blog

Jak sprawdzić jaką mam turbinę?

9 Grudzień 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Odpowiedź na pytanie, jaka turbina jest odpowiednia dla Twojego silnika znajdziesz w katalogu turbosprężarek. Po wybraniu marki oraz modelu pojazdu pojawi się informacja o tym, jaką masz turbosprężarkę. W przypadku problemu możesz również skorzystać z pomocy naszych pracowników, którzy ustalą, jaka turbina jest odpowiednia dla Twojego pojazdu.

Jak sprawdzić, odczytać numer turbosprężarki? - Jak sprawdzić turbinę 1.9 TDI

W celu identyfikacji turbosprężarki w pierwszej kolejności należy odczytać jej producenta. Zazwyczaj na obudowie turbiny znajduje się wybita nazwa, najpopularniejsi producenci turbosprężarek to: Garrett, BorgWarner, IHI, Mitsubishi. Na obudowie turbo znajduje się również tabliczka znamionowa, która zawiera numery takie, jak: model turbo, numer OEM oraz numer producenta. W przypadku problemu z odczytaniem numerów z tabliczki znamionowej warto skorzystać z pomocy specjalistów.

1. Czy po numerze VIN można sprawdzić jaka turbina siedzi? - Turbina po numerze VIN

Oprócz wypomnianych wyżej metod weryfikacji rodzaju turbosprężarki jest jeszcze jeden sposób. Rodzaj swojego turbo ustalić możesz także po numerze VIN, który po wpisaniu w wyszukiwarkę turbosprężarek wskaże Twoją. Numer VIN również umożliwia także sprawdzenie między innymi historii pojazdu, przed zakupem pojazdu warto go sprawdzić właśnie po numerze VIN. Jednak nie w każdym przypadku VIN może posiadać informacje o turbosprężarce.

2. Jak ustalić model turbosprężarki: Garrett - Oznaczenia turbosprężarek Garrett

W przypadku turbosprężarek Garrett ich numer zazwyczaj składa się z 6 znaków, pierwszymi cyframi zazwyczaj są 4 oraz 7 i 8. Następnie znajdują się 4 cyfry, a na końcu literka S. Zazwyczaj można rozpoznać 3 sposoby oznaczania turbosprężarek Garrett: 831157-3, 831157-0003, 831157-5003S. Podejmując się wyszukiwania turbo po numerze, używa się w tym celu tylko pierwszych 6 cyfr (831157), lub całego numeru razem z łącznikiem (831157-3). Turbo możesz również zidentyfikować po numerze OEM, jeśli go znasz.

turbosprężarki i modele

3. Jak sprawdzić turbinę - Prawidłowe ciśnienie doładowania turbiny?

Objawem uszkodzonej turbosprężarki jest między innymi brak mocy spowodowany niedostatecznym doładowaniem. Za poprawny pomiar ciśnienia doładowania odpowiada czujnik ciśnienia doładowania turbiny. Pomiar ciśnienia doładowania można przeprowadzić przy pomocy manometru, powinno ono się znajdować w przedziale od 0.4 do 1.5 bara, natomiast w pojazdach sportowych przekracza on 2.5 bara. Ciśnienie doładowania jest zmienne w zależności od warunków pracy silnika, ECU wylicza, jakie ono powinno być.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Olek
2023-01-11 13:20:10
Aby sprawdzić, jaką masz turbinę, należy spojrzeć na informacje zamieszczone na jej obudowie lub na etykiecie znamionowej. Na obudowie lub etykiecie powinny znajdować się informacje takie jak producent, model, numer seryjny i rok produkcji. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć tej informacji na obudowie, możesz skontaktować się z producentem lub sprzedawcą, aby uzyskać pomoc w określeniu typu turbiny.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi