blog

Jak wyczyścić turbinę z nagaru?

9 czerwca 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Regeneracja turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Turbosprężarkę bez jej wyciągania można wyczyścić, stosując dodatek do paliwa, który ma za zadanie wyczyścić turbinę. Wybór tych preparatów jest bardzo szeroki i bez problemu dostaniemy odpowiedni produkt do rodzaju posiadanego samochodu. To wykorzystanie dodatku paliwowego w dużej mierze ma efekt zapobiegawczy niż usuwający zanieczyszczenia występujące w urządzeniu turbo. Mimo wszystko miejmy świadomość tego, że taki sposób czyszczenia turbosprężarki może być skuteczny jedynie przy naprawdę niewielkich zabrudzeniach. Nie ma szansy na wyczyszczenie zapieczonych i zapchanych elementów turbiny. W takich wypadkach bez jej rozebrania się nie obejdzie.

Czyszczenie zmiennej geometrii turbiny - Jak wyczyścić turbinę

Zablokowane łopatki spalin zmiennej geometrii turbiny powinniśmy jak najszybciej odblokować poprzez poddanie mechanizmu VNT czyszczeniu. Zablokowane w jednej pozycji kierownice spalin doprowadzić mogą do sytuacji, kiedy turbosprężarka będzie się przeładowywać, co może spowodować rozszczelnienie turbiny, a to z koli może być przyczyną wycieków oleju silnikowego. Czyszczenie urządzenia turbo bez rozpierania ma sens jedynie w przypadku, kiedy nie jest ono mocno zanieczyszczane. Możemy też sporadycznie, w celu utrzymania czystości turbiny stosować dodatek do paliwa. W przypadku mocno zanieczyszczonej i zapchanej turbosprężarki dokładne jej czyszczenie bez demontażu może okazać się niemożliwe.

Czyszczenie turbiny bez demontażu - Preparat do czyszczenia turbiny DIESEL

Aby urządzenie turbo mogło służyć wiele lat bez konieczności wymiany, powinniśmy od czasu do czasu wyczyścić jej poszczególne elementy. Możemy zrobić t w prosty sposób, a wystarczy tylko wyposażyć się w specjalistyczny preparat. Ten produkt może znaleźć w większości sklepów motoryzacyjnych lub kupić przez internet. Dzięki takiemu preparatowi szybko i bezpiecznie wyczyścisz układ dolotowy podczas pracy silnika. Produkt czyści zarówno turbinę, jak i przepustnicę, a także obszar zawrotów i komorę spalania.

Czyszczenie turbiny bez demontażu

Sposób na zapieczone turbo? - Czym wyczyścić turbinę

Domowym sposobem na rozruszanie turbosprężarki jest użycie specjalnego preparatu, który pomoże jedynie w przypadku rdzy nagromadzonej na łopatkach. Natomiast nagromadzony nagar, który powstał na skutek spalonego paliwa i oleju wymaga dogłębnego czyszczenia. Najrozsądniej jest oddać turbinę w ręce wyspecjalizowanego serwisu, gdzie zostanie ona poddana dokładnej regeneracji, co przywróci jej prawidłowe działanie. Do samodzielnego wyczyszczenia turbosprężarki znajdziemy w sklepach różnego rodzaju środki chemiczne, które umożliwiają przeczyszczenie urządzenia turbo bez rozbierania.



Oceń wpis Aktualna ocena:  4.25

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.25
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Piotrek
2022-12-30 15:40:00
Nagar w turbinie może być spowodowany przez różne czynniki, takie jak niska jakość paliwa, niedokładne spalanie lub złe warunki eksploatacyjne. Nagar może osadzać się na elementach turbiny, takich jak koło kompresji, łożyska lub śmigło, i może prowadzić do spadku wydajności i awarii urządzenia. Aby wyczyścić turbinę z nagaru, należy postępować według następujących kroków: Odłącz turbinę od silnika i zdemontuj ją z samochodu lub innego urządzenia. Oczyść zewnętrzne elementy turbiny z brudu i kurzu za pomocą czystej szmatki lub specjalnych narzędzi do czyszczenia. Zdejmij koło kompresji i inne elementy wewnętrzne turbiny, takie jak wałek lub łożyska.Użyj specjalnych narzędzi, takich jak szczotki lub szczoteczki do czyszczenia, aby usunąć nagar z wewnętrznych elementów turbiny. Możesz także użyć specjalnych środków chemicznych do usuwania nagaru, takich jak rozpuszczalniki lub rozpuszczalniki organiczne. Wypłucz wewnętrzne elementy turbiny czystą wodą, aby usunąć resztki środków chemicznych lub brudu. Osusz wewnętrzne elementy turbiny i złóż je z powrotem do korpusu. Zainstaluj turbinę z powrotem w silniku lub innym urządzeniu, upewniając się, że wszystkie elementy są poprawnie zamontowane i szczelnie osadzone. Pamiętaj, że czyszczenie turbiny jest skomplikowanym zadaniem, które wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi