
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Kiedy trzeba wymienić turbosprężarki?
Turbosprężarkę trzeba wymienić, jeżeli ulegnie ona uszkodzeniu. Z kolei uszkodzone turbo poznamy po charakterystycznych objawach, takich jak: zwiększone zużycie oleju, obniżona moc silnika czy też szarpanie w trakcie przyspieszania. Głównym celem tego podzespołu jest zwiększenie mocy silnika i jak sama nazwa skazuje dzieje się to za sprawą sprężenia powietrza dostarczanego do cylindrów w silniku. Dzięki temu zostaje tam doprowadzona większa ilość paliwa i uwalnia się większa ilość energii w czasie spalania. Świat motoryzacji w dzisiejszych czasach nie mógłby funkcjonować bez turbosprężarki.
Problemy z turbosprężarką – kiedy zgłosić się do warsztatu? - Kiedy wymienić turbinę
Jeżeli pojawią się pierwsze objawy świadczące o awarii turbosprężarki, powinniśmy jak najszybciej udać się do profesjonalnego serwisu po fachową diagnozę, zanim dojdzie do uszkodzenia i unieruchomienia całego silnia. Do charakterystycznych objawów uszkodzonej turbosprężarki zaliczymy: nietypowe odgłosy, które wydobywają się z komory silnika oraz nasilają się wraz z jego obciążeniem; wysokie zużycie oleju silnikowego oraz zapalająca się kontrolka „Check Engine. Jeżeli nasze auto zaczyna dymić na czarno, może być to oznaką, że do cylindrów dociera zbyt mało powietrza, aby spalanie paliwa odbyło się w sposób prawidłowy, albo też do silnika trafia zbyt dużo paliwa na skutek innych awarii.

Wymiana turbosprężarki – prawidłowa technologia naprawy - Czas regeneracji turbiny
Aby prawidłowo wymienić turbinę, powinniśmy wiedzieć, że cały ten proces zaczyna się jeszcze przed demontażem podzespołu. Najpierw powinniśmy dokładnie wypłukać układ smarowania i zmienić filtr wraz z olejem na świeży, następnie uruchomić silnik i odczekać kilkanaście minut. Po upłynięciu tego czasu powinniśmy wylać olej, który służył nam do płukania i dopiero wtedy rozpocząć naprawę. Jeszcze przed montażem nowej turbosprężarki ważne jest zdiagnozowanie przyczyny awarii i usunięcia jej, aby na wstępnie nie zepsuć nowego podzespołu. Przy wymianie turbo koniecznością jest sprawdzenie ciśnienia oleju silnikowego wraz z drożnością kanałów, w których on płynie, a także przewodu odpowietrzania. Regeneracja turbosprężarki trwa najczęściej od 1 do 2 dni roboczych.

Turbosprężarki - regeneracja turbiny czy jej wymiana? - Regeneracja turbiny czy warto
Jeżeli Twoja turbosprężarka nie uległa zbyt dużym uszkodzeniom, to można poddać ją procesowi regeneracji. Ten proces polega na wymianie zużytych elementów podzespołu oraz na dokładnym wyczyszczeniu pozostałych. Jedną z najistotniejszych zalet z punktu widzenia właściciela jest cena, ponieważ regeneracja uszkodzonej turbosprężarki jest znacznie tańsza, niż wymiana na nowy podzespół. Niezależnie od tego, czy kierowca zdecyduje się na zakup nowej turbiny, czy regeneracji starej, powinien zadbać o to, aby mechanik przeprowadził dokładną diagnostykę układu turbodoładowania w samochodzie. Warto wiedzieć, że żywotność turbo jest w znacznym stopniu uzależniona od sposobu eksploatacji właściciela.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze