Localizations image
Strona główna / Aktualności / Naprawa turbosprężarek Łódź

Naprawa turbosprężarek Łódź

Centrum Turbo – serwisy Melett | Naprawa turbosprężarek w Łodzi

Łódź to położone w środkowej Polsce miasto na prawach powiatu, w którym znajduje się siedziba władz województwa łódzkiego. Będące niegdyś jednym z największych ośrodków przemysłu włókienniczego miasto, dziś jest dużym centrum naukowym, logistycznym i biznesowym.

Na co dzień w Łodzi zamieszkuje 706 tysięcy osób, co jest obecnie trzecią wartością w Polsce. Miasto rozciąga się na przestrzeni 293,25 km kwadratowych i znajduje się w obszarze Wzniesień Łódzkich oraz Wysoczyzny Łaskiej, granicząc z Aleksandrowem Łódzkim, Zgierzem, Pabianicami, a także Konstantynowem Łódzkim, wraz z którymi współtworzy aglomerację łódzką, liczącą sobie blisko 1 100 000 mieszkańców żyjących na powierzchni 1836,2 kilometrów kwadratowych. 46% gruntów w Łodzi zostało zurbanizowanych, zaś 43% to użytki rolne. Przez miasto przepływa aż 18 rzek i strumieni różnych rozmiarów, jednak większość małych cieków znajdujących się w okolicach centrum miasta ukryta została w podziemnych kanałach. Pomimo lokowania miasta przez króla Władysława Jagiełłę w 1423 roku, miasto zaczęło się rozwijać dopiero w czasach rewolucji przemysłowej, zmieniając się w 1820 roku z miasteczka rolniczego w prężny ośrodek przemysłu włókienniczego. Łódź pełniła rolę tymczasowej stolicy w 1945 roku ze względu na centralne położenie miasta w obrębie nowych granic Polski, a także doszczętne zniszczenie Warszawy.

Naprawiona w Łodzi turbosprężarka, na stole w pracowni
Naprawa turbosprężarek w Łodzi


Regeneracja turbin Łódź

Obecnie miasto stanowi ważny węzeł komunikacyjny, a także znaczący ośrodek naukowy, bankowy i usługowy. W Łodzi swoje siedziby posiadają takie firmy jak mBank, GE Money Bank, Infosys oraz Grupa Atlas, z tutejszych fabryk korzystają Indesit, Merloni, Bosch, Siemens, Gillete, Comarch czy Dell. Na terenie miasta znajduje się 6 uczelni państwowych i aż 22 uczelnie prywatne. W obrębie Łodzi przebiegają dwie autostrady: A1 i A2, dwie drogi ekspresowe(S8, S14) oraz dwie drogi krajowe o oznaczeniach DK14 i DK72, zaś obok miasta istnieje międzynarodowy port lotniczy Łódź-Lublinek imienia Władysława Reymonta.

Miasto jest niezwykle ważnym punktem dla logistyki w kraju, co sprawia, iż przemieszcza się tu codziennie wiele pojazdów wyposażonych w układy turbodoładowania, które pomimo swej wytrzymałości często ulegają uszkodzeniom, spowodowanym niewłaściwym użytkowaniem pojazdu turbodoładowanego lub przedostaniem się zanieczyszczeń tudzież drobin materiałów do turbiny. Obecne generacje turbosprężarek produkowane są z takich materiałów i stopów jak tytan, Inconel(35-65% niklu + chrom, kobalt i żelazo), MaRM247 będący połączeniem dziewiętnastu procent chromu, 9% żelaza, 5% nioby, 3% molibdenu, 0,9 procenta tytanu, 0,6% glinu i 0,05% węgla oraz Ni-Resist, zawierający od 11 do 16% niklu, do 4% chromu, do 8% miedzi, 2,5% krzemu i do 2% manganu, tylko po to, aby sprostać wysokim temperaturom, korozji i ścieraniu. Dlatego też są uważane powszechnie za urządzenia niezwykle trwałe, jednak ze względu na wysokie prędkości obrotowe rdzenia(od 100 do nawet 300 tysięcy obrotów na minutę) oraz wysoką dokładność są szczególnie podatne na zanieczyszczenia, przegrzania i brak właściwego olejowania. Uszkodzenia przez nie spowodowane nie są łatwe w naprawie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest bardzo kosztowny i często niemożliwy zakup nowego egzemplarza lub regeneracja turbosprężarki w wyspecjalizowanym serwisie turbo, odpowiednio w tym celu wyposażonym. Takie warsztaty TURBOSERWIS MELETT Bosch Diesel Service Pawlik zapewnią nam zdecydowanie lepszą naprawę turbosprężarki niż zakłady nie specjalizujące się w ich regeneracji, ponieważ pracujący w nich fachowcy są odpowiednio przeszkoleni i posiadają niezbędne do przeprowadzania bardzo ważnych czynności(takich jak wyważanie i regulacja nastawu kierownic, czy też sprawdzenie każdego komponentu pod kątem najmniejszych nawet pęknięć i mankamentów) narzędzia oraz maszyny, dzięki którym naprawa w profesjonalnym zakładzie gwarantuje bardzo dobrą żywotność urządzenia na długi czas.

Turbosprężarka z Łodzi po regeneracji i przywróceniu sprawności
Regeneracja turbin Łódź


Czyszczenie turbo w Łodzi

Wysyłkowa regeneracja turbin województwa Łódzkiego przez Warsztaty Melett dedykowana jest dla miast Rzgów, Łódź, Tuszyn, Kruszów, Ksawerów, Pabianice, Pabianice, Dobroń, Skrajne, Zagłówki, Buczek, Chajczyny, Łask, Wiewiórczyn, Grabie, Zapolice, Zduńska Wola, Kłady, Kiki, Konstantynów Łódzki, Szadek, Brądy, Sieradz, Piorunów, Zadzim, Adamka, Aleksandrów Łódzki, Orzechów, Góra Bałdrzychowska, Bałdrzychów, Poddębice, Księże Młyny, Spycimierz, Uniejów, Golice, Zgierz, Emilia, Nowa Jerozolima, Stary Chrząstów, Wartkowice, Świnice Wardzkie, Sokolniki-Las, Ozorków, Leźnica Wielka, Leśmierz, Bratoszewice, Głowno, Glinnik, Domaniewice, Nagawki, Łyszkowice, Stachlew, Uchań Dolny, Skierniewice, Maków, Lipce Reymontowskie, Kołacinem, Stare Rowiska, Byczki, Żelazna, Brzeziny, Rogów, Jerzów, Rawa Mazowiecka, Andrespol, Rochna, Koluszki, Czechowice, Żelechlinek, Zielone, Podlas, Brójce, Rokiciny-Kolonia, Popielawy, Skrzynki, Lubochnia, Tomaszów Mazowiecki, Czarnocin, Raciborowice, Wolbórz, Moszczenica oraz inne miasta Polski.

Wyczyszczona turbosprężarka po przejściu wszystkich etapów procesu regeneracji
Czyszczenie turbo w Łodzi

Oceń:
/ Aktualna ocena:

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Czyszczenie turbo 02 października 2018

Czyszczenie turbo

Zacina się zmienna geometria? Co zrobić? Wynalezione w 1905 roku przez szwajcara...

Koszt naprawy turbiny VNT - Ceny za usługę 02 października 2018

Koszt naprawy turbiny VNT - Ceny za usługę

Typowe usterki oraz koszty związane z naprawą W Polsce pojawia się coraz więcej...

Turbosprężarki z technologią zmiennej geometrii – Bosch Diesel Service 02 października 2018

Turbosprężarki z technologią zmiennej geometrii – Bosch Diesel Service

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań dotyczących tzw. „turbodziury”...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.