blog

Oszczędność paliwa i pieniędzy - wpływ turbosprężarki na portfel kierowcy

24 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Turbina w dieslu pozwala na zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, co przekłada się na lepsze osiągi i oszczędność paliwa. Jak to możliwe? Turbosprężarka dostarcza dodatkowe powietrze do cylindrów silnika, dzięki czemu silnik może pracować z większą wydajnością. To z kolei przekłada się na niższe zużycie paliwa przy zachowaniu tej samej mocy. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Transportu Samochodowego samochody z turbosprężarką wpływają na zmniejszenie spalania oleju napędowego o około 10-15%. Oznacza to, że właściciele samochodów z turbo mogą zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych na tankowaniu. Zatem, jeśli Twoje turbo jest uszkodzone, warto zainwestować w jego regeneracja, ponieważ naprawa turbo także wpływa na oszczędności paliwa.

Podsumowując, turbina to element, który może przynieść kierowcy wiele korzyści. Pozwala ona na zwiększenie mocy silnika, co przekłada się na lepsze osiągi i oszczędność paliwa, a także przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin.

Kierownica samochodowa
Turbo w dieslu

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Regeneracja turbosprężarki - inwestycja, która się opłaca

Regeneracja turbosprężarki może być rozpatrywana, jako opłacalna inwestycja z kilku powodów:

1. Poprawa wydajności – podzespół zwiększa moc silnika poprzez zwiększenie objętości powietrza do komory spalania, co przekłada się pozytywnie na wydajność. 
2. Oszczędność paliwa - poprawa efektywności spalania po wymianie lub regeneracji turbosprężarki może prowadzi do mniejszego spalania oleju napędowego w 1.9 TDI.
3. Dłuższa żywotność - dzięki naprawie turbina zyskuje nowy okres wytrzymałości, do nawet 200 tys. kilometrów.
4. Koszty naprawy w stosunku do wymiany - regeneracja turbosprężarki zwykle jest znacznie tańsza niż całkowita wymiana na nową część.
6. Utrzymanie ekologii - poprawa efektywności spalania może skutkować mniejszą emisją spalin, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Czy uszkodzona turbina ma wpływ na spalanie?

Wlew paliwa

Tak, uszkodzona turbosprężarka ma wpływ na większe spalanie paliwa. Gdy podzespół jest zepsuty, może dojść do wycieku oleju, co prowadzi do zmniejszenia efektywności działania jednostki napędowej. W takiej sytuacji mieszanka paliwowo-powietrzna nie jest odpowiednio sprężana przed dostarczeniem do komory spalania. Może to skutkować niewłaściwym spalaniem paliwa, a więc i większymi kosztami eksploatacyjnymi.

Zwiększona moc - jak turbina wpływa na osiągi silnika?

Turbosprężarka zwiększa moc silnika poprzez zasysanie większej ilości powietrza do komory spalania. Proces ten polega na wykorzystaniu energii gazów do napędu sprężarki, która spręża powietrze przed dostarczeniem go do komory spalania. Dzięki zwiększonemu ciśnieniu dostarczanego powietrza oraz większej ilości tlenu w mieszance paliwowo-powietrznej, turbo umożliwia lepsze spalanie paliwa. W wyniku tego jednostka napędowa może generować większą moc, bez konieczności zwiększania zużycia ilości oleju napędowego.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi