blog

Jak zamontować turbo w samochodzie?

21 października 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Turbosprężarka Naprawa

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Tajniki dotyczące tego, jak zamontować turbo w samochodzie, interesują nie tylko mechaników samochodowych, ale także miłośników motoryzacji lubiących zajmować się drobnymi naprawami swoich pojazdów. W obu przypadkach, gdy turbosprężarka jest regenerowana oraz gdy konieczna jest wymiana turbiny (cena okaże się zazwyczaj droższa od kosztu regeneracji), obowiązkowo należy zastosować konkretne wskazówki montażowe turbo. Montaż turbo krok po kroku wymaga staranności oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pozwala uniknąć przykrych sytuacji, w których objawy uszkodzonej turbiny występują tuż po montażu. Zamiast główkować nad tym, jak długo można jeździć z uszkodzoną turbiną, zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią oraz do skorzystania z regeneracji turbo lub z opcji zakupu turbosprężarki samochodowej.

Co sprawiło, że turbina padła podczas jazdy?

Jedną z najbardziej niemiłych niespodzianek dla użytkowników turbodoładowanych samochodów jest awaria turbiny podczas jazdy. Przyczyną wystąpienia usterki turbosprężarki może być przedostanie się do układu nawet niewielkiego ciała stałego, niedostateczne smarowanie turbo lub awaria innych współpracujących z turbiną elementów. Tego typu uszkodzeniom mogą ulegać wszystkie rodzaje turbosprężarek i to właśnie wskutek ich wystąpienia w układzie może pracować wyjąca turbina lub zatarta turbina. Objawy dotyczą głównie odczuwalnej dynamiki pojazdu oraz słyszalnymi nietypowymi odgłosami określanymi ogólnie jako dźwięk uszkodzonej turbiny. Na wystąpienie awarii wpływ ma także zaniedbywanie zasad użytkowania auta z turbo oraz podstawowej eksploatacji samochodu. Mamy tu na myśli generowanie wysokich prędkości bez dostatecznego rozgrzania silnika oraz gaszenie silnika bez odczekania, aż turbo zwolni swoje obroty. Równie krzywdzące dla turbosprężarki jest niedopilnowanie rekomendowanych częstotliwości wymiany oleju silnikowego oraz filtrów, a także tankowanie paliwa wątpliwej jakości. Jeśli podejmujemy tego typu praktyki, kwestia tego, jak rozpoznać uszkodzoną turbinę w Dieslu oraz jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna, powinna nas jak najszybciej zainteresować.

Przystępujemy do działania – turbosprężarka gotowa do montażu

Czytelników naszych artykułów oraz Klientów autoryzowanej pracowni regeneracji turbosprężarek przekonujemy, że jazda z uszkodzoną turbiną może okazać się opłakana w skutkach. Zamiast tego podsuwamy im rozwiązania, dzięki którym niwelowany jest gwizd turbiny, a także przeprowadzana między innymi regulacja ciśnienia doładowania turbiny. Jest to możliwe dzięki regeneracji, którą przeprowadzamy na tysiącach dostarczanych turbosprężarek zgodnie z najwyższymi standardami światowej klasy producentów układów turbodoładowania. Co więcej, konsultanci działu regeneracji turbosprężarek samochodowych służą poradą, jak dobrać turbo do silnika, a także w jaki sposób powinien zostać przeprowadzony montaż turbo. Cena regeneracji oczywiście obejmuje te usługi. Wszystkie rodzaje doładowania silnika podczas montażu wymagają zastosowania się do określonych wymogów montażowych. Układ dolotowy w pojeździe musi zostać wyczyszczony, a jego elementy, które uległy uszkodzeniom bądź zużyciu, należy wymienić. Budowa turbosprężarki oraz charakterystyka jej pracy w układzie nie toleruje obecności jakichkolwiek zanieczyszczeń. Przed montażem turbiny konieczna jest wymiana oleju silnikowego i filtra powietrza, układ smarowania silnika powinien zostać poddany sprawdzeniu i wyczyszczeniu, skontrolować należy także ciśnienie podawane przez pompę olejową. Montowana do silnika turbosprężarka (zasada działania turbo wymaga znajomości akcentowanych przez nas wytycznych) musi zostać napełniona świeżym olejem silnikowym, a do montażu należy użyć nowych śrub i uszczelek. Jeśli turbo montowane jest w silniku wysokoprężnym, kolejnym etapem jest obracanie wałem korbowym (za pomocą rozrusznika) przy jednoczesnym odcięciu dopływu paliwa do chwili, gdy w przewodzie odpływowym turbo pojawi się olej. Zamontowana w ten sposób turbosprężarka samochodowa powinna bezawaryjnie funkcjonować w układzie przez kolejne setki kilometrów.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Bartek
2023-01-16 10:48:40
Montaż turbosprężarki w samochodzie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego zaleca się skorzystanie z usług specjalistycznego warsztatu samochodowego lub zatrudnienie doświadczonego mechanika. Oto ogólny przewodnik dotyczący montażu turbosprężarki w samochodzie: Przygotuj auto: przed montażem należy odłączyć akumulator, odpowietrzyć układ chłodzenia i odłączyć przewody zasilające do silnika. Demontując stary turbo: należy odłączyć przewody zasilające i odprowadzające, a także odkręcić śruby mocujące. Przygotowanie nowego turbo: należy dokładnie wyczyścić nowe turbo i zamontować nowe uszczelki i pierścienie. Montaż nowego turbo: należy zamontować nowe turbo na miejscu starego, dokręcić śruby mocujące i podłączyć przewody zasilające i odprowadzające. Sprawdzanie szczelności: po zamontowaniu należy sprawdzić czy wszystko jest szczelne i czy nie ma wycieków. Uruchomienie silnika: należy odpowietrzyć układ chłodzenia, podłączyć akumulator i uruchomić silnik, sprawdzając czy wszystko działa prawidłowo. Ten proces jest skomplikowany i czasochłonny, dlatego ważne jest, aby zatrudnić doświadczonego mechanika, który posiada wiedzę i narzędzia potrzebne do prawidłowego montażu.
Adaś
2020-10-26 14:49:54
Super, że Państwa firma dzieli się informacjami, jak dobrze zamontować turbo po regeneracji, tak aby go ponownie nie uszkodzić.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi