blog

Po co jest turbina w samochodzie?

25 listopada 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
turbosprężarka

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Być może właśnie w momencie wystąpienia awarii turbo zastanawiasz się, po co jest turbina samochodzie – może po to, żeby uprzykrzyć kierowcy życie i zasilać budżety warsztatów samochodowych oraz producentów części zamiennych? Pryzmat niemiłego zaskoczenia warto w tym momencie odłożyć na bok, a na interesujący element, jakim jest turbina samochodowa, spojrzeć nieco przychylniej. Zasadność turbosprężarki w pojeździe, zasada jej działania, a także rodzaje turbosprężarek i regeneracja turbin to dziedziny, w których jesteśmy ekspertami, dlatego też zachęcamy do lektury rozwiniętego poniżej artykułu.

Uzasadnienie obecności turbo w benzynie i w Dieslu

Turbosprężarka, mechanizm napędzany w pojeździe gazami wylotowymi, nie jest niezbędna, jednakże znakomita większość kierowców uznaje jej obecność w samochodzie za zaletę. Dzieje się tak, ponieważ w chwili, kiedy włącza się turbina w samochodzie (czyli w momencie uruchomienia silnika), pojazd zyskuje satysfakcjonującą dynamikę jazdy. Tak samo, jak turbina w samochodzie benzynowym, jak i turbina w samochodzie Diesel spełniają tożsamą funkcję, zwiększając moc pojazdu przy równoczesnym zachowaniu relatywnie niskiego poboru oleju napędowego. Jak widzimy, turbosprężarek nie instaluje się w pojazdach w celu przysporzenia zmartwień kierowcom, natomiast stosowanie się do kilku wskazówek dotyczących użytkowania auta z turbodoładowanym silnikiem może uchronić nas od wystąpienia licznych problemów. Warto wiedzieć także, że gdy zostanie już zdiagnozowana uszkodzona turbina w samochodzie, naprawa zajmie fachowcom z naszego serwisu zaledwie jeden dzień, co jest dla wielu naszych Klientów miłym zaskoczeniem.

Uszkodzona, a następnie w pełni zregenerowana turbosprężarka

Nagłówek tego akapitu brzmi nader obiecująco i rzeczywiście dla zmotoryzowanych mamy same dobre wiadomości dotyczące regeneracji turbosprężarek samochodowych. Zacznijmy jednak od przybliżenia różnic, jakie kryją się pod pojęciami turbosprężarka a turbina. Te dotyczące turbosprężarek samochodowych określenia są często stosowane zamiennie, nawet w naszych artykułach, tymczasem chociażby w ramach ciekawostki warto wiedzieć, że fachowo turbina stanowi jeden z elementów turbosprężarki, natomiast więcej szczegółów na ten temat zawarliśmy w innych artykułach, do których lektury, zwłaszcza jesienno-zimową porą, serdecznie zapraszamy. Właściwie działająca turbosprężarka w samochodzie to znakomity element jego wyposażenia, jednakże wystąpienie jakiejkolwiek usterki jest zazwyczaj dla kierowcy poważnym zmartwieniem. Sprawa awarii turbo staje się jednakże prosta, gdy skorzystasz z usług autoryzowanego serwisu regeneracji turbosprężarek samochodowych. Po diagnostyce turbosprężarki zostaniesz poinformowany o całkowitych kosztach regeneracji, które praktycznie zawsze stanowią niewielką część ceny fabrycznie nowego turbo. Zakup nowego turbo i wymiana turbiny… Cena może doprowadzić nas do zawrotów głowy z uwagę na jej wysokość, dlatego też warto najpierw zasięgnąć języka w kwestii równie skutecznych, lecz znacznie tańszych opcji. Nie wiesz, ile może kosztować i ile trwa regeneracja turbiny? Szczegóły ceny za regenerację turbosprężarki przedstawi Ci nasz pracownik, natomiast czas realizacji usługi wyszczególnimy już teraz, ponieważ to tylko jeden dzień roboczy. Nie miej chwili zawahania w kwestii tego, czy jak najlepiej zostanie przeprowadzona w naszym serwisie regeneracja turbosprężarek. Cena za wykonanie usługi w najnowocześniejszym serwisie w Polsce także nie jest wysoka, natomiast otrzymanie w całkowicie sprawnego turbo wraz z gwarancją na 2 lata to doskonały sposób na odzyskanie pełnej funkcjonalności turbodoładowanego pojazdu.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Grzesiek
2023-01-16 10:14:40
Turbina w samochodzie (zwana również turbosprężarką) jest układem mechanicznym, który pozwala na zwiększenie ilości powietrza dostarczanego do silnika. W wyniku tego, silnik może wykorzystać więcej paliwa, co przekłada się na większą moc i moment obrotowy. Turbina działa na zasadzie odzyskiwania energii z odpowietrzania spalin, które napędzają wirnik turbiny. Dzięki temu, silnik może być mniejszy i lżejszy, a jednocześnie generować więcej mocy, co przekłada się na lepsze osiągi pojazdu. Turbina jest szczególnie popularna w samochodach osobowych, ciężarówkach i maszynach rolniczych.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi