blog

Ile wytrzyma turbina bez smarowania? To początek problemów!

21 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

W praktyce turbosprężarka wymaga nieustannego smarowania, zatem czas ten nie będzie długi, lecz nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile będzie wynosił. Zależy to głównie od czynników takich jak konstrukcja, materiały, obciążenie, prędkość obrotowa oraz warunki pracy. Brak smarowania prowadzi do nadmiernego zużycia, wzrostu temperatury, tarcia i zużycia elementów turbiny. W rezultacie doprowadzi to do awarii w krótkich czasie. Warto zatem regularnie sprawdzać i otrzymywać komponent zgodnie z zaleceniami producenta oraz stosować odpowiednie smary, aby zapewnić ich sprawne i bezpieczne działanie.

Wymiana oleju w silniku
Turbosprężarka - jaki olej

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Jaki olej do turbosprężarki?

Wybór odpowiedniego oleju do turbosprężarki jest istotny i zaleca się stosować te oleje, które zaleca producent. Wybierz olej, który zachowuje swoje właściwości smarne w szerokim zakresie temperatur, ponieważ turbosprężarki mogą osiągać wysokie temperatury w trakcie pracy. Przed dokonaniem wyboru oleju zawsze warto sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu i zasięgnąć opinii specjalistów lub producenta turbosprężarki, aby wybrać olej odpowiedni do konkretnego modelu i warunków eksploatacji.

Czy warto dbać o turbosprężarkę?

Jak zadbać o Turbosprężarkę - serwis

Dbanie o turbosprężarkę jest istotne, aby utrzymać jej sprawność, przedłużyć żywotność i niknąć kosztownych napraw. Turbosprężarka zwiększa moc i wydajność silnika poprzez dostarczanie większej ilości sprężonego powietrza do cylindrów. Dbanie o nią sprawi, że będzie działała efektywnie, co wpłynie na ogólną wydajność pojazdu. Awaria turbosprężarki może być kosztowna i prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Sprawna turbosprężarka może przyczynić się do poprawy efektywności paliwowej, ponieważ zwiększa moc silnika bez konieczności zwiększania pojemności silnika. Dbanie o turbosprężarkę pomaga w utrzymaniu odpowiednich warunków pracy silnika, co przekłada się na jego długotrwałe funkcjonowanie bez poważnych problemów.

Jakie są koszty naprawy turbosprężarki?

Koszty naprawy turbosprężarki są naprawdę wysokie, chociaż nie tak duże, jak kupno nowej turbosprężarki. Zadbaj o swój komponent na tyle dobrze, żeby nie musieć się o tym przekonywać. Niekiedy koszty zakupu nowej turbosprężarki to kwoty rzędu 3000,00 zł do 19000,00 zł. Regeneracja to lepsza – bardziej ekonomiczna opcja. Sprawna turbosprężarka, eksploatowana w optymalnych warunkach, z łatwością przebywa dystanse rzędu 150-200 tysięcy kilometrów. Istnieją również pojazdy, w których ten element mechaniczny działa bez zarzutu nawet do około 400 tysięcy kilometrów.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi