
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
W tym artykule zajmiemy się zagadnieniem, które głównie zainteresuje posiadaczy silników wolnossących, czyli potocznie mówiąc benzyniaków, ponieważ będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie - jak jeździć z turbiną - benzyna? Każdy rodzaj turbosprężarki nie lubi złego traktowania, niewłaściwego stylu jazdy oraz zapominania o regularnych przeglądach samochodowych. Jak dbać o silnik benzynowy z turbiną, żeby cieszyć się, jak najdłużej sprawnie działającym układem turbodoładowania? Czego należy unikać, żeby nie dopuścić do prędkiej wizyty w autoryzowanym serwisie? O tym dowiesz się w dalszej części naszego artykułu.

Technika jazdy samochodem z turbiną – benzyniak
Właściciele benzyniaków, którzy posiadają nowy samochód, z niewielkim przebiegiem, nie będą mieć większych problemów z turbiną, o ile będziemy przestrzegać zaleceń producenta w zakresie turbo. Schody zaczynają w przypadku aut starszych, mocno już „zajechanych”. Korzystanie z takiego typu samochodów musi być uzależnione od wprowadzenia w życie konkretnych nawyków. Zakazany "suchy start", dbanie o chłodzenie turbiny po zakończeniu jazdy, zwłaszcza tej dynamicznej, to czynności, które obowiązują wszystkich posiadaczy turbo. Kupowanie oleju z wyższej półki oraz kontrolowanie jego stanu, jak również przestrzeganie cyklicznych przeglądów samochodowych, o tym nawet nie trzeba nikomu przypominać. A co z techniką jazdy z turbo benzyniakiem? Otóż układ turbodoładowania najlepiej reaguje na długodystansowe, „niezamulające” jazdy. Trasa opiewająca w szybką jazdę, na wysokich obrotach powoduje, że występuje wypalanie się sadzy, która lubi zbierać się na częściach turbiny, powodując ich awarię. Tak więc, czy nadaje się turbo benzyna do miasta? Czy krótkie dystanse mogą szkodzić „turbobenzynówce”? Na pewno benzyniak jest lepszą opcją dla mieszkańców miasta niż diesel. Silnik wolnossący w szybszym tempie otrzymuje zdolność do wykonywania pracy, już po przejechaniu tylko paru kilometrów. Codzienne podróżowanie po miejskich ulicach, sukcesywna zmiana biegów, może nie należy do idealnego środowiska żywotności „turbobenzyniaka”, ale śmiało można rzec, że radzą sobie naprawdę dobrze. Z myślą o dotarciu turbo warto od czasu do czasu przejechać się po drodze szybkiego ruchu i „przedmuchać” nasz układ turbodoładowania. Dynamiczna, jednostajna jazda na najwyższym biegu usprawni pracę naszej turbosprężarki. Warto pamiętać, że w przypadku „wolnossaków” mniejsza pojemność silnika, większy power jazdy równa się zwiększeniu ryzyka usterki. Turbina w samochodzie benzynowym jest bardziej awaryjna w porównaniu do diesla. W takim razie, jak sprawdzić turbinę w silniku benzynowym, jeżeli zostaną zaobserwowane pierwsze objawy usterki turbosprężarki? Skonsultujmy problem z serwisem Bosch Car Service z myślą, że jazda z uszkodzoną turbiną jest niezalecana i na dłuższą metę nie wróży niczego dobrego.

Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze