blog

Jak jeździć samochodem z turbo?

27 czerwca 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
regeneracja turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

O turbodoładowany samochód należy odpowiednio dbać, czyli pamiętać o częstej wymianie oleju i filtrów. Aby prawidłowo zadbać o urządzenie turbo, powinniśmy pamiętać także, aby po odpaleniu nie wciskać pedału gazu w podłogę, dajmy czas silnikowi na osiągnięcie optymalnej temperatury. Po dynamicznej, szybkiej jeździe, między innymi po autostradzie, warto odczekać 1-2 minuty po zatrzymaniu pojazdu, aby schłodzić turbo. Kolejnym ważnym czynnikiem jest jazda wyłącznie po mieście – pamiętajmy, że regularna jazda miejska zwiększa ryzyko odkładania się szkodliwej sadzy we wnętrzu turbiny oraz w kolektorze dolotowym.

Turbo benzyna - jak jeździć? - Jak jeździć z turbiną benzyna

Przy jeździe autem turbodoładowanym, kierowca powinien pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, rozgrzanie silnika, dajmy czas – około 30 sekund, aby rozprowadził on olej po całym układzie. Po drugie – schładzanie silnika, które jest równi ważne jak rozgrzanie – po szybkiej jeździe powinniśmy odczekać 1-2 minuty, aby wirnik turbiny mógł wyhamować. Po trzecie, wymieniajmy często olej silnikowy wraz z filtrami, ponieważ rzadka jego wymiana zmniejsza średnicę kanału doprowadzającego olej do turbiny, czyli go przytyka.

Jak wydłużyć życie turbosprężarki? - Przy jakich obrotach włącza się turbina

Żeby wydłużyć życie urządzenia turbo powinniśmy pamiętać o częstej wymianie oleju silnikowego wraz z filtrami – środek smarujący powinien być wymieniany najpóźniej po 15-20 tys. kilometrów. Jakość oleju, a także filtrów też ma ogromne znaczenie! Silnik wyposażony w turbosprężarkę powinniśmy uruchamiać bez gwałtownego wciskania pedału gazu. A po skończonej dynamicznie jeździ, powinniśmy pamiętać o odczekaniu 1-2 minut przed zgaszeniem, aby turbosprężarka ostudziła się. Turbodoładowanego silnika nie powinniśmy traktować zbyt delikatnie, ponieważ silnik użytkowany w taki sposób będzie miał problem z osiągnięciem temperatury roboczej.

Jak jeździć autem z turbodoładowaniem? - Jak jeździć dieslem z turbiną

Aby prawidłowo użytkować turbodoładowany samochód, kierowca powinien pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze nie powinno się traktować silnika zbyt delikatnie, ponieważ jednostka użytkowana w taki sposób ma problemy z osiągnięciem właściwej temperatury, przez co saliny nie są w stanie wypalić ewentualnych osadów, które odłożyły się w początkowym odcinku układu wydechowego, a więc także w turbinie. Od razu po dynamicznej i szybkiej jeździe nie wyłączaj silnika, warto odczekać 1-2 minuty, aby turbosprężarka się ostudziła. Podobnie jest przy włączaniu silnika – dajmy mu około pół minuty na odpowiednie rozsmarowanie oleju po całym układzie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Tomek
2022-12-30 14:50:53
Jeśli chcesz jeździć samochodem z turbodoładowaniem, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach: Uruchom silnik i pozwól mu się rozgrzać przed wyjazdem. Samochody z turbodoładowaniem mogą mieć tendencję do szybszego zużycia oleju, dlatego ważne jest, aby rozgrzać silnik przed rozpoczęciem jazdy. Unikaj gwałtownego dodawania gazu podczas ruszania z miejsca. To może spowodować przeciążenie turbiny, co może prowadzić do jej uszkodzenia. Zamiast tego, stopniowo dodawaj gaz, aby uniknąć przeciążenia. Pamiętaj o odpowiedniej dbałości. Samochody z turbodoładowaniem wymagają regularnych wymian oleju i filtrów, aby zapewnić prawidłowe działanie turbiny. Upewnij się także, że przestrzegasz zalecanego przez producenta harmonogramu konserwacji. Staraj się jeździć jak najbardziej równymi prędkościami. Samochody z turbodoładowaniem najlepiej sprawdzają się podczas jazdy z umiarkowaną prędkością. Jeśli będziesz jeździć zbyt szybko lub zbyt wolno, może to prowadzić do przeciążenia turbiny. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby pamiętać o delikatnym traktowaniu turbiny i unikaniu gwałtownych ruchów podczas jazdy samochodem z turbodoładowaniem. W ten sposób możesz zapewnić jej prawidłowe działanie i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi