blog

Jakie maszyny potrzebne do regeneracji turbosprężarek? Dowiedz się więcej!

30 sierpnia 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Jedną z najistotniejszych maszyn potrzebnych do regeneracji turbin jest urządzenie do czyszczenia np. Piaskarka, służąca do czyszczenia elementów turbiny z osadów i zabrudzeń. Piaskowanie jest niezbędne do usunięcia korozji, oleju czy innych zanieczyszczeń. Kolejnym niezbędnym narzędziem przy renowacji turbiny są Wyważarki, dzięki którym osiąga się dokładne i równomierne wyważenie wirnika. Jest to bardzo istotne, ponieważ niewłaściwa równowaga może prowadzić do wibracji, uszkodzeń mechanicznych oraz pogorszenia wydajności i trwałości turbosprężarki. W zależności od potrzeb, do regeneracji turbosprężarek mogą być potrzebne również inne narzędzia takie jak przyrządy do sprawdzenia przepływu powietrza czy badań wydolności.

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Co jest potrzebne do regeneracji turbiny?

Przede wszystkim odpowiedni poziom wiedzy technicznej. Zrozumienie budowy, działania i specyfikacji turbiny jest niezbędne do skutecznej regeneracji. Fachowa wiedza dostępna w serwisach zajmujących się regeneracją turbin zapewnia skuteczną identyfikację problemów oraz wykonanie odpowiednich procedur naprawczych. Kolejnym niezbędnym elementem są specjalistyczne narzędzia i maszyny oraz części zamienne, które powinny być oryginalne lub wysokiej jakości, aby zapewnić trwałość i wydajność turbiny. Dokładny zakres prac przy regeneracji turbiny zależy od jej stanu. W przypadku lekkich uszkodzeń, może wystarczyć jedynie czyszczenie i wyważenie turbosprężarki. Natomiast przy bardziej poważnych zniszczeniach konieczna może być wymiana niektórych elementów na nowe np. łożysk.

Czy da się samemu zregenerować turbinę?

maszyny do regeneracji turbosprezarek

Teoretycznie można samemu zregenerować turbinę, jednakże jest to zadanie trudne i ryzykowne. Regeneracja turbosprężarki wymaga specjalistycznych maszyn, umiejętności i doświadczenia, ma również na celu przywrócenie oryginalnych parametrów i wydajności turbosprężarki oraz przedłużenie jej żywotności, dlatego warto zlecić ją doświadczonemu specjaliście ds. turbosprężarek. Dodatkowo przy samodzielnej naprawie turbin należy zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa oraz wysokie ryzyko uszkodzeń, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzona renowacja może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji i jeszcze większych zniszczeń turbiny.

Ile kosztuje remont turbosprężarek?

Koszt „remontu”, czyli regeneracji turbiny może się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak cena zależna jest od wielu czynników np. stopnia uszkodzenia, rodzaju turbosprężarki czy części zamiennych. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków naprawa turbiny jest znacznie bardziej opłacalna niż wymiana na nową.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi