blog

Jaki jest koszt regeneracji turbiny?

14 września 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki

Jeżeli uszkodzenia będą możliwe do usunięcia i nie będą zbyt poważne, za regenerację turbiny w przypadku samochodu osobowego zapłacimy około 500-600 złotych. Koszt ten nieznacznie będzie się różnić także od modelu i rodzaju danej turbosprężarki. Im naprawa będzie bardziej wymagająca i czasochłonna, tym za naprawę naszego podzespołu zapłacimy proporcjonalnie więcej. Szczególnie kosztowna jest usługa regeneracji turbiny ze zmienną geometrią, ponieważ potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Warto wiedzieć, że koszt zakupu nowej turbosprężarki zaczyna się od kilku tysięcy złotych, dlatego powinniśmy wykorzystać wszystkie możliwości, aby obeszło się bez tego kosztownego zakupu i aby sprawa zakończyła się na regeneracji uszkodzonego podzespołu.

Cennik regeneracji turbosprężarki - Ile trwa regeneracja turbiny

Cena regeneracji turbosprężarki uzależniona jest od przyczyny jej awarii. Oczywiste jest to, że nie zawsze cena ta będzie taka sama, jednakże przy standardowych uszkodzeniach jest to około 500-600 złotych. Na ostateczny kształt ceny regeneracji podzespołu składa się wiele czynników. Wszystkie konkretne koszty ustalane są z klientem wcześnie, Dlatego nie ma mowy o sytuacji, w której osoba decydująca nie została poinformowana o kosztach regeneracji. Proces regeneracji turbosprężarki trwa zazwyczaj około 1-2 dni roboczych.

1. Regeneracja turbosprężarki – naprawa turbiny – Cennik - Regeneracja turbiny 1.9 TDI cena

Koszt części do turbiny jest różny i zależny od modelu. Warto wiedzieć, że jest sporo elementów, które mogą ulec uszkodzeniu w naszym podzespole. Co więcej, do ceny części trzeba też dołożyć pracę specjalistów. Cennik bardzo często jest uzależniony od popularności i renomy warsztatu, Jednakże cena regeneracji turbosprężarki zazwyczaj waha się od 500 do 600 złotych. Wiadomo, możemy też znaleźć tańsze, jak i sporo droższe oferty. Regeneracja tego podzespołu sama w sobie to świetny sposób na uzyskanie osiągów zbliżonych do fabrycznych.

regeneracja turbosprężarki

2. Ile kosztuje regeneracja turbiny? - Koszt regeneracji turbiny ze zmienną geometrią

Zakup nowego podzespołu jest kosztem, którego właściciel samochodu stara się uniknąć. Alternatywą tutaj może być zakup turbiny po regeneracji lub naprawa zepsutej. Naprawa typowej turbiny, przy standardowych uszkodzeniach to koszt, który waha się od 500 do 600 złotych. Z kolei koszt regeneracji turbosprężarki ze zmienną geometrią jest zależny od tego, czy mechanizm VNT uległ uszkodzeniu, wtedy cena będzie może się zwiększyć. Usługi tej nie jesteśmy w stanie dokładnie wycenić przed demontażem turbosprężarki. Dopiero demontaż podzespołu na części pierwsze pozwoli określić zakres oraz skalę uszkodzeń, a także możliwość ich naprawy – pamiętajmy, że nie każda turbina kwalifikuje się do naprawy.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Jakub
2022-12-30 09:19:29
Cena regeneracji turbosprężarki zależy od wielu czynników, takich jak model samochodu, rodzaj silnika, stopień uszkodzenia turbosprężarki, a także od lokalizacji i cen usług w danym regionie. Ogólnie rzecz biorąc, cena regeneracji turbosprężarki może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Należy pamiętać, że regeneracja turbosprężarki wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego zakładu naprawczego. W niektórych przypadkach może być konieczne zakupienie dodatkowych elementów układu dolotowego lub innych części zamiennych, co może wpłynąć na całkowity koszt regeneracji. Zaleca się porównywanie cen różnych zakładów naprawczych przed podjęciem decyzji o regeneracji turbosprężarki. W niektórych przypadkach może być bardziej opłacalna wymiana turbosprężarki na nową, niż poddawać ją regeneracji. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić stan turbosprężarki i innych elementów układu dolotowego przed podjęciem decyzji o naprawie lub wymianie.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi