
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę

Sam demontaż turbiny trwa standardowo jeden dzień roboczy. Wszystkie poczynania serwisantów zmierzające do demontażu naszej turbosprężarki uzależnione są od ilości zleceń, jak i również od stopnia uszkodzenia, które zawsze mogą wyniknąć w trakcie wymontowywania. Każdy serwis podejmujący się działań związanych z naprawą lub wymianą turbiny musi wziąć pod uwagę zastosowanie wszelkich zasad obowiązujących po każdym procesie regeneracji i montażu podzespołu do samochodu. Prawidłowo wykonana regeneracji turbiny może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Po wykonaniu procesu regeneracji turbosprężarki powinniśmy się zgłosić do autoryzowanego serwisu, który solidnie i w rozsądnej cenie wymieni nam wyeksploatowany podzespół na sprawny.
Ile trwa regeneracja turbosprężarki? - Ile trwa wymiana turbiny
Naprawa turbiny samochodowej jest wieloetapowa, ale doświadczeni specjaliści radzą sobie z nią w ciągu 1-2 dni roboczych. Zazwyczaj najbardziej czasochłonny okazuje się proces diagnostyki stanu turbosprężarki i oczyszczenia jej ze wszystkich zanieczyszczeń. W celu naprawy części w specjalistycznych pracowniach używa się wyłącznie dedykowanych urządzeń oraz innowacyjnych rozwiązań. Turbosprężarka posłuży długo wyłącznie wtedy, gdy prawidłowo się ją zregeneruje i ponownie złoży. Czas trwania tego procesu zależny jest od ilości koniecznych do wymiany elementów i ich dostępności w magazynie serwisu.
1. Wymiana turbosprężarki krok po kroku - Demontaż i montaż turbo cena
Zanim przejdziemy do wymiany turbosprężarki, powinniśmy zdiagnozować problem, który spowodował awarię tego podzespołu, a następnie go usunąć. Na początku powinniśmy włączyć silnik i doprowadzić go do roboczej temperatury, a następnie, ze względu na wysokie temperatury, ostrożnie go spuścić, ponieważ służył nam on do czyszczenia. Kolejnym krokiem jest założenie nowego filtra oleju oraz powietrza. Pamiętajmy, że montaż nowej turbiny samochodowej powinien odbywać się w niezanieczyszczonym miejscu. Warto pamiętać także o wartości momentu obrotowego, jaką zaleca producent przy skręcaniu poszczególnych elementów. Demontaż i montaż turbosprężarki jest indywidualną kwestią każdego serwisu.

2. Wymiana turbosprężarki – prawidłowa technologia naprawy - Audi A4 B8 wymiana turbiny
Warto wiedzieć, że proces naprawy turbosprężarki zaczyna się jeszcze przed demontażem starego podzespołu. Jeśli mamy możliwość, to na samym początku warto wypłukać układ smarowania, zmienić filtry oraz olej na świeży, a następnie uruchomić silnika na kilkanaście minut – po upłynięciu tego czasu wylać olej, ponieważ służył nam on tylko do płukania. Następnym ważnym krokiem jest zdiagnozowanie przyczyny awarii, ponieważ jeśli nie wiemy, dlaczego nasza turbina przestała działać, w zasadzie montaż nowego podzespołu jest wykluczony. Warto jest dokładnie sprawdzić ciśnienie oleju wraz z drożnością jego przewodów, sprawdzić i wyczyścić układ dolotowy, a także zwrócić uwagę na szczelność wszystkich połączeń. Ważna jest wymiana wszystkich uszczelek na nowe, a także niestosowanie żadnych past montażowych czy substytutów uszczelek.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze