Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regulacja turbiny – środek do czyszczenia turbiny – 1,9 tdi

Regulacja turbiny – środek do czyszczenia turbiny – 1,9 tdi

Zaburzenia ciśnienia, a regulacja turbiny – środki do czyszczenia turbiny – turbina 1.9 TDI – dlaczego zachodzą takie procesy

Czy regulacja turbiny 1.9 tdi ma jakiekolwiek znaczenie na te efekty. Zjawisko występowania fali uderzeniowej w przewodzie dolotowym w trakcie suwu ssania od dawna fascynowało D. Broome’a z ośrodka badawczego firmy Ricardo and Co Engineers Ltd w Shoreham-by-Sea, który wyniki swych prac przedstawił na sympozjum w Wyższej Szkole Inżynierii Samochodowej w roku 1966, a następnie opublikował w czasopiśmie Automobile Engineed. Najwcześniejsze wzmianki na interesujący go temat spotkał w pracach z roku 1904. Od tego czasu przeprowadzono wiele teoretycznych i praktycznych eksperymentów nad problemem doładowania dynamicznego, ale brak nadal uzgodnionych poglądów co do zjawisk fizycznych towarzyszących procesowi napełniania i brak powszechnie przyjętej metody ilościowej oceny tych procesów.


Teoria falowa

Broome starał się rozwiązać to zagadnienie bez pogłębiania kontrowersji dotyczących samych procesów fizycznych. Uważał on, że możliwe jest ilościowe określenie przewidywanych efektów działania fali uderzeniowej w przewodzie dolotowym i to zarówno w przypadku silników z indywidualnymi przewodami, jak też łączonym z grupy. Dla łatwiejszego analizowania procesów zachodzących w przewodzie dolotowym wyróżnia on efekty bezwładnościowe i falowe występujące w procesie napełnienia. Podziału tego dokonał mając pełną świadomość, że nie występują one oddzielnie w sensie fizycznym, a podział taki jedynie ułatwia analizowanie obu wymienionych zjawisk. Efekty te zawsze występują razem, chociaż raz jeden, raz drugi ma większy wpływ na końcowe spiętrzenie czynnika.

Efekt falowy jest spowodowany stale występującymi zaburzeniami ciśnienia (powstają podczas ssania z powodu cyklicznej pracy silnika), które tworzą falę stojącą w rurze dolotowej. Jeśli amplituda początkowego impulsu jest duża i tłumienie fal małe, fala stojąca ma wpływ na ciśnienie w wolnym przelocie zaworu, a tym samym na napełnienie cylindra. Istotne jest by zakłócenia ciśnienia spowodowane poprzednim cyklem napełnienia nie zmniejszyły amplitudy fali stojącej w cyklu następnym.


Środki do czyszczenia turbiny

Warto używać środki do czyszczenia turbiny i kolektorów ssących, aby zmniejszyć odkładanie się zanieczyszczeń stałych odrywających się od powierzchni w czasie pracy silnika.


Preparat do czyszczenia turbosprężarki:

czyszczenie turbosprężarki - preparat
Środek do czyszczenia turbo
Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Regeneracja turbin Szczecin 02 października 2018

Regeneracja turbin Szczecin

Naprawa turbosprężarek w Szczecinie – ASO Bosch Diesel Service – Melett części Szczecin...

Turbosprężarka - część 2 13 sierpnia 2019

Turbosprężarka - część 2

Turbosprężarka - Część 2   Wśród istotnych zagadnień z dziedziny...

Regulacja turbiny – środek do czyszczenia turbiny – 1,9 tdi 02 października 2018

Regulacja turbiny – środek do czyszczenia turbiny – 1,9 tdi

Zaburzenia ciśnienia, a regulacja turbiny – środki do czyszczenia turbiny –...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.