blog

Jak regeneruje się turbinę samochodową?

1 września 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Regeneracja Turbosprężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Jak regeneruje się turbinę samochodową?

Regeneracja turbiny samochodowej polega na wymianie uszkodzonych części na nowe, a także na dokładnym wyczyszczeniu reszty. Najpierw rozbiera się podzespół na części pierwsze, które trafiają do myjki wysokociśnieniowej, a po tym poddawane są piaskowaniu. Kiedy wszystkie elementy turbo zostaną wyczyszczone, konieczna jest weryfikacja pod kątem uszkodzeń, a także zużycia. Po zakończonej weryfikacji specjalista może sprawdzić bez problemu, które części mogą być ponownie użyte, a które trzeba koniecznie wymienić na nowe. Po przeprowadzonej analizie stanu i sprawdzeniu całości poprzez wyważenie można zamontować zregenerowany podzespół.

Regeneracja turbosprężarki w praktyce - Regeneracja turbosprężarek opinie

Szereg zalet wynikających z zastosowania turbosprężarki przy jednoczesnym wysokim koszcie ewentualnej naprawy tego podzespołu sprawia, że cały czas na wysokim poziomie plasuje się zapotrzebowanie na usługę regeneracji. To zainteresowanie stale rośnie, co jest spowodowane dużą różnicą między ceną zakupu nowej turbosprężarki a kosztem regeneracji. Ta usługa staje się coraz bardziej popularna za sprawą nowoczesnej technologii i urządzeń, dzięki którym turbiny po regeneracji nie odbiegają jakościowo od nowych. Mimo tego, że zainteresowanie na usługę regeneracji stale rośnie, to nie wszystkie warsztaty, pomijając te, które nie posiadają odpowiedniego sprzętu i kwalifikacji, takiej usługi nie podejmują, ponieważ nie są w stanie wykonać tego poprawnie.

1. Regeneracja turbosprężarki – zrób ją sam w garażu! - Regeneracja turbosprężarki

Czy aby na pewno samodzielne przeprowadzona regeneracja turbosprężarki okaże się równie skuteczna, jak regeneracja w autoryzowanym serwisie? W przypadku regeneracji turbiny samochodowej nie tylko potrzebne są specjalistyczne maszyny oraz narzędzia, ale także ważna jest odpowiednia wiedza oraz doświadczenie. Niestety bez tych wszystkich istotnych kwestii, samodzielnie przeprowadzony proces regeneracji turbiny może okazać się porażką, co więcej doprowadzić może do uszkodzenia silnika. Regeneracja turbiny samochodowej w autoryzowanym serwisie w porównaniu z zakupem fabrycznie nowej turbosprężarki nie należy do drogich, dlatego warto zrezygnować z pomysłu samodzielnej naprawy, która może odbywać się na zasadzie licznych prób i błędów.

2. Profesjonalna regeneracja turbosprężarki - Regeneracja turbosprężarek Garrett

Profesjonalne i duże pracownie w kraju świadczą usługi regeneracji turbosprężarki, które najłatwiej jest znaleźć w większych miastach, jednakże pamiętajmy o tym, aby wybierać zaufane i wyspecjalizowane w dziedzinie regeneracji serwisy. Dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób przebiega proces regeneracji turbiny – serwisant, który przyjął podzespół, poddaje go diagnostyce i badaniu pojedynczych elementów, które mogą być wyeksploatowane lub uszkodzone. Po takiej szczegółowej analizie serwis kontaktuje się z klientem, któremu przedstawia szczegóły dotyczące tego, jaki turbosprężarka powinna przejść proces regeneracji, a następnie dochodzi do przygotowania turbo za pomocą oczyszczenia z zabrudzeń.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.75

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.75
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi