blog

Naprawa turbiny

11 stycznia 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbosprężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Jeżeli zmagasz się z mocnym dymieniem z rury wydechowej i gwizdem w trakcie przyspieszania, to wiedz, że konieczna jest naprawa turbiny. Inaczej mówiąc regeneracja turbosprężarki polega na przywróceniu wszystkich funkcji wadliwej turbiny. W pierwszej kolejności należy postawić na demontaż. Po wyciągnięciu turbiny z wnętrza samochodu naprawie podlegają nie tylko poszczególne części składające się na urządzenie turbo, ale również analizie podlega cały układ olejowy. W tym działaniu bardzo ważna jest diagnostyka, która pomaga ocenić dokładny stan turbosprężarki. Takiej analizie wszystkich części turbo pomaga również czyszczenie wykonywane za pomocą profesjonalnych myjek wysokociśnieniowych, które skutecznie radzą sobie nawet z najtrwalszymi zabrudzeniami blokującymi pracę turbosprężarki. Do przeprowadzenia skutecznej naprawy potrzebne są specjalistyczne urządzenia, jak również fachowość i wiedza osób, które tego będą się jej podejmować, zwłaszcza jeżeli usterka będzie dotyczyła zmiennej geometrii. VTG jest nieco skomplikowana w działaniu, że tylko doświadczenie i precyzja będzie skutkować prawidłowo zregenerowanym układem turbo. Dlatego naprawa turbiny powinna być zlecona tylko w sprawdzonym punkcie moto. Dymienie, gwizdy, znaczny spadek osiągów silnika? Wahasz się nad pracą, jaką wykonuje turbosprężarka? Naprawa jest zatem konieczna.

Naprawa turbiny

Ile trwa regeneracja turbiny?

Jeżeli chcemy, aby nasza turbosprężarka została zregenerowana w sposób profesjonalny, to najlepszym sposobem będzie zlecenie naprawy naszemu autoryzowanemu serwisowi. W takim wypadku czas naprawy jest szacowany, jako jeden dzień roboczy. Koszt regeneracji turbin 2.0 GDI, jak również innego posiadanego przez Ciebie modelu samochodu jest dość uwarunkowany. Każdy serwis ma inny cennik, różne są uszkodzenia i stopień ich zaawansowania. Jednak ogólna cena zaczyna się już od 400 zł i zawsze może ulec zwiększeniu, w zależności od zasięgu działań specjalistów. Warto mieć na uwadze fakt, że ceny na przestrzeni lat zawsze mogą ulec zmianie, dlatego warto skonsultować się z danym serwisem, w celu oszacowania wstępnego rachunku. Zastanawiasz się, czy nie lepiej postawić na zakup nowej turbosprężarki? Czy tańszą opcją będzie regeneracja turbiny 2.0 TDI ? Cena za regenerację jest zawsze niższa w stosunku do konieczności wymiany uszkodzonej turbosprężarki na nowy egzemplarz. Koszt nowej turbosprężarki zaczyna się już od 1000 zł, w zależności od rodzaju turbiny i modelu samochodu. Różnica jest więc wyraźna i mocno uderza w budżet każdego posiadacza turbo.

Ile trwa regeneracja turbiny?
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Karol
2023-01-13 14:37:43
Naprawa turbosprężarki polega na usunięciu usterek, które uniemożliwiają jej prawidłowe działanie. Proces naprawy jest skomplikowany i wymaga specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy, dlatego zaleca się skorzystanie z usług specjalisty w dziedzinie naprawy turbosprężarek. Naprawa może obejmować różne czynności, takie jak: wymiana uszkodzonych części, takich jak wałek wirnika, łożyska, uszczelniacze, czyszczenie i naprawa układów dolotowych, regulacja lub wymiana geometrii wirnika, wymiana oleju w turbosprężarce, naprawa lub wymiana elektroniki, przeprowadzenie testów wydajności, Cena naprawy turbosprężarki zależy od stopnia skomplikowania naprawy, ilości wymienianych części i marki i modelu pojazdu. Zalecana jest wizyta w serwisie samochodowym, w celu uzyskania dokładnej ceny, która będzie uzależniona od konkretnego przypadku.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi