzić do braku mocy. Nieodpowiednie działanie po regeneracji, np. brak właściwej ilości oleju w układzie smarowania W celu rozwiązania problemu konieczna jest dokładna diagnostyka i naprawa w warsztacie specjalizującym się w naprawie układów doładowania.
pawel
2021-08-20 15:41:44
Kiedyś podjąłem się sam wymiany turbosprężarki, pierwszy lepszy filmik z jutuba jako instrukcja iiii niestety poległem. Najlepiej zlecić montaż specjalistom ;)

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Zadzwoń +48 609 70 70 60