blog

Jakie są korzyści z profesjonalnej diagnostyki turbo? - 5 zaskakujących powodów

24 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Profesjonalna diagnostyka turbosprężarki przynosi szereg korzyści, które są istotne dla właściwego funkcjonowania turbo oraz zachowania prawidłowych osiągów pojazdu. Oto kilka głównych korzyści:

1. Wykrywanie awarii na wczesnym etapie - profesjonalna diagnostyka pozwala wykryć nawet drobne problemy z turbosprężarką we wczesnym stadium, co pozwala na ich szybką naprawę.
2. Oszczędność kosztów – szybkie wykrywanie usterek zapobiega większym uszkodzeniom, co przekłada się na mniejsze wydatki późniejszej naprawy.
3. Używanie wysokiej jakości narzędzi – nowoczesny sprzęt pozwala szybko i lepiej sprawdzić turbinę.
4. Bezpieczeństwo – prawidłowo przeprowadzona diagnostyka i późniejsza naprawa zapewniają bezpieczną jazdę. Dzięki temu mamy pewność, że nie dojdzie do nieprzewidzianych problemów z podzespołem podczas jazdy.
5. Dłuższa żywotność części – specjalistyczne sprawdzenie komponentu pozwala na śledzenie stanu turbiny i zapobiega jej przedwczesnemu zużyciu, co z kolei prowadzi do dłuższego użytkowania tej części.

Wobec tego, profesjonalna diagnostyka pozwala nam szybko i prawidłowo odnaleźć źródło awarii. Należy jednak pamiętać, że samodzielnie ciężko odnaleźć przyczynę usterki, ponieważ objawy zepsutej turbiny są podobne do uszkodzeń innych podzespołów. Dlatego, jeśli posiadasz wątpliwości, zalecamy kontakt ze specjalistami, którzy przeprowadzą turbo naprawę oraz odpowiedzą, kiedy i dlaczego warto regenerować.

Turbosprężarka
Diagnozowane turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Turbosprężarka - jak zapewnić jej długą i bezproblemową pracę?

Oto kilka wskazówek, jak dbać o turbosprężarkę w dieslu:

• Regularnie wymieniaj olej silnikowy i filtry - olej silnikowy jest odpowiedzialny za smarowanie i chłodzenie turbosprężarki. Dlatego ważne jest, aby regularnie go wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.
• Nie przegrzewaj silnika - turbo jest elementem bardzo wrażliwym na wysokie temperatury. Dlatego ważne jest, aby nie przegrzewać silnika. Unikaj jazdy na wysokich obrotach bez obciążenia silnika, a także długiego postoju na biegu jałowym.
• Unikaj jazdy na biegu jałowym - jazda na biegu jałowym nie pozwala na prawidłowe smarowanie turbosprężarki.
• Unikaj jazdy z niskim poziomem oleju – może to spowodować uszkodzenie łożysk turbosprężarki.
• Uważaj na zanieczyszczenia w paliwie - zabrudzenia w układzie dolotowym mogą zniszczyć turbosprężarkę. Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić filtr powietrza i układ dolotowy.

Ile kosztuje sprawdzenie turbosprężarki?

Diagnostyka samochodowa

Sprawdzenie turbosprężarki kosztuje zazwyczaj od 50 do 100 złotych. Dokładny koszt badania zależy jednak od:

- rodzaju podzespołu (turbo ze zmienną geometrią są zazwyczaj droższe w sprawdzeniu niż turbosprężarki ze stałą geometrią),
- marki i modelu pojazdu,
- rodzaju i ilości wykonywanych testów.

W niektórych przypadkach cena może być wyższy, jeśli konieczne jest wykonanie dodatkowych czynności, takich jak rozbiórka turbosprężarki lub wykonanie pomiarów. Należy pamiętać, że jeśli podczas sprawdzenia części zostaną stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości, mechanik przedstawi właścicielowi samochodu propozycję naprawy lub wymiany turbosprężarki.

Regeneracja a wymiana turbo – co lepiej wybrać?

Regeneracja jest dobrą opcją, jeśli podzespół jest lekko uszkodzony i nie przeszedł już wielokrotnie naprawy. Zatem, jeśli turbo w Twoim aucie można z powodzeniem regenerować, zalecamy wybór tę opcji, aby przywrócić 100% sprawność swojej części.

Należy jednak wiedzieć, że regeneracja nie zawsze jest możliwa. W przypadku, gdy turbosprężarka jest w bardzo złym stanie, wymiana może być jedynym możliwym rozwiązaniem. Kupno nowego komponentu to często koszt od kilku do kilkunastu tysięcy, dlatego jeśli Twoja turbina spełnia warunki potrzebne do regeneracji, warto ją naprawić, aby zaoszczędzić.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi