Localizations image

Kazachstan (KZ) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Kazachstanie (Қазақстан) – cała Europa

Czas przeczytania tekstu: 12 minut
Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5

1. Regenercja i naprawa turbo w Kazachstanie 

W państwie noszącym nazwę Kazachstan świadczy swoje usługi polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek, dzięki możliwości wysyłki. Każda turbosprężarka, która przejdzie proces regeneracji lub naprawy posiada gwarancję bez limitu kilometrów, a to dzięki temu, że ta pracownia do procesu regeneracji używa tylko i wyłącznie oryginalnych i rekomendowanych przez producenta danej marki, typu i modelu turbosprężarki. Kazachstan to państwo, które jest położone częściowo w Azji Środkowej oraz częściowo w Europie Wschodniej, a powstało w 1991 roku po rozpadzie Związku Radzieckiego. Graniczy z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem, a także z Federacją Rosyjską oraz posiada dostęp do największego jeziora świata, które nosi nazwę Morze Kaspijskie. Całkowita powierzchnia terytorium Kazachstanu wynosi 2 miliony 724 tysiące 900 kilometrów kwadratowych, na których osiedliło się 18 milionów 157 tysięcy 78 mieszkańców. Religią dominującą tego państwa jest islam, a język urzędowy to kazachski i rosyjski, a stało się krajem niepodległym 16 grudnia 1991 roku. Klimat, jaki panuje w tym państwie to suchy, umiarkowany i skrajnie kontynentalny, zimy są długie i mroźne, a lata równie długie i gorące, wiosna i jesień są nadzwyczaj krótkie, a różnica temperatur między dniem a nocą kolosalna. W poniższych opisach przedstawimy największe i kilka mniejszych miast, w których polska specjalistyczna pracownia świadczy swoje usługi. Większe miasta to Astana (010001), Ałmaty (050000), Szymkent (160000), Karaganda (100000), Aktobe (030000), Taraz (080001), Pawłodar (140000), Ust-Kamienogorsk (070000), Semej (071400), a także Kustanaj (110000). Kazachstan został podzielony na czternaście obwodów i trzy miasta wydzielone, a obwody dzielą się na rejony. Miastami wydzielonymi są Ałmaty, Astana i Bajkonur.

Regenerowana turbosprężarka z Kazachstanu
Kazachstan (KZ) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Kazachstanie – cała Europa

2. Regeneracja turbosprężarek w Astanie (kod pocztowy 010001)
10 grudnia 1997 roku Astana została stolicą Kazachstanu i to właśnie w tym mieście swoje usługi świadczy polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek i naprawy turbin. Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych wyposażonych w turbinę korzysta z jej usług, ponieważ ceny są niskie, a czas realizacji niesamowicie krótki, a to daje tej pracowni wielu zadowolonych klientów, którzy darzą ją zaufaniem i szacunkiem. Astana (010001) leży na północnej części państwa nad rzeką Iszym. Jest to ośrodek handlowo-usługowy i rozwinął się tutaj przemysł metalowy, a jest to głównie produkcja maszyn rolniczych i materiałów budowlanych, a także przemysł spożywczy, farmaceutyczny i odzieżowy. W tej miejscowości możemy znaleźć pięć uczelni, a dwie z nich to Euroazjatycki Uniwersytet Narodowy imienia L.N. Gumilowa i Uniwersytet Nazarbajewa. W Astanie znajdują się takie budynki jak pałac prezydencki Ak Orda, pałac Pokoju i Pojednania, Bajterek, Kazachska Filharmonia Narodowa, Chan Szatyr, Astana Arena, a także Transport Tower.

Zregenerowana turbosprężarka dla klienta z Astanu
Regeneracja turbosprężarek w Astanie (kod pocztowy 010001)

3. Wymiana turbo w Ałmatach (kod pocztowy 050000)

Dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego wyposażonego w turbosprężarkę wymiana turbo jest niekiedy nieosiągalna ze względów finansowych, ponieważ ten proces jest bardzo kosztowny, aczkolwiek polska profesjonalna pracownia również świadczy takowe usługi, których ceny nie przekraczają zazwyczaj określanego budżetu danego posiadacza samochodu z turbosprężarką. Ałmaty (050000) to największe miasto Kazachstanu, które było jego stolicą do 1998 roku, leży na południowo-wschodniej części kraju u podnóża Zailisjkiego Ałatau na wysokości około 700 metrów nad poziomem morza. Jest to miejscowość, która stanowi główny ośrodek przemysłu, kultury i nauki. Zamieszkuje go milion 829 tysięcy 19 ludzi, a jego powierzchnia terytorium wynosi 682 kilometry kwadratowe. Nazwa tego miasta zmieniała się od 1854 roku, wpierw było to Zailijskoje, Wierny, Ałma-Ata, aż w końcu zostało w 1993 roku nazwa Ałmaty. Turyści mogą tutaj zobaczyć takie zabytki jak sobór Wniebowstąpienia Pańskiego z 1907 roku oraz operę z 1934 roku wybudowaną w stylu socrealistycznym. Z Ałmatami współpracują takie miasta jak Tucson, Rennes, Daegu, Moskwa, Kazań, Petersburg, Biszkek, Mińsk, Wilno, Stambuł, Ryga, Tel Awiw-Jafa, Budapeszt, Aleksandria, Urumczi oraz Warna.

Turbina po wymianie w serwisie w Ałmatach
Wymiana turbo w Ałmatach (kod pocztowy 050000)

4. Diagnostyka turbiny w miejscowości Szymkent (kod pocztowy 160000)
Przed rozpoczęciem każdego procesu regeneracji, naprawy, czy też remontu należy wykonać procedurę diagnostyki turbiny. Doświadczony i wyspecjalizowany serwisant rozkłada turbosprężarkę na poszczególne części, które następnie dokładnie sprawdza, dzięki temu może stwierdzić ewentualną przyczynę oraz, która z części uległą uszkodzeniu bądź destrukcji. Szymkent (160000) to miasto, w którym mieszka 1 005 996 osób, a sama miejscowość leży na południowych krańcach Kazachstanu oraz niedaleko granicy z Uzbekistanem. Powierzchnia terytorium tej miejscowości wynosi 1,162,8 kilometrów kwadratowych i leży na wysokości 506 metrów nad poziomem morza. Z Szymkentem współpracują takie miasta jak Baiyin, Chodżent, Grosseto, Mohylew, Pattaya, Acharnon, Stevenage, Izmir oraz Eskisehir. Rozwinął się tutaj przede wszystkim przemysł maszynowy, mineralny, górniczy, hutniczy, włókienniczy, skórzany i spożywczy, a także znajduje się tutaj rafineria naftowa, węzeł kolejowy, szkoły wyższe, muzea i teatry, a przez miasto przebiega międzynarodowa droga o nazwie M32 prowadząca do Taszkentu.

Turbosprężarka po procesie diagnostyki i regeneracji w mieście Szymkent
Diagnostyka turbiny w miejscowości Szymkent (kod pocztowy 160000)

5. Montaż turbosprężarki w Karagandzie (kod pocztowy 100000)
Zamontowanie turbiny do pojazdu mechanicznego jest niekiedy procesem wymagającym odpowiedniego doświadczenia, ponieważ niekiedy konstrukcja jednostki napędowej jest na tyle skomplikowana, że montaż turbosprężarki jest bardzo utrudniony. Taką usługę oferuje polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbo, której cena jest bardzo niska, a czas realizacji zlecenia bardzo krótki. Karaganda (100000) leży w Karagandyjskim Zagłębiu Węglowy i jest stolicą obwodu karagandyjskiego. Rozwinął się tutaj przemysł wydobycia węgla kamiennego, maszynowy, chemiczny, materiałów budowlanych i spożywczy, a także należy wspomnieć, że ta miejscowość jest siedzibą Związku Polaków w Kazachstanie, który został założony w 1994 roku. Na terenie tej miejscowości zamieszkuje 500 234 osób. Z Karagandą współpracuje Arak i Kamieńskie. Miasto rozwinęło się i zdobyło większe znaczenie dopiero po drugiej wojnie światowej, a znajduje się w nim uczelnia medyczna i politechnika, muzeum, teatry oraz ogród botaniczny.

Zdemontowana turbosprężarka z Karagandy
Montaż turbosprężarki w Karagandzie (kod pocztowy 100000)

6. Wyważania turbiny w Aktobe (kod pocztowy 030000)
Podczas każdego procesu regeneracji, naprawy bądź montażu należy wykonać procedurę wyważania turbiny, ponieważ to od niej zależy, jak maszyna wirnikowa będzie pracowała po zamontowaniu jej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Ten proces polega na dynamicznym wyważeniu każdego elementu wirującego turbosprężarki. Ten proces należy wykonać na specjalnie przeznaczonych maszynach i przez doświadczonego i wyspecjalizowanego serwisanta. Aktobe (030000) to miejscowość obwodowa Kazachstanu, która jest położona nad rzeką Ilek, a założona została w 1869 roku, aczkolwiek prawa miejskie uzyskała dopiero w 1891 roku. Jej powierzchnia terenu wynosi 297,39 kilometrów kwadratowych i osiedliło się na nim 429 462 mieszkańców, co daje 1444 osób na jeden kilometr kwadratowy. Znajduje się tutaj parafia rzymskokatolicka Dobrego Pasterza, a także Sobór świętego Mikołaja z Aktobe, a także port lotniczy oraz trolejbusy. Miejscowość leżąca na 225 metrach nad poziomem morza ma w swoim granicach klub piłkarski noszący nazwę FK Aktobe.

Regeneracja turbo - proces wyważania turbiny z Aktobe
Wyważania turbiny w Aktobe (kod pocztowy 030000)

7. Czyszczenie turbo w Tarazie (kod pocztowy 080001)
W miejscowości noszącej nazwę Taraz świadczy swoje usługi czyszczenia turbo, polska specjalistyczna pracownia, dzięki możliwości wysyłki. Ten proces jest zawsze wykonywany przed rozpoczęciem każdego procesu, ponieważ to dzięki niemu serwisant może podczas diagnostyki sprawdzić dokładny stan techniczny turbiny, a także jej ewentualną przyczynę destrukcji bądź uszkodzenia. Taraz (080001) to miasto położone na południu Kazachstanu na przedgórzu Tienszanu i na lewym brzegu rzeki noszącej nazwę Tałas. Ta miejscowość jest znana już od piątego wieku naszej ery, a w X-XII wieku była stolicą państwa Karachanidów, jest także ogromnym ośrodkiem handlowym na szlaku jedwabniczym z Chin do Azji środkowej oraz Europy. Zamieszkuje go 356 026 osób na powierzchni terytorium wynoszącej 187,87 kilometrów kwadratowych. W miejscowości Taraz rozwinął się przemysł chemiczny, maszynowy, elektrotechniczny, spożywczy farmaceutyczny, a także materiałów budowlanych. W granicach tego miasta znajduje się rafineria ropy, elektrownia cieplna, trzy szkoły wyższe, muzea, a także Dom Polski.

Turbina po procesie czyszczenia w Tarazie
Czyszczenie turbo w Tarazie (kod pocztowy 080001)

8. Awaria turbosprężarki w Pawłodarze (kod pocztowy 140000)
Największa i najnowocześniejsza specjalistyczna polska pracownia regeneracji turbosprężarek, świadczy swoje usługi na terenie miasta Pawłodar, gdyż dochodzi tutaj do częstych awarii turbin, a istniejące na tamtejszym rynku serwisy turbo mają zbyt wysokie ceny, a budżet przeciętnego posiadacza pojazdu mechanicznego wyposażonego w turbosprężarkę jest bardzo ograniczony. Ceny usług polskiej profesjonalnej pracowni są bardzo niskie, co cieszy wielu klientów, aczkolwiek zadowalającym faktem, jest również to, że każda turbina posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Pawłodar (140000) to miejscowość położona w północno-wschodniej części Kazachstanu, a także jest to port nad Irtyszem. Według danych statystycznych z 2018 roku w tej miejscowości mieszkało 334 tysiące ludzi, a rozwinął się tutaj przemysł hutniczy, petrochemiczny, maszynowy, metalurgiczny, chemiczny, spożywczy oraz lekki. Miasto Pawłodar zostało złożone w 1720 roku jako posterunek Koriakowski, a prawa miejskie uzyskał w 1861 roku, aczkolwiek miasto zaczęło się rozwijać dopiero w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. W Pawłodarze znajduje się Eparchia pawłodarska oraz Sobór Zwiastowania. Współpracują z nim takie miasta jak Bydgoszcz, Omsk, Denizli oraz Kropywnycki.

Regenerowana po awarii turbina z Pawłodaru
Awaria turbosprężarki w Pawłodarze (kod pocztowy 140000)

9. Demontaż turbiny w miejscowości Ust-Kamienogorsk (kod pocztowy 070000)
Specjalistyczna polska pracowania regeneracji turbosprężarek świadczy usługę demontażu turbiny na terenie miejscowości Ust-Kamienogorsk w bardzo atrakcyjnej cenie. Niekiedy jest to proces wymagający odpowiedniego doświadczenia, ponieważ w niektórych pojazdach mechanicznych jednostka napędowa ma tak bardzo skomplikowaną konstrukcję, że demontaż turbiny może okazać się zbyt trudny dla przeciętnego posiadacza takowego samochodu. Ten proces jest potrzebny do chociażby procedury regeneracji, czyszczenia, remontu bądź naprawy. Ust-Kamienogorsk (070000) to miejscowość położona na przedgórzu Ałtaju nad rzeką Irtysz, jest również stolicą obwodu wschodnio-kazachstańskiego i zamieszkuje go 330 438 ludzi na powierzchni terytorium wynoszącej 303,15 kilometrów kwadratowych, co daje 540 osób na jeden kilometr kwadratowy. W Ust-Kamienogorsku rozwinął się przemysł metalurgiczny, maszynowy, elektrotechniczny, spożywczy, meblarski i materiałów budowlanych, a nad tą miejscowością nad rzeką Irtysz znajduje się elektrownia wodna. Założenia miasto datuje się na 1720 rok jako twierdzę Ust-Kamiennaja, aczkolwiek dopiero ponad sto pięćdziesiąt lat później, czyli w 1868 roku miejscowość uzyskała prawa miejskie. Działa tutaj również port lotniczy i tramwaje, dlatego też turyści bądź mieszkańcy, którym niespodziewanie turbosprężarka uległa uszkodzeniu i ich pojazd mechaniczny nie jest w stanie jeździć, mogą wybrać, któryś z tych transportów.

Turbosprężarka po regeneracji w Ust-Kamienogorsk
Demontaż turbiny w miejscowości Ust-Kamienogorsk (kod pocztowy 070000)

10. Naprawa turbo w mieście Semej (kod pocztowy 071400)
W miejscowość Semej istnieje możliwość naprawy turbo, aczkolwiek jest to bardzo drogi proces, na który przeciętnego posiadacza pojazdu mechanicznego wyposażonego w turbosprężarkę nie stać, aczkolwiek polska specjalistyczna pracownia oferuje swoje usługi na terenie tego miasta w bardzo niskich cena, więc każdy mieszkaniec, czy też turysta może skorzystać z ich usług. Proces naprawy turbosprężarki jest skomplikowany i wymagający wieloletniego doświadczenia oraz wyspecjalizowania w tej dziedzinie, ponieważ jeżeli zostanie on wykonany bardzo niechlujnie i bez profesjonalizmu to po zamontowaniu turbiny w jednostce napędowej może dojść do nawet jej destrukcji. Semej (071400) jest położone w północno-wschodniej części Kazachstanu bardzo blisko granicy z Rosją. Według statystyk z 2018 roku w Semej mieszka około 323 tysiące osób. Rozwinął się tutaj przemysł spożywczy, lekki, cementowy, a także znajduje się tutaj stocznia, węzeł kolejowy, muzea oraz cztery szkoły wyższe. Ta miejscowość została założona w 1718 oku jako warownia, która znajdowała się osiemnaście kilometrów na południe od terytorium dzisiejszego miasta. W 1778 roku został on przeniesiony na dzisiaj zajmujący teren w celu ochrony go przed powodziami, prawa miejskie otrzymał w 1782 roku, aczkolwiek miasto zaczęło się rozwijać dopiero w 1906 roku, gdy nastąpiło wprowadzenie linii kolejowej z Syberii.

Naprawiona turbosprężarka dla klienta z Semej
Naprawa turbo w mieście Semej (kod pocztowy 071400)

11. Koszt remontu turbosprężarki w Kustanaj (kod pocztowy 110000)
W tej miejscowości jest wiele serwisów turbo, w których koszt remontu turbo przekracza nawet kilka tysięcy złotych, dlatego też mieszkańcy, a także turyści wybierają usługi oferowane przez polską specjalistyczną pracownię, której ceny są niskie, a czas oczekiwania na zakończenie realizacji zlecenia jest bardzo krótki. Kolejnym atutem tej specjalistycznej pracowni jest fakt, że każda zregenerowana przez nią turbosprężarka posiada gwarancję równoznaczną z gwarancją nowej turbosprężarki. Kustanaj (110000) jest położone na północy państwa noszącego nazwę Kazachstan nad rzeką Toboł i jest miejscowością obwodową. Zamieszkuje ją około 241 tysięcy ludzi na powierzchni terytorium wynoszącej 240 kilometrów kwadratowych, a to oznacza, że na jednym kilometrze kwadratowym mieszka 998,55 osób. Znajduje się tutaj port lotniczy, trolejbusy oraz węzeł kolejowy. Należy zaznaczyć, że ta miejscowość leży w zbiegu kilku krain geograficznych, a mianowicie są to Wyżyny Turgajskie i Niziny Zachodniosyberyjskie. W tej miejscowości rozwinął się przemysł skórzano-obuwniczy, chemiczny, metalowy, materiałów budowlanych, odzieżowy i spożywczy, a turyści mogą znaleźć tutaj wyższą szkołę pedagogiczną i muzeum regionalne, które zostało założone w 1879 roku.

Wyremontowana turbosprężarka z Kustanaj
Koszt remontu turbosprężarki w Kustanaj (kod pocztowy 110000)


Gdzie jeszcze naprawić turbosprężarkę w Kazachstanie?

Naprawa turbiny to często bardzo skomplikowany proces, który powinien wykonywać tylko i wyłącznie wyspecjalizowany i doświadczony serwisant. Powyżej przedstawiliśmy dziesięć największych miast, w których polska specjalistyczna pracownia świadczy swoje usługi za pomocą możliwości wysyłki, aczkolwiek ta pracownia świadczy jeszcze swoje usługi w takich miastach jak Petropavlovsk, Uralsk, Kizilorda, Aktau, Temirtau, Atirav, Ekibastuz oraz Kokshetau. Ceny usług, jakie oferuje, są bardzo niskie i atrakcyjne, co przyciąga wielu klientów, którzy pragną, aby zregenerować i naprawić swoją turbosprężarkę w jak najniższej cenie. Najnowocześniej profesjonalna pracownia swoją siedzibę posiada w Polsce, aczkolwiek mimo to czas realizacji zlecenia jest krótki.

Serwisowana turbosprężarka z Kazachstanu
Gdzie jeszcze naprawić turbosprężarkę w Kazachstanie

Komentarze

Mirek 2020-03-04 15:35:30

Jestem chyba nielicznym Polakiem mieszkającym aż tak na wschodzie, ale niezmiernie mnie cieszy, że i stąd mogę naprawić turbinę samochodową.

Furgon 2019-08-28 13:49:34

Prosto i na temat, takie artykuły są fajne :)

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Chorwacja (HR) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Chorwacji (Hrvatska) – cała Europa 11 kwietnia 2019

Chorwacja (HR) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Chorwacji (Hrvatska) – cała Europa

1. Regeneracja turbin na ChorwacjiChorwacja to państwo turystyczne, które co roku j...

Jak ominąć zawór N75? 28 stycznia 2021

Jak ominąć zawór N75?

Prawdopodobnie nie raz zastanawiałeś się, jak ominąć zawór N75? Niektórzy mylnie...

Turbosprężarka 454231-3 31 marca 2021

Turbosprężarka 454231-3

Oferujemy regenerację lub sprzedaż już zregenerowanej turbosprężarki 454231-3 firm...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO