blog

Kiedy trzeba wymienić turbosprężarki?

21 lipca 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Serwis regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Kiedy trzeba wymienić turbosprężarki?

Turbosprężarkę trzeba wymienić, jeżeli ulegnie ona uszkodzeniu. Z kolei uszkodzone turbo poznamy po charakterystycznych objawach, takich jak: zwiększone zużycie oleju, obniżona moc silnika czy też szarpanie w trakcie przyspieszania. Głównym celem tego podzespołu jest zwiększenie mocy silnika i jak sama nazwa skazuje dzieje się to za sprawą sprężenia powietrza dostarczanego do cylindrów w silniku. Dzięki temu zostaje tam doprowadzona większa ilość paliwa i uwalnia się większa ilość energii w czasie spalania. Świat motoryzacji w dzisiejszych czasach nie mógłby funkcjonować bez turbosprężarki.

Problemy z turbosprężarką – kiedy zgłosić się do warsztatu? - Kiedy wymienić turbinę

Jeżeli pojawią się pierwsze objawy świadczące o awarii turbosprężarki, powinniśmy jak najszybciej udać się do profesjonalnego serwisu po fachową diagnozę, zanim dojdzie do uszkodzenia i unieruchomienia całego silnia. Do charakterystycznych objawów uszkodzonej turbosprężarki zaliczymy: nietypowe odgłosy, które wydobywają się z komory silnika oraz nasilają się wraz z jego obciążeniem; wysokie zużycie oleju silnikowego oraz zapalająca się kontrolka „Check Engine. Jeżeli nasze auto zaczyna dymić na czarno, może być to oznaką, że do cylindrów dociera zbyt mało powietrza, aby spalanie paliwa odbyło się w sposób prawidłowy, albo też do silnika trafia zbyt dużo paliwa na skutek innych awarii.

Wymiana turbosprężarki – prawidłowa technologia naprawy - Czas regeneracji turbiny

Aby prawidłowo wymienić turbinę, powinniśmy wiedzieć, że cały ten proces zaczyna się jeszcze przed demontażem podzespołu. Najpierw powinniśmy dokładnie wypłukać układ smarowania i zmienić filtr wraz z olejem na świeży, następnie uruchomić silnik i odczekać kilkanaście minut. Po upłynięciu tego czasu powinniśmy wylać olej, który służył nam do płukania i dopiero wtedy rozpocząć naprawę. Jeszcze przed montażem nowej turbosprężarki ważne jest zdiagnozowanie przyczyny awarii i usunięcia jej, aby na wstępnie nie zepsuć nowego podzespołu. Przy wymianie turbo koniecznością jest sprawdzenie ciśnienia oleju silnikowego wraz z drożnością kanałów, w których on płynie, a także przewodu odpowietrzania. Regeneracja turbosprężarki trwa najczęściej od 1 do 2 dni roboczych.

Turbosprężarki - regeneracja turbiny czy jej wymiana? - Regeneracja turbiny czy warto

Jeżeli Twoja turbosprężarka nie uległa zbyt dużym uszkodzeniom, to można poddać ją procesowi regeneracji. Ten proces polega na wymianie zużytych elementów podzespołu oraz na dokładnym wyczyszczeniu pozostałych. Jedną z najistotniejszych zalet z punktu widzenia właściciela jest cena, ponieważ regeneracja uszkodzonej turbosprężarki jest znacznie tańsza, niż wymiana na nowy podzespół. Niezależnie od tego, czy kierowca zdecyduje się na zakup nowej turbiny, czy regeneracji starej, powinien zadbać o to, aby mechanik przeprowadził dokładną diagnostykę układu turbodoładowania w samochodzie. Warto wiedzieć, że żywotność turbo jest w znacznym stopniu uzależniona od sposobu eksploatacji właściciela.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Bartek
2022-12-30 13:08:38
Turbosprężarki w silnikach Diesla zazwyczaj wymagają wymiany po około 100 000 - 150 000 kilometrów. Jednak czas potrzebny do wymiany turbosprężarki może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak styl jazdy, jakość paliwa i oleju, a także warunki eksploatacyjne. Jeśli silnik wyposażony jest w turbosprężarkę, ważne jest, aby regularnie sprawdzać poziom oleju i wymieniać go w odpowiednim czasie. Należy również unikać gwałtownego hamowania i przyspieszania, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia turbosprężarki. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak brak mocy, niepokojące dźwięki podczas jazdy lub zwiększone zużycie paliwa, należy niezwłocznie skontaktować się z mechanikiem, aby sprawdzić stan turbosprężarki.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi