blog

Jak rozpoznać uszkodzoną turbinę? 7 sygnałów awarii!

25 października 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Rozpoznać awarie turbosprężarki można przede wszystkim przez:
spadek mocy;
dymienie;
dźwięki;
ostrzeżenia na desce rozdzielczej;
zwiększone zużycie oleju;
nadmierne szarpanie i drganie;
wyczuwalna woń oleju.
Wykrycie awarii turbiny w samochodzie może być trudne, ale istnieje kilka oznak, które mogą sugerować problemy z tą częścią układu. Jeżeli zauważysz, którykolwiek z podwyższysz sygnałów, warto jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą od turbosprężarek, który pomoże ustalić dalszy plan działania.

Regeneracja Turbiny
Regeneracja Turbosprężarki

Jak brzmi Uszkodzona turbina?

Bardzo często są to dźwięki przypominające gwizdanie, piszczenie, cykanie, skrzypienie, stukanie, huk podczas pracy turbosprężarki lub brzęczenie. Uszkodzona turbina w samochodzie może generować różne charakterystyczne dźwięki, zależnie od rodzaju usterki. Niektórzy mechanicy porównują te hałasy do odgłosów wydawanych przez sowy lub syreny karetki pogotowia. Jeśli usłyszysz takie nietypowe dźwięki, które mogą sugerować problemy z turbiną, najlepszym krokiem jest skorzystanie z usługi regeneracji turbosprężarki. Ten proces zazwyczaj trwa krótko, zwykle około jednego, półtora dnia roboczego, i pozwala przywrócić turbosprężarce jej pierwotne właściwości i wydajność, co jest znacznie tańszą opcją niż całkowita wymiana turbiny.

Czy da się jechać z uszkodzona turbina?

Turbosprężarka Regenerowana

Uszkodzenie turbosprężarki nie zawsze wyłącza samochód z ruchu, ale może znacznie obniżyć moc silnika, co może sprawić, że jazda staje się niebezpieczna. W przypadku awarii turbiny ważne jest, aby nie kontynuować jazdy, ponieważ to może prowadzić do dalszych uszkodzeń. Konsekwencje kontynuowania jazdy z uszkodzoną turbiną mogą być poważne i potencjalnie prowadzić do uszkodzenia całego silnika, a ostatecznie do jego zniszczenia. Dlatego należy natychmiast zatrzymać pojazd i skonsultować się z mechanikiem w celu diagnozy i naprawy lub wezwać lawetę i odstawić auto od razu do doświadczonego mechanika. Jednocześnie pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu miejsca postoju, aż do momentu przybycia pomocy.

Ile kosztuje naprawa turbiny w 2023?

Cena naprawy turbosprężarki w 2023 roku może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, lokalizacja (wybierając warsztat w Warszawie, Łodzi, Krakowie, czy np. Częstochowie zapłacimy więcej niż w mniejszym mieście), rodzaj awarii turbiny oraz wybór mechanika lub serwisu samochodowego. Ogólnie rzecz biorąc, koszty naprawy turbiny mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Naprawa turbosprężarki może obejmować różne aspekty, takie jak wymiana uszkodzonych części, regeneracja, lub nawet całkowita wymiana turbiny. Koszty będą uzależnione od tego, co jest potrzebne do przywrócenia turbiny do działania. W niektórych przypadkach regeneracja może być tańszą opcją niż zakup nowej turbosprężarki.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.75

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.75
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi