blog

Islandia (IS) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Islandii (Ísland) – cała Europa

16 kwietnia 2019

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

1. Regeneracja turbo na Islandii

Regeneracja Turbo

Najnowocześniejsza i największa w Polsce specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek świadczy swoje usługi na terenie Islandii dzięki możliwości wysyłki, a jej największym atutem jest fakt, że każda turbosprężarka jest regenerowana na oryginalnych i rekomendowanych przez producenta częściach specjalnie przeznaczonych do danej marki, typu i modelu maszyny wirnikowej. Islandia jest położona w Północnej Europie na wyspie Islandia i kilku mniejszych wsypach, a między innymi jest to archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Całkowita powierzchnia terytorium tego państwa wynosi 103 125 kilometrów kwadratowych, co daje jej 107 miejsce na świecie pod względem wielkości. Na Islandii mieszka 350 tysięcy 710 ludzi, a językiem urzędowym jest islandzki oraz ustrój, jaki tam panuje to demokracja. Religią dominującą jest luteranizm w mniej więcej siedemdziesięciu czterech procentach. Do tego kraju przybywa rocznie około miliona turystów, a są to ludzie przeważnie z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ilość turystów rocznie jest bardzo ograniczana po to, aby taki ogrom turystów nie zniszczył naturalnego piękna państwa. Do przysmaków Islandczyków należy sfermentowane mięso rekina, kwaszone płetwy foki, a także suszone ryby na świeżym powietrzu. W poniższym artykule przedstawimy kilka największych miast, w których świadczy swoje usługi polska specjalistyczna pracownia, a takimi miastami są Reykjavik (101), Kopavogur (200), Hafnarfjordur (220), Akureyri (600), Keflavik (230), Garoabaer (210). Należy wspomnieć, że Islandia to tylko jedno państwo wśród krajów nordyckich, czyli krajów północnych.

Islandia (IS) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Islandii (Ísland) – cała Europa

2. Regeneracja turbosprężarek w mieście Reykjavik (kod pocztowy 101)

W największym mieście Islandii i jej stolicy polska profesjonalna pracownia regeneracji turbosprężarek świadczy na jej terenie swoje usługi za pomocą możliwości wysyłki. Atutem tego serwisu jest fakt, że istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat i ma ogromny szacunek i zaufanie ze strony klientów, którzy są bardzo zadowoleni z wykonywanej przez tę specjalistyczną pracownię pracy. Reykjavik (101) leży nad Zatoką Faxa na południowo-zachodniej części Islandii i jest uznawany za najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata. Stolicę zamieszkuje 124 tysiące 847 osób, a założony został w 874 roku, aczkolwiek prawa miejskie uzyskał dopiero 18 sierpnia 1786 roku. W Reykjaviku jest siedziba Towarzystwa Przyjaźni Islandzko-Polskiej, a także według danych statystycznych w 2014 roku Polacy byli najliczniejszą grupą imigrantów. Warto jednak też wspomnieć, że w 1942 roku zostało pochowanych 12 polskich marynarzy, którzy utonęli po katastrofie na zatoce Faxa. Miastami partnerskimi tego miasta jest Baku, Caracas, Helsinki, Kopenhaga, Moskwa, Wrocław, Wilno, Oslo, Petersburg i wiele innych miejscowości. Głównym kierunkiem zatrudnienia Polaków jest przemysł rybny.

Regeneracja turbosprężarek w mieście Reykjavik (kod pocztowy 101)

3. Czyszczenie turbiny w miejscowości Kopavogur (kod pocztowy 200)

Do jednego z pierwszych procesów, przez które przechodzi turbosprężarka, jest jej czyszczenie, a odbywa się to za pomocą myjki ultradźwiękowej, piaskowania, czy też wody pod ciśnienie, w której skład wchodzą silne chemikalia, a te z kolei mają za zadanie zniwelować wszystkie złoża tłustego nagaru, który zgromadził się w konstrukcji turbosprężarki. Taki proces jest potrzebny przede wszystkim przed dokonanie diagnostyki, ponieważ serwisant może wtedy dokładnie sprawdzić każdy element turbiny i wysunąć odpowiednie wnioski na temat ewentualnej przyczyny uszkodzenia, czy też destrukcji. Kopavogur (200) to miasto położone nad Zatoką Skerjafjorour na południowo-zachodniej części Islandii, a także tworzy gminę Kopavogsbaer, która wchodzi w skład Regionów Stołecznych. Nazwa miasta według języka islandzkiego to zatoka młodych fok, dlatego też w dolnej części herbu tej miejscowości znajduje się foczka. Turyści przyjeżdżający do tego miasta najchętniej odwiedzają najważniejszy zabytek miasta, czyli kościół Kopavogskirkja, który leży na wzgórzu Borgarholl w zachodniej części miasta, a w centralnej części miasta znajduje się najwyższy budynek Islandii, czyli wieżowiec Smaratorg 3.

 Czyszczenie turbiny w miejscowości Kopavogur (kod pocztowy 200)

4. Diagnostyka turbo w Hafnarfjordur (kod pocztowy 220)

Najnowocześniejsza polska profesjonalna i specjalistyczna pracowania świadczy usługę diagnostyki turbo na terenie miejscowości Hafnarfjordur (220) za pomocą możliwości wysyłki. W tej miejscowości istnieje możliwość diagnostyki turbiny, aczkolwiek jest to bardzo drogi proces, na który nie stać przeciętnego mieszkańca tej miejscowości, dlatego też wybiera on opcję polskiej specjalistycznej pracowni. Hafnarfjordur leży w południowo-zachodniej części Islandii u nasady półwyspu Reykjanes, a prawa miejskie otrzymał dopiero w 1908 roku. Aktualnie to miasto jest ważnym ośrodkiem kultury i sztuki, a zawdzięcza to starym drewnianym domom oraz ogrodowi rzeźb noszącego nazwę Vidistaoir. Ciekawostką jest fakt, że mieszkańcy tej miejscowości wierzą w elfy, a właśnie to miasto jest ich najbardziej znaną siedzibą, w restauracji nazywającej się Hasen można zjeść dania z elfów. Hafnarfjordur zamieszkuje 29 409 osób, a także znajduje się tutaj klasztor polskich Karmelitanek Bosych, który w 1984 roku przywędrowały z Elbląga na Islandię.

Diagnostyka turbo w Hafnarfjordur (kod pocztowy 220)

5. Wyważanie turbosprężarki w Akureyri (kod pocztowy 600)

W czwartej co do liczby ludności miejscowości istnieje możliwość wyważania turbiny, dzięki polskiej specjalistycznej pracowni, która świadczy swoje usługi na jej terenie. Należy wspomnieć, że wyważanie to najważniejszy proces, ponieważ to od niego zależy, jak maszyna wirnikowa będzie pracowała po zamontowaniu jej motorze napędowym danego pojazdu mechanicznego. Akureyri (600) to miasto w północnej Islandii leżące nad fiordem Eyjafjorour, a także w otoczeniu granitowych gór, których wysokość dochodzi do nawet 1500 metrów nad poziomem morza. Pomimo tego, że ta miejscowość jest położona bardzo blisko koła podbiegunowego, to panuje tam bardzo łagodny klimat, a także w ogrodzie botanicznym założonym w 1912 roku rosną tam rośliny z Nowej Zelandii, Hiszpanii bądź Tanzanii. Z Akureyri współpracuje Alesund, Kurytyba, Gimli, Lahti, Murmańsk, Randers, Vasteras, a także Cesme. Turyści przybywają tutaj, aby zobaczyć muzeum przyrodnicze, muzeum folkloru, muzeum Międzynarodowej Organizacji Dobrych Templariuszy i wiele innych ciekawych i fascynujących atrakcji turystycznych, aczkolwiek do tej miejscowości najczęściej przybywają ornitolodzy, biolodzy i wulkanolodzy.

Wyważanie turbosprężarki w Akureyri (kod pocztowy 600)

6. Demontaż turbiny w Keflaviku (kod pocztowy 230)

W Keflaviku polska specjalistyczna pracownia świadczy usługę demontażu turbosprężarki, a jest to proces niekiedy bardzo trudny i wymagający odpowiedniego doświadczenia, dlatego też tak wielu ludzi korzysta z usług tej profesjonalnej pracowni, której ceny są bardzo niskie, a czas zakończenia realizacji zlecenie bardzo krótki, ponieważ trwa zaledwie od jednego dnia do maksymalnie dwóch dni. Keflavik (230) to miejscowość położona na południowo-zachodniej części Islandii na półwyspie Reykjanes nad fiordem Stakksfjorour, a także znajduje się w niej główny międzynarodowy port lotniczy oraz równie ważny port rybacki. Ta miejscowość uzyskała prawa miejskie w 1949 roku, a liczba ludności wynosi 17.8 tysięcy mieszkańców. Dla turytów najważniejszych miejscem i najczęściej odwiedzanym jest muzeum etnograficzne i wystawa miniaturowych modeli statków, a także sztuczne jezioro wypełnione gorącą wodą, które znajduje się kilkanaście kilometrów na południe od miasta. W listopadzie 2006 roku lądowały w tej miejscowości dwa pierwsze polskie F-16 przez awarię instalacji do tankowania w powietrzu. Od drugiej wojny światowej do 2006 roku znajdowała się w tej miejscowości baza NATO zarządzana przez Amerykanów, a ich stacjonowanie tutaj było powodem wielu demonstracji islandzkich mieszkańców, którzy obawiali się amerykanizacji.

Demontaż turbiny w Keflaviku (kod pocztowy 230)

Wymiana turbo w miejscowości Garoabaer (kod pocztowy 210)

Dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, który w swoim wyposażeniu posiada turbo wiadomość o destrukcji maszyny wirnikowej, jest nieprzyjemna, ponieważ wiąże się to z ogromnymi kosztami naprawy turbosprężarki. Polska profesjonalna pracownia oferuje usługę wymiany turbo, którego cena jest bardzo niska, a na tym przede wszystkim zależy właścicielom. Garoabaer (210) to miasto położone w południowo-zachodniej części państwa noszącego nazwę Islandia nad zatoką Arnarnesvogur i wchodzi w skład zespołu miejskiego Wielkiego Reykjaviku z takimi miastami jak Hafnarfjorour oraz z Kopavogurem. Liczba ludności tej miejscowości wynosi około 13 tysięcy mieszkańców, a to czyni ją szóstą pod względem liczby osób miejscowością Islandii. Ciekawostką jest fakt, że miasto zostało położone na polu lawy, które powstało około 7 tysięcy 200 lat temu, a na jego terenie można znaleźć bardzo ciekawe i satysfakcjonujące formacje skalne. W 1920 roku powstało w Garoabaerze sanatorium przeciwgruźlicze, które jest obecnie szpitalem zajmującym się chorobami płuc i alergii. Bliźniacze miasta to Birkerod, Asker, Eslov, a także Jakobstad, a miastami, z którymi współpracuje ta miejscowość to Asker, Jakobstad, Eslov, Torshavn oraz Birkerod. Niestety jednak w tym mieście turyści nie znajdują wielu zabytków, aczkolwiek na uwagę zasługuje dziewiętnastowieczny kościół noszący nazwę Garoakirkja, a także Vidalinskirkja, który powstał w 1995 roku o konstrukcji nowoczesnej bryły. W 1998 roku w tej miejscowości zostało otworzone muzeum designu i sztuki użytkowej. Kiedyś ten obszar był typową wsią, aczkolwiek dzięki rozwojowi pobliskiej stolicy, który wpłynął bardzo na całą aglomerację i zamieszkało tam w 1970 roku już około 2,8 tysięcy ludzi. Garoabaer otrzymał prawa miejskie dopiero w 1976 roku i od tamtej pory nosi nazwę Garoabaer, czyli miasto ogrodów.

Wymiana turbo w miejscowości Garoabaer (kod pocztowy 210)
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Zbyszek
2023-01-23 15:17:13
Regeneracja to proces przywracania sprawności i wydajności turbosprężarki lub turbiny poprzez naprawę, wymianę lub odnawianie poszczególnych elementów. Regeneracja turbosprężarki polega na naprawie, wymianie lub odnawianiu wałków, łożysk, uszczelniaczy, a także na przeprowadzeniu procesu czyszczenia i regeneracji układu kompresji. Regeneracja turbiny polega na naprawie, wymianie lub odnawianiu wałków, łożysk, uszczelniaczy, a także na przeprowadzeniu procesu czyszczenia i regeneracji układu kompresji. W Islandii jest wiele firm specjalizujących się w regeneracji turbosprężarek i naprawie turbin, oferują one te usługi dla różnych typów pojazdów.
Miko333
2020-03-04 10:17:25
Myślałem, że w tym miejscu nigdy nie uda mi się uporać z turbiną w moim passacie b6 2.0 tdi, już się z wami kontaktuje!
karolyna
2019-08-28 12:25:02
Ciekawy artykuł, daje 5!

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi